Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja noworodka


Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli noworodek ma zdrowa skórę nie ma potrzeby używać emolientów ani oliwkować. właściwe oliwkować nie należy w ogóle bo to może jeszcze bardziej wysuszyć skórkę czyli można jeszcze zaszkodzić zamiast pomóc.dobry płyn/żel do kąpieli i balsam/mleczko/krem po kąpieli to dwa kosmetyki , które muszą być w kosmetyczce malucha.jeszcze kremik do pupy bez cynku i finał.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

joasia85
dobry płyn/żel do kąpieli i balsam/mleczko/krem po kąpieli to dwa kosmetyki , które muszą być w kosmetyczce malucha.jeszcze kremik do pupy bez cynku i finał.

a kto powiedzial, ze musza? w kosmetyczce moich maluchow, nie bylo i nie ma zadnego z w/w produktow.

Odnośnik do komentarza

solange63
joasia85
dobry płyn/żel do kąpieli i balsam/mleczko/krem po kąpieli to dwa kosmetyki , które muszą być w kosmetyczce malucha.jeszcze kremik do pupy bez cynku i finał.

a kto powiedzial, ze musza? w kosmetyczce moich maluchow, nie bylo i nie ma zadnego z w/w produktow.

ja powiedziałam że muszą być w kosmetyczce MOJEGO malucha.bez nich MÓJ maluch ma suchą skórkę.to chyba jasne ze piszemy z własnego doświadczenia, przecież nie jesteśmy ani lekarkami ani położnymi.
mama rozpoczynająca wątek pyta się nas czy oliwkujemy dzieci i o opinie oparte na własnym doświadczeniu więc odpisuję i nie widzę powodu dla którego mój post jest podważany.
każda mama ma prawo stosować co uważa.ja używam tego, kto inny czegoś innego.każdy ma wolny wybór, nikomu nikt i nic nie narzuca.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zalezy od tego w jakim okresie się rodziło ;)
Mnie w szkole rodzenia uczono, ze najlepsza jest oliwka, a nie żadne tam emolienty, zwłaszcza te do kąpieli, które nie zmywają brudu tylko się dziecko w tym tapla (o ile mozna mówic o brudzie w przypadku noworodka lub niemowlaka). No i jeszcze, ze skóra dziecka przez wiele miesięcy jest na tyle niedojrzała, że nie produkuje własnych nawilżaczy, i nalezy ją wspomagac oliwką.
Moja siostra niedawno urodziła i ją z kolei uczono, ze nie nalezy smarować dziecka, wystarą emolienty do kąpieli.

Odnośnik do komentarza

Ja oliwkę stosowałam tylko na ciemieniuszkę i w żadnym razie nie smarowałabym nią całego dziecka bo zatyka pory tak jak już wiele z moich przedmówczyń wcześniej powiedziało. Zaraz po urodzeniu córcia moja miała strasznie złuszczoną skórę na stopkach, nadgarstkach i brzuszku więc smarowałam emoillum a jak to przeszło to tylko mydełko do kapieli i krem taki ochronny od wiatru i mrozu jak na dworek wychodzimy bo maluchy moje obydwa z października

Odnośnik do komentarza

Ja użyłam oliwki raz i stwierdziłam, że mi nie odpowiada. Dziecko śliskie, miałam wrażenie, że brudne, chociaż dopiero wykąpane, ubranka tłuste, moje dłonie też, wszystko się przykleja, brudzi. Uważam, że oliwka jako środek poślizgowy do masażu tak, bo się prawie nie wchłania, później zmyć, a skórkę nawilżyć jakimś lekkim kremikiem albo mleczkiem. My używamy mleczka.

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

A jakich kosmetyków używacie dla niemowląt ? Ja mam eeny meeny krem łagodzący na co dzień i balsam S.O.S który jest bardzo dobry na odparzenia pieluszkowe, nie podrażnia, łagodzi. A krem świetny zarówno dla mam i dzieci. Ładnie się wchłania, nie podrażnia skóry dziecka. Kosmetyki tej marki są dobre, bo na naturalnych składnikach.

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilkaaaa9

I ile ma stoją córeczka bo moja dopiero skończyła 3 miesiące ale już widzę, ze ma bardzo wrazliwa skore i zastanawiam się czy i u nas atoperal się sprawdzi, kilku kosmetykow już używałam, ale praktycznie nic nie zrobiły

Odnośnik do komentarza
Gość Aaankaaa

Oliwkę odradzam, bo zatyka pory, a emolientów najlepiej nie stosować, dopóki skóra dziecka tego nie wymaga.  Ja w pielęgnacji synka używam tylko kosmetyków, które mają składy pochodzenia naturalnego, dlatego zdecydowałam się na Mustelę i serdecznie ją polecam wszystkim moim koleżankom, czy krewnym, które spodziewają się dziecka. 🙂 Te kosmetyki mają naprawdę dobre składy, a przede wszystkim działają. Synek ma już 3 lata i nie mieliśmy do tej pory problemów z suchą skórą.

Odnośnik do komentarza

Oliwkowanie jak najbardziej! Świetny olejek można dostać tutaj https://eenymeeny.eu/kosmetyki U mnie sprawdza się również jako środek nawilżający na roztępy. Po regularnym stosowaniu zauważyłam znaczną różnicę 😉 U małej również super się sprawdza. Delikatny skład nie uczula a pielęgnuje. W dodatku to polska marka! 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, renatka03 napisał:

Nie kojarzę tej marki, ale ostatnio mignęła mi ich reklama w telewizji. Chyba muszę się zainteresować tematem :) 

Warto, bo ciężko o dobrą pielęgnację przy atopowej skórze. Stosowałam wcześniej inne bardzo polecane produkty dostępne na rynku ale zawsze występowało zaczerwienienie i swędzenie. Onlybio można spotkać w Lidlu, Auchanie, Hebe i Rossmannie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...