Skocz do zawartości
Forum

Praca w ogrodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Taki ogródek - bez projektanta - tworzy się latami i to jest w nim najfajniejsze. Rośliny rozrastają się i zmieniają. Moja rada to posadzenie części roślin w gruncie (iglaki, byliny) a dodatkowo ustawienie donic z sezonowymi kwiatami typu begonie, pelargonie, potem wrzosy... itp.

Jesli szukacie ładnych roslin, które będą pasowały do niewielkich ogrodów, polecam wierzbę Hakuro:

[reklama usunięta]

Jest efektowna. 

e9aa2bfb368eec2ff264ae6838407967.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zacznij od planu. Ustal jaką masz ziemię, światło czas operowania, jakie Rośliny będą miały dobrze a jakim trzeba będzie pomóc nawozami. Mając plan wyjdzie samo. Planując zagospodarowanie odpowiedź sobie na pytanie ile czasu poświęcisz na ogród - ogród to jak zwierzątko nie socjalizowane dziczeje . Drugie pytanie to jakie masz przyzwyczajenia czyli jak będziesz użytkować teren. Uzbrojona w wiedzę wyjdzie Ci czy trzeba robić system podlewania, gdzie pociągnąć prąd, czy będą potrzebne chodniki, obrzeża grządek itd. Mogę zakładać ze jak chcesz tuje to chcesz się odgrodzić a trawę to trochę tuptania po terenie też będzie 😉

Wygodną opcją jest również skorzystanie z usługi firmy, która specjalizuje się w projektowaniu zieleni [reklama usunięta]

Taras-z-deski-egzotycznej-Merbau-z-o%C5%

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Praca w ogrodzie , a także przy kwiatach w domu to nie lada wyzwanie. Warto jest wiedzieć jak pielęgnować dane rośliny, tak by służyły nam jak najdłużej. Warto w tej kwestii zasilać rośliny odpowiednią ilością składników mineralnych, które są im niezbędne. Aby ułatwić sobie nawozenie roślin doniczkowych, można stosować gotowe nawozy, zawierające odpowiednio dobrane proporcje substancji odżywczych. Jeśli nie wiesz jakie wybrać sprawdź tutaj https://www.lovethegarden.com/pl-pl/artykul/nawozenie-kwiatow-domowych-qa

Odnośnik do komentarza

W kwestii aranżacji pięknego ogrodu warto jest zastanowić się dobrze nad tą kwestią. Bardzo ważne jest aby wybierać do tego produkty wysokiej jakości, które w pełni będę odpowiadać Twoim gustom, a także stworzą przepiękną aranżację tak że wszystko będzie idealnie dopasowane. Dlatego też jeśli pragniesz stworzyć ogród czy taras marzeń, postaw na najlepsze możliwe rozwiązanie jakim jest kostka na podest [reklama usunięta], a która będzie prezentować się naprawdę pięknie. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja nie wyobrażam sobie ogrodu bez grilla 😉 W tym roku zdecydowałam się na zakup gazowego i to był dobry wybór. Nie ma zapachu spalenizny i jedzenie jest dużo zdrowsze. Do tego ma funkcję wędzenia więc mięso i ryby są przepyszne 🙂 Do tej pory nie wiedziałam, że są grille z taką funckja ale nauczyłam się już jak go obsługiwac dzięki stronie https://koler.pl/jak-wedzic-na-grillu-gazowym/ i polecam wszystkim 🙂 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...