Skocz do zawartości
Forum

Jak karmić - 7 miesięcy


anowi15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panią serdecznie,
mam kilka pytań odnośnie karmienia synka - 6,5 m-ca (waga 10 kg, wzrost ok 80). synek karmiony jest piersią i podaję mu zupki warzywne z mięskiem, wprowadzam tez gluten.
7 - pierś
11-12 zupka ponad 150g + pierś
16 - kaszka mleczno-ryżowa na wodzie (5-6 czubatych łyżeczek), gęsta, podawana łyżeczką + pierś
18 - deserek surowe jabłuszko, gruszka, czasem słoiczek
20.30 - pierś i spanie, od tygodnia nie wybudza się w nocy, a jeżeli tak to podaję mu herbatkę.
Ponadto codziennie wypija ok 100 -150 ml delikatnej herbatki koperkowej

1. czy odżywianie jest poprawny?
2. chciałabym powoli eliminować pierś, czy po zupce i kaszce mogę już przestać podawać pierś?i nie podawać mleka ?
3. ile mniej więcej podawać zupki, bo mam wrażenie, że mój synek może zjeść dużo
4. ile podawać napojów? co można podawać oprócz herbatki koperkowej?
5. od kilkunastu dni zaczął ulewać, wcześniej się to nie zdarzało, nawet po 1-1,5 godz potrafi się ulać mleczko, jak leży na brzuszku, zawsze pachnie wymiotami, czy to znaczy że za dużo je?

z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Witam,

Pani synek, troszkę za dużo waży w stosunku to wieku i długości ciała.

Proszę spróbować nie podawać mu dodatkowo piersi do zupki mięsno -warzywnej.
Zamiast za to proszę po śniadanku w okolicach godziny 10 podać małemu banan lub surową tartą marchewkę z 1 łyżeczka oleju lnianego (kwasy omega-3). Natomiast zupkę podawać o godzinie 12-13, będą mniejsze przerwy pomiędzy kolejnymi posiłkami.
Jeżeli chodzi o zupkę to proszę podawać około 100-150g z czego 30-40g powinno stanowić mięso - najlepiej pierś z indyka lub 1 żółtko.

Z napojów małemu można podawać herbatkę koperkową lub napary z suszonych owoców, albo słabiutką zieloną herbatkę (krótko parzoną) lub napar z rumianku.

Ulewanie może być wynikiem przejadania się maluszka. Proszę ograniczyć wielkość jedzenia (w tym mleko po zupce). Jeżeli mały nie będzie się najadał to można podać mu pierś około godziny 23.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...