Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Nowe Patyki i Patyczki"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Rodzice i Dzieciaczki!

Zapraszamy do nowego konkursu!

Do wygrania 3 wspaniałe audiobooki

ks. Jan Twardowski

Nowe Patyki i Patyczki


od Wydawnictwa Św. Wojciech


http://kontoredakcyjne.strefa.pl/swwojciechlogo.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/patyki%20i%20patyczki.png

Ta wyjątkowa płyta to zbiór wszystkich opowiadań i wierszy ks. Jana Twardowskiego w interpretacji Aleksandra Machalicy.

Możesz wygrać jedną z trzech nagród wystarczy, zadanie konkursowe jest proste:

wymień 3 książki dla dzieci autorstwa ks. Twardowskiego wydane przez Wydawnictwo Święty Wojciech
i napisz dlaczego warto czytać ks. Twardowskiego!

Na odpowiedzi czekamy do 4 marca 2013.
Wyniki konkursu: 06.03.2013.

Regulamin konkursu

Zapraszamy do zabawy!

Redakcja

Odnośnik do komentarza

"Zeszyt w kratkę"," Pierwsza komunia z białą kokardą", " Nie tylko wrona chodzi zdziwiona".
Odp.: dlaczego warto czytać ks.J.Twardowskiego?- żeby nauczyć się patrzeć i dostrzegać, żeby uczyć się kochać tak po prostu, zwyczajnie, żeby nie dzielić na starych, młodych, zdrowych i kalekich, żeby w każdym kamyku i ptaszku widzieć Boga, żeby rozumieć, mądrze wybierać, cieszyć się, nie wstydzić łez,żeby się śmiać i zarażać innych miłością- dlatego warto czytac Ks. Twardowskiego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

Wymień 3 książki dla dzieci autorstwa ks. Twardowskiego wydane przez Wydawnictwo Święty Wojciech
1."Święta dobrych życzeń"
2."Pierwsza komunia z białą kokardą"
3."Zeszyt w kratkę"
Dlaczego warto czytać ks. Twardowskiego?

Książki Twardowskiego warto czytać ponieważ są bardzo pouczające,przepełnione ciepłem i miłością ,uczą pokory .W prosty ale bardzo wymowny sposób tłumacza jak powinno się postępować, między wierszami zawarte są problemy życia codziennego.

Odnośnik do komentarza

„Wiersze z szuflady” „Tylko miłość się liczy” „Zeszyt w kratkę”
Ksiądz Jan Twardowski to poeta kochający ludzi, w jego sercu szczególne miejsce zajmują ludzie młodzi, To właśnie tym młodym, poprzez swoje dzieła potrafi pokazać właściwą drogę, pokazuje jak kochać i być kochanym, jak żyć by nie zmarnować z tego życia ani jednego dnia i jak szanować innych by samemu otrzymać szacunek. Uczy wiary, miłości, prawdy, zrozumienia dla świata, poprzez odnajdywanie naprawdę wielkich rzeczy w malutkich, oraz w codziennej egzystencji.

Odnośnik do komentarza

1."Kubek z jednym uchem"
2."Nie tylko wrona chodzi zdziwiona"
3."Dziecięcym piórem"
Warto czytać książki Księdza Twardowskiego, gdyż w łatwy sposób można przekazać dzieciom wiarę i w najprostszy sposób ją wyjaśnić właśnie przez literaturę chrześcijańską ( w tym przypadku). Warto czytać książki ks. Jana Twardowskiego bo on najbardziej lubił pisać dla dzieci. Prostym obrazowym językiem mówił o zwyczajnym świecie. Ze zrozumieniem patrzył na ludzkie słabości, nikogo nie oceniał ani nie potępial. Ukazywał źródło nadziei, które wciąż na nowo należy odkrywać.
Warto wogóle czytać każdą literaturę! Wspaniała jest książka "Wychowanie przez czytanie" Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska.

Czytam książki do poduchy
te co dają mi otuchy
co stawiają mnie na nogi
coś dla ciała i dla ducha.

Czytam dzieciom co wieczora
bo to lepsze od telewizora
bajki, bajdy i bajeczki
zdrowsze to niż cukiereczki.

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Witam,
"Zeszyt w kratkę"
"Nie tylko wrona chodzi zdziwiona"
"Pierwsza komunia z biała kokardką
Ojej przypomnieliście mi literaturę mojego dzieciństwa!!! Siostrę Gabrielę, która nam czytała Ks. Twardowskiego i aż mnie nosi, by jak najszybciej odkopać stare książki, by pokazać je moim maluchom. Szczerze Wam dziękuję:)) Dlaczego warto czytać ks. Twardowskiego, myślę, że właśnie dlatego, że jego twórczość jest ponadczasowa. Ja dawno temu :)) moje dzieci teraz, a może i moje wnuki w przyszłości znajdą piękno naszego istnienia w tej cudnej literaturze.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Uśmiech na gwiazdkę, Nie tylko wrona chodzi zdziwiona, Elementarz księdza Twardowskiego dla najmłodszego, średniaka i starszego.
Myślę, że literatura księdza Twardowskiego dla osoby wierzącej jest wartościowa. Czytając takie pozycje dzieciom mam pewność, że będzie to dal nich bezpieczne, pouczające, nie sprzeciwiające się z moim katolickim światopoglądem. Ksiądz Twardowski dodatkowo miał bardzo lekkie pióro, pisał otwarcie, bezpośrednio, ale przede wszystkim z humorem i optymizmem. Przecież chrześcijanin to nie tylko smutas i cierpiętnik, ale człowiek zadowolony z tego co otrzymał od Stwórcy.

