Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja noworodka


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Joasiasulik napisał:

Warto, bo ciężko o dobrą pielęgnację przy atopowej skórze. Stosowałam wcześniej inne bardzo polecane produkty dostępne na rynku ale zawsze występowało zaczerwienienie i swędzenie. Onlybio można spotkać w Lidlu, Auchanie, Hebe i Rossmannie. 

Właśnie wygooglowałam, że w Rossmanie są teraz na promocji 1+1. Dzięki za polecenie, jak wypróbuje to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13/3/2020 o 10:55 AM, Gość Aaankaaa napisał:

Oliwkę odradzam, bo zatyka pory, a emolientów najlepiej nie stosować, dopóki skóra dziecka tego nie wymaga.  Ja w pielęgnacji synka używam tylko kosmetyków, które mają składy pochodzenia naturalnego, dlatego zdecydowałam się na Mustelę i serdecznie ją polecam wszystkim moim koleżankom, czy krewnym, które spodziewają się dziecka. 🙂 Te kosmetyki mają naprawdę dobre składy, a przede wszystkim działają. Synek ma już 3 lata i nie mieliśmy do tej pory problemów z suchą skórą.

Ostatnio widziałam te kosmetyki w aptece internetowej i zastanawiałam się czy warto je kupić... Jestem obecnie w pierwszej ciąży, już 28TC i chciałam kupić coś do pielęgnacji dla dziecka. 🙂

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Alusia22 napisał:

My do oliwkowania używałyśmy olejku eeny meeny. SKóra córci bardzo się z nim polubiła, więc wyróbowaam inne kosmetyki z tej serii i równiez były doskonałe!

Zastanawiałam się kiedyś nad tymi kosmetykami.. Może faktycznie je wypróbuję. Podobno na poczatek można zamówić próbki, więc to też fajna sprawa 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilla36

Na początku jest najtrudniej, bo spoczywa na nas największa odpowiedzialność. poza podstawowymi obowiązkami, musimy jeszcze dbać o kikut pępowinowy. Całe szczęście jego pielęgnacja nie jest skomplikowana - wystarczy nie moczyć go zbyt mocno i odkażać octeniseptem (dzieki niemu nie wda się zakażenie)

Odnośnik do komentarza

Z początku pielęgnacja skóry dziecka wydawała mi się obca. Szukałam wiele poradników na ten temat, ale żaden nie okazał się właściwy. Przyjaciółka poleciła mi https://leczymysie.pl/pielegnacja-skory-dziecka-o-czym-trzeba-pamietac i przyznam szczerze, że ten poradnik trafił mi do gustu. Teraz już nie mam problemów z pielęgnacją skóry mojej Amelki.

Odnośnik do komentarza

Na pewno bym postawiła na używanie naturalnego mydła, nawet do rączek i nie tylko, bo jednak niektóre z produktów mogą mieć mocne składniki, które podrażniają skórę. Na  https://biozdrowy.pl/pl/mydla-naturalne/ znajdziecie duży wybór naturalnych mydeł :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...