Skocz do zawartości
Forum

Plafony do salonu - jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy dosyć niski salon w domu i zastanawiamy się czy najlepszym oświetleniem do niego nie byłyby plafony (zajmują mało miejsca w dół i nie tracą powierzchni).

Jak sądzicie? Wygląda to dość porzadnie? (pytam, bo mam teściową obłąkaną na punkcie wykończenia wnętrza i nie chce mi sie znów jej gderania wysłuchiwać...)
?

W życiu: ni to ninja ni to owca:)

Odnośnik do komentarza

Albertinka olej teściową, tylko nerwów Ci napsuje, no chyba, ze sama zaproponuje coś sensownego, ja bym zrezygnowała z jednego centralnego oświetlenia i zrobiła kilka punkcików na suficie, coś takiego:
http://budujesz.info/pliki/image/artykuly/wykonczenie-wnetrz/duze/oswietlenie-salonu198.jpg

tylko nie wiem, czy na zdjęciu to nie jest podwieszany sufit, a poza tym światłem dodałabym lampy stojace i jedną ścianę z telewizorem lun za kanapką oświetliłabym listwą ledową...

Odnośnik do komentarza

~wodna
Sporo jest plafonów w sklepach, z tego co widziałam to można w marketach tanio kupić.

można też w internecie kupić :) ja mam salon połączony z kuchnią dlatego zdecydowałam się na Plafon Argon Rodos. Pasuje zarówno do kuchni jak i do salonu - https://swiatloistyl.pl/pl/p/Plafon-sufitowy-ruchomy-oprawa-lampa-Argon-Rodos-2x48W-G9-metal-srebrny-618-zarowki-GRATIS-wysylka-w-24h/2810. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Ja też mam niskie pomieszczenia i wszędzie zamontowałam plafony. Sprawdzają się super, w kuchni mam taki, że mogę sterować kierunkiem oświetlenia, a w pozostałych pomieszczeniach proste [reklama usunięta]. Nie zapłaciłam dużo, a wyglądają bardzo efektownie :)) a gderaniem teściowej się nie przejmuj!! ;)

Odnośnik do komentarza

Jak oświetlenie do salonu to może coś nowoczesnego? Ja myślę teraz o lampie 3 d activejet, może ktoś ma i wie czy daje mocne światło? Wygląd jest ważny ale martwię się czy takie światło nie będzie zbyt słabe i nie komfortowo będzie przy nim cokolwiek robić.

Odnośnik do komentarza

Plafony sufitowe to świetne rozwiązanie w każdym pomieszczeniu, a szczególnie w niskich pokojach. Zabierając nie wiele miejsca plafon potrafi świetnie oświetlić przestrzeń w której jest zamontowany. Szczególnie dobrym pomysłem zwłaszcza biorąc pod uwagę niższe koszty zużycia energii elektrycznej jest zakup plafonu LED. Jednak kupując taki plafon upewnijcie się wcześniej czy jest on naprawialny w okresie pogwarancyjnym. Mimo, że wydaje się to oczywiste często wcale tak nie jest.

monthly_2018_03/plafony-do-salonu-jakie_66081.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość zuzanna212

Też mi się bardzo podobają. Ciekawie wyglądają też plafoniery led z czujnikiem ruchu, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. zamontowaliśmy takie dopiero niedawno, ale już teraz nie wyobrażam sobie powrotu do poprzedniego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...