Skocz do zawartości
Forum

Jakie kosmetyki do kąpieli noworodka?


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o preparat Allerco to niestety nie dla każdego maluszka się nadaje. Ja zaczęłam stosować u synka. na początku byłam bardzo zadowolona, a później skóra zrobiła się bardzo wysuszona, zawsze po kąpieli musiałam dobrze nawilżać. gdy zaprzestałam dodawać emolium i wróciłam do poprzedniego zrobiło się inaczej. Dodam że mój maluszek ma wrażliwą skóre, używamy kosmetyków z wyższej półki niestety, bo inne się nie sprawdzają ;/

Odnośnik do komentarza

Nadanie kąpieli Twojego dziecka może być zabawa dla Ciebie, jeśli wziąć pod uwagę pewne środki ostrożności. Nowo narodzone dziecko jest bardzo małe i delikatne, że dając mu kąpiel może być przerażające i ciekawe. Jeśli Twoje dziecko ma niechęć do kąpieli, to nie jest wymagane, aby przejść przez tę próbę każdego dnia. Można regularnie dać mu kąpiel gąbka i łaźnię co drugi dzień, aby utrzymać go w czystości. Gdy dziecko przyzwyczaja się do kąpieli Potem cieszyć przelewanie wody i bawić się z nim.

Niektóre podstawowe wspólne środki do naśladowania

Istnieją pewne podstawowe zdrowego rozsądku, które należy przestrzegać, gdy dziecko jest bardzo delikatne i kruche. W przypadku, gdy użytkownik zapomniał czegoś lub dzwonek dzwoni i trzeba wyjść z pokoju lub łazienki, zabrać dziecka z tobą. Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki w swoje wody. Dzieci mogą utonąć w czasie krótszym niż jeden cal wody w ciągu minuty. Upewnij się, że wymagania dotyczące kąpieli są poręczne. Nigdy nie dać im kąpiel po posiłkach, gdyż może to doprowadzić do plucia. Woda nie powinno być więcej niż trzy cale wanny. Temperatura powinna być bardziej skłonni do ciepłego i nie więcej niż 120 stopni Celsjusza.

Większość dzieci płaczą przez ich początkowego kąpieli aż zaczną cieszyć się tak nie panikuj i niech ma swój czas. Zanurz swoje dziecko powoli do wanny, nogi, a potem wykorzystywać lewą rękę, by wspierać kark i głowę. Niech korzystają z wody i jej charakter. Korzystanie z wolnej ręki można przelewać wodę lekko na jego ciele. Zwilżyć gąbkę i użyć łagodnego mydła do mycia dziecka jego ciało. Nie należy używać mydła na twarzy. Można umyć i oczyścić swój skalp kącikach oczu i nosa wilgotną waciki. Jeśli chodzi o genitaliach, można prać go jak myjesz inną część ciała. Po zakończeniu kąpieli, można podnieść je z wanną.

Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność podczas trzymają dzieci, ponieważ są one śliskie po kąpieli, zawinąć je w ręcznik i wysuszyć włosy, a potem ciało. Łagodny balsam sprawi, że czuł się miękkie i ładnie pachną, choć nie jest to niezbędne do korzystania z proszku lub balsam na dzieci. Pieluchy i je ubrać. Oni też czują się świeże i lepiej spać po kąpieli. Poniżej znajdują się pytania, które rodzice mogą napotkać

Odnośnik do komentarza

Widze, ze kampania reklamowa Allerco dotarla nawet tutaj. Drogie mamy polecam czytac etykiety ze skladem kosmetykow, ktorymi chcemy potraktowac skore naszych dzieci. Skora niemowlaka jest niezwykle chlonna i przepuszcza znacznie wiecej zwiazkow chemicznych niz u doroslego czlowieka. Nalezy sie wystrzegac kosmetykow zawierajacych PEG, SLS, SLES, oczywiscie formaldehydu i jego pochodnych. I najwazniejsze nie mozna mieszac roznych kosmetykow poniewaz interakcje zawartych w nich zwiazkach nie sa badane!!!

