Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamusie 2013 :))


Rekomendowane odpowiedzi

w ciaży ani razu nie plamiłam . zaraz zaczne chodzić , żeby troszki ten ból ulżył hi
znowu byłam w kibelku nie biegunka ale już 3 raz he
moze męza wyciągne na spacer wieczorem znaczy po południu . bo jak sie leży to jeszcze bardziej boli.
nie licze narazie na nic , nie podniecam się ... ale boli mnie wszystko kości nawet palce u rąk

Odnośnik do komentarza

no tak my mamy ten sam termin. moja znajoma urodziła wczoraj o 23 i tez miała na 24
mowi ze odrazu co 5 min skurcze ledwo na łózko weszła w szpitalu i odrazu wyszło dziecko dobrze ze położna byłą to złapałą dziecko he 1 parcie i na swiecie.

Odnośnik do komentarza

a ja dziś już 4 raz lece . ale mnie gania rozwolnienie na całego .... ale odrazu lżej hahahhaha zaparzyłam herbatke z malin cieplutką pije lubie ją smakuje mi zawsze dużo takich ziół piłąm czerwoną zieloną rumianek czasem
dziś to się chyba wcześniej położe spać ...
nigdy mnie nie gania chodz zjem jabłko i mlekiem popije .
piszcie pozostałe dwupaki czy nic się u Was nie dzieje

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Od tygodnia jestem mamą ślicznej, czarnowłosej córeczki :) W czwartek wylądowałam na patologii ciąży w a piątek po obchodzie byłam już na porodówce z podłączoną oksytocyną. Nie będę dużo pisać, ale to boli jak cholera. Po połowie pompy zaczęły się nieziemskie skurcze przy których wyłam z bólu. Gdy się skończyła poszliśmy z mężem pod prysznic na 20 min i znowu pod kroplówkę. Po jakimś czasie zaczęły się bóle parte a do tego ból kręgosłupa, który nie pozwalał mi przeć. Było mi niewygodnie. Lekarz dał mi 2 godziny czasu na parcie. wytrzymałam godzinę. Było cesarskie. Córeczkę wyjęli mi z brzucha o 20.20. Od razu patrzyła na mnie swoimi cudnymi oczkami a potem zabrali na badania. 4015 wagi, 60 cm długości i 10 pkt Appgar :) Nie urodziłabym sama, bo była źle ułożona. Jestem dumna z siebie bo próbowałam, poczułam ból kobiety wydającej na świat dziecko. Dało mi to dużo siły. Nieoceniona była obecność mojego męża,który dzielnie znosił moje cierpienie i nie za ciekawe widoki. Pierwszy dotknął naszej córeczki i od razu mocno go złapała za palec. Do domu puścili nas w środę. Patusia jest zdrowa, ładnie je i jest grzeczniutka. Trzymajcie się dziewczyny i przygotujcie się na ból, ale to ucieka w zapomnienie a cud życia rośnie i patrzy na was dużymi oczami.

Odnośnik do komentarza

W końcu w domku z moim aniołkiem!No więc Maja jest z nami od godz.1.17 18.11.2013 po prawie 24 była z nami tak jak pisałam wody odeszły kolo 3 najpierw się sączyły, skurcze pierwsze co 6-8 min pozniej koło 7 rano juz co 2-3 ale tylko 1 cm rozwarcia.No więc podali mi koło 10 troche morfiny bo już zmęczona byłam koło godz 17 miałam 5 cm rozwarcia i mogli dopiero podać zewnatrzoponowe ale lekarz dupa 5 razy mnie kłuli i w koncu rodzilam bez przez kolejne 8 godzin na szczęście ratował mnie gaz i po godzinie parcia niunia była na świecie!Nie polecam znieczulenia zew.teraz od tygodnia mam straszne bóle głowy pleców a do parcia i tak wyciągają dren więc wszystko czujesz powodzenia dziewczyny !

