Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Margeritka

Zjeżdżalnia do domu i ogrodu - jaka najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Urządzam dla swojego 16 miesięcznego Synka plac zabaw na ogrodzie.
Piaskownice już zakupiliśmy i teraz myślimy nad zjeżdzalnią...i tu pojawia się problem.: JAKĄ WYBRAĆ?!
Na allegro jest mnóstwo kolorowych zjeżdżalni, ale nie wiem jaka najlepsza, bezpieczna, jaki długi powinien być ślizg dla takiego malucha, jakie max obciążenie. Nie chce też by Synek szybko z niej wyrósł choć wiem, że i tak w przyszłości będę musiała zakupić większą.
Początkowo myślałam o takiej małej pierwszej zjeżdzalni, ale teraz już niczego nie jestem pewna.
Od czasu do czasu chodzimy do rodziny, gdzie jest mała zjeżdzalnia ze ślizgiem 95cm i mój synek ma z nią trochę problemów. Nie potrafii na nią wejść po schodkach choć podnosi nóżki, a gdy go usadzę na siedzisku do zjazdu sam się odbije i bez wahania zjedzie. Rodzina ta ma dwudziestomiesięcznego Synka, który bez problemu opanował tą zjeżdzalnie, a także zjeżdzalnie sąsiadów: wchodzi i zjeżdża ze ślizgu 150cm.
Wiem, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ale bądź tu mądrą matką...
Jakie sprawdzone zabawki polecacie jeszcze do ogrodu?

Pozdrawiam ciepło Monika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kupuj tej malutkiej, na 2 schodnki, bo za rok synek już nie będzie nią zainteresowany - wiem z doświadczenia ;) Może pomyśl o jakimś placu zabaw? Są różne firmy które to robią (nie polecam takich gotowców z OBI i innych supermarketów, bo jakość jest koszmarna), na pewno w swojej okolicy coś znajdziesz. Ja szukałam na OLX i było dużo fajnych i niedrogich zestawów, np. huśtawka + zjeżdzalnia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla 19 mies córeczki kupiliśmy plastikową zjeżdżalnię z ciut dłuższym ślizgiem na 3 stopnie. Na te pierwsze, najmniejsze nawet nie patrzyłam. Szybko nauczyła się wchodzić. Uwielbia zjeżdżać. Zjeżdżają nawet misie i lalka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśmy zdecydowali się na dużą, bo z trzymerowym ślizgiem zjeżdżalnie. Będziemy domontowywać do domku na ogrodzie. Teraz jest to wszystko w zasięgu ręki cenowo. I nawet kolor (różowy) można było dobrać:)

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zdecydowałam się na taką z poliwęglanu, czy jakoś tak. Mega mocna jest, kolor ładny, chociaż miał być lekki róż a jest lilaróż(jednak zamieniliśmy 3 na 2,5meyrowa i stąd zmiana koloru wyszła). Porównywałam z tymi zjeżdżalniami z C. i L. i powiem tylko tyle, że tam widziałam tylko odlane z plastiku, bałabym się czy nie pękną np. na mrozie. Ale nie ma takiego okupowania zjeżdżalni jak na placu zabaw...na plus jest to, że nie muszę codziennie już chodzić na plac zabaw(czasem noe ma na to czasu).

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale macie dobrze że mozecie sobie kupić takie coś i macie gdzie postawic, zazdroszcze :) nam, mamusiom blokowym zostają tylko publiczne place zabaw i wypady na wieś do dziadków. Ale mysle czy by w przyszłości tego nie zmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam jako dziecko uwielbiałem zjeżdżalnie i moje dzieci mają to po mnie. ;) Zjeżdżalnie od Little Tikes są bardzo fajne i bezpieczne. Mamy jedną w ogrodzie. :) W al.to są w 10% tańsze z kodem rabatowym ZJEZDZAMY10: Zjeżdżalnie Little Tikes :) Można zamówić przez aplikację al.to, to dochodzi nam darmowa dostawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...