Odnośnik do komentarza

Tak, ja tez dostalam sie do tej kampanii Allerco. Przyslali mi kosmetyki i probki dla innych mam. I wiecie co? Leza nieruszone na polce. Po przeczytaniu skladu podziekowalam. A jak czytam posty mamusiek niby z dziecmi chorujacymi na AZS, ze po pierwszej kapieli w emulsji normalnie jak reka odjal to mi sie cos dzieje. Matki dzieci z AZS wiedza ze trzeba duuuzo czasu zeby stwierdzic czy kosmetyk zadzialal. Wystarczy troche darmowych kosmetykow i krytyka znika?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze napisze, ze mam dosyc wszechobecnych reklam. Dobrze by bylo gdyby tutaj mozna bylo przeczytac tylko szczere wypowiedzi dotyczace naszych doswiadczen. A nie, ze niektorzy pisza na forach bo dostaja za to punkty w kampanii. Szczerosc drogie mamy, musimy byc wobec siebie szczere i uczciwe!!!

Odnośnik do komentarza

Dziubala Nie wiedzialam, ze ludzie sie tak nisko cenia. Mam wrazenie, ze ta cala kampania reklamowa to byl strzal w stope producenta. Niestety cudownego kosmetyku, ktory dzialalby skutecznie i to od pierwszego uzycia na wszystkie dzieci po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny bardzo prosze o pomoc i Wasze szczere opinie:
Otóż dotychczas używaliśmy oliwki i tłustych kremów by skóra naszej maleńkiej była miękka i nawilżona ale od kilku dni wyskoczyły jej takie drobne krosteczki i widze że się drapie. Jedna z lekarek która odwiedziliśmy poleciłą nam Eloderm ale chciałabym poznać Wasze szczere obserwacje.. Czy któraś z Was korzystała ? na stronie piszą że nadają się dla dzieci od pierwszego dnia i dladzieci chorych na AZS? czy w przypadku tych krosteczek zadziałają?? bardzo prosze o rady

Odnośnik do komentarza

Marcela dziękuje poszłam i kupiłam na wstępie emulsję do kąpieli i balsam. Póki co wiadomo że krosteczki nie zginęły jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki ale zdecydowanie po porannym smarowaniu ( które zajęło chwilę bardzo podoba mi się konsystencja) nie widzę na skórze nowych zadrapań. Mam nadzieję że zacznie działąć tak jak u Ciebie i skóra się nie przyzwyczai. Aga p. doktor mówiła że mogą to być zwykłe potóweczki bądź jakaś reakcja choćby na kurz który uzbeirał się na kanapie czy kocyku gdzie maluch leży. Mówiła że czasem wystarczy nawet jeden dzień by powłoczka bądź koc już uzbierał podrażniający skórę malucha kurz. No a ona może być alergikiem jak jej tatuś .. Eloderm z tego co dziś pani w aptece mówiła bo dopytałam nie jest lekiem na AZS tylko jest na tyle delikatny i ma tyle łagodzących olejków w składzie że nadaje się by łagodzić skórę. Dam znać za kilka dni:)

Odnośnik do komentarza
Gość Swietnie bez chemii

Polecam wszystkim rodzicom zrobic rozeznanie, jaki wplyw maja poszczegolne skladniki srodkow do mycia/kapieli I wtedy podjac decyzje co do zakupu. A szczegolnie nie zwracajcie uwagi na marki, ktore sa dobrze znane, bo one przewaznie maja najgorszy sklad. My nie stosujemy zadnych kosmetykow od 2 lat I dzieci nie maja zadnych problemow ze skora. Jesli juz, to wystarczy kilka kropel olejku z migdalow, ktory doskonale nawilza skore, choc I to nie jest konieczne, zeby wyreczac skore. Polecam film "Sladowe Ilosci" na youtube, jesli nie chcecie miec problemow z dziecmi do konca zycia.

Odnośnik do komentarza

Ja na poczatku uzywalam Oillan i nie bylam zadowolona po kazdej kapiei musialam kremowac , plyn kompletnie nie nadawał sie . Podczas kapieli w ogole nie bylo czuc ze jest cos wlane do wody tak jak bym wada myla zero nawilzenia . Teraz uzywam już Emolium jest swietny dzieciątko jest mieciutkie i nawilzone ;)Takze polecam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...