Skocz do zawartości
Forum

Czy dziecko musi pić mleko?


Koliberek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój Syn ma 20 miesięcy i od kilku dni odmawia picia mleka modyfikowanego (Bebilon 3). Wiem, że rekomenduje się, żeby dziecko wypijało dwa kubki mleka dziennie i tak było, aż tu, bez jakiegoś widocznego powodu, koniec. Kiedy daję Mu kubeczek z mlekiem odwraca głowę i mówi "nie chcę", za to wodę czy sok pije chętnie. Próbowałam dodawać kakao lub aromat waniliowy, ale niewiele to dało.

Poza tym dziecko je wszystko - mięso, ryby, owoce świeże i suszone, serek, jogurty. Dostaje też codziennie kapsułkę witaminy D. Jednak mimo tego boję się, żeby nie brakowało Mu wapnia.

Proszę mi powiedzieć, czy naprawdę konieczne są te dwa kubeczki? A jeśli tak, to jak przekonać dziecko?

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

U mnie było niemalże identycznie, nawet w tym samym wieku. Moja pediatra powiedziała mi wtedy, że jeśli uzupełniam mu wapń przez nabiał, serki, jogurciki, to nie ma problemu najmniejszego i że nie muszę mu wciskać tego mleka. W danej chwili Kuba będzie miał niedługo 3 lata, rozwija się super. I nawet zaczął pić zwykłe mleko, np. z płatkami czy w postaci kakao. Więc tak sądzę, że póki Twój synek ma bogatą w witaminy i minerały dietę, to nie ma potrzeby wmuszania w niego mm.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

Zgadam się z moją poprzedniczką.
Wapń w diecie malucha dostarczają białe serki (150g), jogurt naturalny, ser żółty.
Trudniej przyswajalny jest w sezamie, nasionach roślin strączkowych (biała fasola), czy natka pietruszki.

Proszę zadbać o urozmaiconą dietę malucha i podawać mu jak najmniej przetworzone produkty.

Jeżeli chodzi o mleko, to można go przemycić w postaci napojów owocowych - mleko + owoce (mogą być mrożone: truskawki, maliny, jagody)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...