Skocz do zawartości
Forum

Jakie łóżko do sypialni polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny niedługo będę się przeprowadzać i zmuszona będę kupić łóżko do sypialni. Zależy mi na materacu dobrym, a stelaż łóżka nie powinien być specjalnie wymyślny. Interesuje mnie dobra cena (czyli nie przesadzajmy) i dobra jakość. Może mi coś podpowiecie?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Polecam odwiedzić po prostu Ikeę ::): I dobre ramy do łóżek i materace dobre można wybrać, a przy tym cena normalna. A jeśli chodzi o stelaż to też polecam wybrać nie taki najzwyklejszy, tylko taki co to twardość można sobie ustawić - też do kupienia w Ikei. MAmy całe łóżko z Ikei, razem z materacem i stelażem i jesteśmy zadowoleni. Wymiary są standardowe, więc z ewentualną wymianą czegokolwiek nie ma później problemu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Ulla
Dziewczyny niedługo będę się przeprowadzać i zmuszona będę kupić łóżko do sypialni. Zależy mi na materacu dobrym, a stelaż łóżka nie powinien być specjalnie wymyślny. Interesuje mnie dobra cena (czyli nie przesadzajmy) i dobra jakość. Może mi coś podpowiecie?

Dla każdego co innego znaczy dobra cena i dobra jakość ;)
Ja swego czasu też szukałam łóżka i materaca. Dobry materac to była podstawa, bo mam problemy z kręgosłupem i byłam gotowa dać za niego do 2.000 zł.
Łóżka takiego jak chciałam nie znalazłam w sklepach i robiłam na zamówienie (chciałam proste, bez żadnych ozdób, tylko z zagłówkiem). Od razu zamówiłam szafki nocne i szafę tzw. wnękową. Mam wszystko idealnie tak jak chciałam (no prawie idealnie :D, bo mam inną szafę niż początkowo chciałam, bo cena tej wymarzonej mnie ostudziła) :Oczko:
Z materacem miałam większy problem. Sporo się naoglądałam i stanęło na Ikei. Pierwszy, na który się zdecydowaliśmy był lateksowy średniotwardy. Kupiliśmy w Ikei, bo była możliwość wymiany w ciągu 3 m-cy gdyby nam się źle spało i było na niego 25 lat gwarancji. Z tej gwarancji skorzystaliśmy już po 2,5r. użytkowania, gdy materac się ciut po rogach odkształcił a materiał rozkurczył. Reklamację uznano. Znów kupiliśmy w Ikei materac, bo wiem, że z reklamacjami nie ma problemu i wtedy transport jest gratis ;). Tym razem zdecydowaliśmy się na twardy materac i mam chyba ten HESSENG Materac sprężynowy - 90x200 cm, twardy/naturalny - IKEA. Przez prawie miesiąc zastawialiśmy się czy wymienić na średniotwardy, ale po kilku tygodniach razem z mężem uznaliśmy, że jest dla nas idealny i lepszy od wcześniejszego lateksowego.
Tak więc Ulla najpierw musisz się zastanowić jakie chcesz łóżko, jakie Ci się podoba, co musi mieć. Jak nie znajdziesz w sklepach, to zamów :)
A z materacem, to najpierw zastanów się ile możesz za niego dać i jakiej twardości potrzebujesz, a potem odwiedź sklep gdzie mają duuużo materaców i połóż się na kilku żeby mieć porównanie (najlepiej z mężem się wybierz żeby on też sobie poleżał:yes:). Dowiedz się na ile lat jest gwarancja i ile kosztuje transport i wniesienie! To ważne, bo np. nasz materac ważył kilkadziesiąt kg i nie wyobrażałam sobie żebyśmy mieli go sami wnosić.
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

powiem Ci, że dla mnie ramy łóżka nie za bardzo mają znaczenie., liczy się wygodny materac, teraz w brw jest promocja na meble, można kupić bez podatku vat, ja zdecydowałam się na komodę i jestem jakieś 150 zł do przodu, więc może po prostu zobacz ofertę przez internet lub pojedź, pooglądaj, ja lubię zabudowania z tyłu, bo często czytam przed snem

Odnośnik do komentarza

Ja czytałem o materacach przez 2 tygodnie i jeździłem po sklepach, aż żona dostawała nerwów. Ona by poszła do sklepu i kupiła materac za 500-800 zł i cześć. Ja czytałem i drążyłem temat, lateksy, pianki termo, dodatkowe etc. wszystko to kity marketingowe. Każdy wie że buty skórzane są lepsze od gumowych (skóra ekologiczna), dom z prawdziwej cegły jest lepszy domu z pustaków suporeksu (kreda nawet nie jest dobra do pisania po tablicy). Do rzeczy kupiłem materac średnio twardy HESSENG (IKEA) z naturalnych materiałów, dla mnie jest cudny, pokochałem od razu.

Odnośnik do komentarza

Ja sama też jestem szczęśliwym posiadaczem materaca z IKEI, choć byłam już przekonana, że kupię gdzieś indziej. Tam zawołali mi taką cenę za transport, że w ostateczności musiałam sama wynająć firmę przewozową [reklama usunięta], bo było taniej. Bez przesady przecież, żeby dowóz mebli z IKEI kosztował 1/5 ich wartości 😕

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość andzia364

Przestańcie mówić o meblach z Ikei. Każdy je teraz ma! co z tego, że są tanie jak ich jakość nie jest porównywalna z meblami innych firm. Moim zdaniem lepiej zainwestować raz, a porządnie tak by kupione meble posłużyły nam dłużej.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wybór łóżka w dużej mierze zależy od tego jaką masz sypialnię. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że łózka zrobione z drewna świetnie komponują się w sypialniach art deco oraz klasycznych. Co więcej są one bardzo solidne, a ich elegancki wygląd ładnie ozdabia wnętrze pokoju. Według mnie jest to najlepszy materiał na budowę, jeżeli zależy nam na długoletniej wytrzymałości oraz wygodzie.

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy z żoną w swoim życiu różne łóżka, drewniane, metalowe, a nawet z tworzywa, ale najlepsze jakie może być, jest właśnie tapicerowane. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka elementów:
1. Boki oraz krawędzie muszą być miękkie.
2. Skrzynia powinna być zbudowana z jednej całości lub ewentualnie podzielona na max. dwie części. Większość łóżek z masowej produkcji zbudowana jest z kilku części, co uważam, że jest jakimś nieporozumieniem z powodu dość szybkiego luzowania się łączeń.
3. Wybór rodzaju obicia jest kwestią gustu. My mamy łóżko z tkaniny typu zamsz. Na rynku jest mnóstwo materiałów wykończeniowych, więc wybór zależy od upodobań i zasobności portfela.
4. No i oczywiście materac. Jak już wspomniano na tym forum, materac powinien być dobrze dobrany. Nie należy sugerować się modą czy też co mówią znajomi, to przecież nie oni będą na nim spać. Sami powinniśmy poszukać, poleżeć i wybrać taki jaki nam odpowiada. Oczywiście jakość też jest ważna, ale w tym przypadku liczy się trwałość. Chodzi o to, żeby efekt jaki odczuwamy po wypróbowaniu w sklepie był taki sam za 2, 5 czy 10 lat.

Odnośnik do komentarza

polecam popytać w kilku sklepach, mi np. w sklepie uświadomili,że materac sprężynowy,który u nich kupię ma grubszy drut ! nigdy bym się nie spodziewała takiej podpowiedzi bo kto na to patrzy 🙂
[reklama usunięta]
pozdrawiam

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...