Odnośnik do komentarza

JESIENNA MAMA

jak opisujesz to to poprostu łzy same napływają do oczu tak pięknie o tym mowisz.
byłąś baaardzo silna, nie ważne , że CC ale to Twoje dzidzi i napewno wie ile mamusia się wycierpiałą dla niej.
cudnie , że mąż Ci towarzyszył musi was teraz szczególnie to wydarzenie wiązać no i ta iskierka
oczywiście.

niech bedzie grzeczniutka;-))
życzę niech rośnie duuuża i silna

zaglądaj do Nas

Odnośnik do komentarza

ja dziś po KTG oczywiście dalej nic .... nie miałm teżbadania USG niestety durny lekarz olewczy

dlatego ide w środe do szpitala z meżem na KTG tam napewno powinien mnie ktoś zbadać
bedzie moja położna na dyżurze więc może cośwskura a jest naprawde baaaaaaaaaaaaardzo fajna

dużo poźniej chodziliśmy w sumie od rana do 16 na zakupach ale spoko się czuje
od wczoraj jak mały sie ruszy każdy jego ruch czuje baaaaaaaaardzo boleśnie tammm w kanale normalnie za każdym ruchem jakby wchodził mi głębiej i dalej , aż mnie cała pipka boli
naprawde każdy ruch jest dla mnie bolesny normalnie żywcem czuje jego głowe taaam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o znieczulenie zewnątrzoponowe to mogą ci je podać dopiero koło 5 cm rozwarcia nie za wcześnie żeby skurcze nie zanikły, u mnie lekarka 5 razy próbowała chyba się uczyła na mnie i przyszedł inny lekarz i dał rade musisz zrobić takzwanego kota żeby się wkłóli ale z brzusiem to trudno i się nie ruszać jak masz skurcze no ale...miałam też taki dren przez który mi pózniej ten środek znieczulający wpuszczali-fakt nie czujesz nic włącznie z nogami nie wysiusiasz się bo nie masz czucia wiec pozostaje cewnikowanie ale jak masz rozwarcie do porodu to wyciągają coś i czujesz wszystko więc bez sensu tym bardziej że pózniej ból okropny kręgosłupa leżeć i przekręcić się nie da, zawroty głowy, nudnośc, problem z chodzeniem równowagą i okropny ból głowy czujesz każdą kość czaszki zęby patrzeć na oczy nie możesz od tygodnia podaja mi przeciwbólowe tabletki i kofeine żeby to zneutralizować ale nie wiele daje i spać nie mogę przez kofeine ogólnie nie polecam może tym bardziej że miałam pecha i lekarze podali mi początkową dawkę więc nie czułam nic może z godzinkę a pózniej zapomnieli podawać mi kolejnych więc czułam wszystko ale byłam w takim szoku że myślałam że tak ma być ehhhh....za to polecam gaz jeżeli prawidłowo go wdychasz to naprawdę daje ulgę i pomaga bez gazu chyba bym nie dała rady i jedyny skutek uboczny to że możesz odlecieć na chwile jak za dużo się nawdychasz no i dużo pić trzeba!Po porodzie każda z nas chce tylko z naszymi niuniami być a po tym dziadostwie samodzielna opieka nad naszymi dzidziami jest praktycznie nie możliwa więc dziewczyny wszystko inne morfina gaz relax trudno boli jak cholera ale pózniej czas z naszymi dzidziami to wynagradza po co jeszcze dodatkowo dorzucać sobie nieprzyjemności i dolegliwości powodzenia!

Odnośnik do komentarza

hej
a dziś nasz termin, plecy mnie bolą za długo spałam wczoraj w dzien jeszcze noc ;-))
nic ne czuje zeby miało sie coś dziać. ale zobaczymy ;-))
dzis w planach
ziemnaczki surówka i rybka pstrąg mniam
wiec warto do obiadu nie rodzić
a później z męzem do szpitala na KTG, moze mnie DR.zbada
moze akurat jakis postęp

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...