Skocz do zawartości
Forum

Jakie kosmetyki do kąpieli noworodka?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość sosnowa 18

U mnie sprawdza się emulsja do kąpieli latopic. Po kąpieli skóra Antka jest gładka i nawilżona. Emulsja nie jest tłusta, nie pozostawia uciążliwego osadu na wanience, do tego ma przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza

Ja stosowałam i nadal stosuję (a córa ma 8misięcy) emolienty. Dotychczas do kąpieli wykorzystałam tylko emolium - kremowy żel do kąpieli. Tym samym (emulsja do ciała) kremowałam po myciu. Miałam też oliatum, ale tylko do kremowania. Jestem zadowolona z tych produktów. Są bezpieczne, nie uczulają. Świetnie działa również na nasze pięty dorosłe:D wada jedna - zapach nie powala. Nie ma żadnych fiołków lawend ani zapachów nieveowej klasyki. Mnie to nie przeszkadza. Ważniejsze jest chyba dobre działanie niż piękny zapach, niewskazane z reszta jest aromatyzowanie produktów dla maluchów:)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny. Każda z nas w czym innym malucha myje. My początkowo używaliśmy produkty Jonsona, które syna uczuliły, więc postanowiliśmy używać mydełko bambino. Do 8 miesiąca syna kąpałam tylko mydełkiem całe ciałko i włosy. A od 8 mc zaczęłam używać na ciałko mydełko bambino, a na włoski żel do mycia ciała hipoalergiczny firmy Ziaja. Nie uczuliły go te dwa produkty, więc mogę zdecydowanie polecić. I po kąpieli oliwka też Bambino. :)

Odnośnik do komentarza

My do roczku kapalismy synka w Oilatum,nigdy nie mial zadnych problemow skornych i po tym plynie nie trzeba bylo go rowniez niczym smarowac po kapaniu bo mial odpowiednio nawilzona skore. Pozniej zaczelam uzywac plynu z Rossmanna z serii Babydream i jestem z niego zadowolona,nic sie nie dzieje,dobrze sie pieni wiec maly sie cieszy i jest w dobrej ceniem do kompletu uzywamy tez szamponu i czasami mydelka na zmiane z mydelkiem bambino.
A co do pierwszej kapieli to mysle ze najlepiej by bylo sprobowac emolinetow czyli np. Oilatum. Gdyby dziecko mialo jakies problemy wtedy nie podraznia skory. A mydelko i szampon wprowadza sie duzo pozniej

Odnośnik do komentarza

Jeżeli na opakowaniu jest napisane od pierwszego dnia życia albo dla niemowląt to tak można je stosować. Ziajka jest o6 6 miesiąca ten żel. Mydło bambino można stosować od urodzenia oliwka też jest do stosowania od pierwszych dni życia. Ziajka ma tak kremowe mydło do mycia od 3 mc, żel który ja stosuje od 6 mc, ale ma też płyn dla dzieci i niemowląt natłuszczający od pierwszego dnia to ten możesz spokojnie stosować. Ja zaufałam firmie Ziaja i bambino w kwestii mycia synka, bo Jonson nas uczulił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...