http://www.suwaczek.pl/cache/076e64a5fa.png
http://www.suwaczek.pl/cache/6ddfb68d8d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/c228a006ea.png

Odnośnik do komentarza

przykładowe tytuły dla dzieci:
Dziecięcym piórem, Jan Twardowski dzieciom, Nowy zeszyt w kratkę

a warto je czytać, bo w prosty, często anegdotyczny, ale - paradoksalnie - jednocześnie głęboki sposób przedstawiają to co w życiu najważniejsze - pokazują dziecku zwykły-niezwykły świat - pełen miłości Boga, w którym każdy może się odnaleźć
ksiądz Twardowski ułatwia rodzicom rozmawianie z dziećmi na trudne tematy - o śmierci, miłości, złości, samotności...
stawia najmłodszym pytania, które nawet dla dorosłego mogą być trudne, każą zastanowić się nad tym kim jestem i kim chciałbym być, jak na przykład: "Zapytaj siebie: gdybym miał trzy bułki, to ile bułek oddałbym komuś biednemu? A może sam chciałbym je wszystkie zjeść?"
a przy tym ma po prostu "lekkie pióro" i jego książki dobrze się czyta - niespiesznie, z uśmiechem na twarzy
jego książki pomagają dostrzegać niezwykłość rzeczy zwyczajnych - codzienności, przyrody, drugiego człowieka, a dzięki żartobliwemu tonowi wprowadzają w dobry nastrój

czytamy, bo lubimy :)

Odnośnik do komentarza

Zeszyt w kratkę
Nie tylko wrona chodzi zdziwiona
Pierwsza komunia z białą kokardką.

Wart czytać książki ks. Twardowskiego, gdyż są one napisane tak,że wciągają czytelnika.Uczą pozytywnego spojrzenia na świat otaczający nas. Ukazują dobre jak i złe strony życia.W żartobliwy sposób wprowadzają czytelnika do zagłębienia w lekturę. I są wartościowym źródłem wiedzy codziennej w chrześcijańskim życiu i nie tylko.

Odnośnik do komentarza

Witam!

"Każdy uśmiech można nazwać kawałkiem radości"
Ks. Jan Twardowski

Oto odpowiedź na pierwsze pytanie:

„Nie tylko wrona chodzi zdziwiona”
"Zeszyt w kratkę"
Tylko miłość się liczy”

Ksiądz Jan Twardowski to znakomity polski poeta naszych dziejów. Człowiek, którego nam brakuje i który tak wiele wzniósł w naszą kulturę, przemawiał do tych wierzących, miał szacunek do osób niewierzących.

Z okazji Chrztu Świętego mój synek otrzymał piękną i mądrą książkę. „Nie tylko wrona chodzi zdziwiona” to rozmowa księdza z dziećmi. Przedstawia on świat ten duchowy i ten ziemski. Uczy maluchy wrażliwości, szacunku i miłości. W tekstach ks. Jana Twardowskiego można odnaleźć wiele ciepła i optymizmu. Pierwszej katechezy, przypowieści czy historie chrześcijańskich świąt. Krótkie opowieści o zgodzie, przebaczaniu czy miłości to doskonała lekcja uczuć i empatii. Bez zwątpienia twórczość ks. Jana Twardowskiego zasługują na specjalne miejsce w naszej polskiej literaturze. To wartościowa lekcja życia dla małych i dużych czytelników…
,

Odnośnik do komentarza

1. Zeszyt w kratkę
2. Dziecięcym piórem
3.Nie tylko wrona chodzi zdziwiona

Dlaczego warto czytać ks. J Twardowskiego ?
Ponieważ ks. J Twardowskiego pisze bardzo zrozumiałym językiem zarówno dla dziecka jak i dla dorosłego Czyta się lekko ,z odrobiną humoru
Potrafi dotrzeć głęboko do każdego czytelnika małego i dużego Zawsze po przeczytaniu jego wierszy czy opowiadań na długo zapadają w mojej pamięci .
Czytając dziecku wpajamy mu od małego mądrości zapisane w jego twórczości Uczymy go ważnych w życiu wartości jakie dziecko w przyszłości będzie przekazywać następnym pokoleniom Więc warto wprowadzić dziecko w ten świat razem z twórczością Ks. J. Twardowskiego

Odnośnik do komentarza

Nie tylko wrona chodzi zdziwiona, Wielkanocne idą święta, Kubek z jednym uchem

Księdza Twardowskiego warto czytać ponieważ jego poezja jest uniwersalna i mówi o nieprzemijających prawdach i wartościach.Często o trudnych sprawach mówi w sposób piękny, łatwy i prosty.
Jego poezja pozwala zrozumieć wiele spraw ważnych i wartych poruszenia. może uczyć nasze dzieci także wrażliwości.

Odnośnik do komentarza

"Zeszyt w kratkę"
"Nie tylko wrona chodzi zdziwiona"
"Kubek z jednym uchem"

Ksiądz Jan Twardowski - to ten "ksiądz od biedronek" :) Jak nikt miał umiejętność widzenia wielkich rzeczy w rzeczach małych, z pozoru błahych. Wszelkie stworzenia tak owady jak i ludzi traktował na równi, ponieważ wszystko jest powołane do życia przez kochającego nas Boga i wszystkie Jego wytwory powinniśmy podziwiać i cieszyć się z otaczającego nas świata. Ksiądz Twardowski pięknie pisał o miłości, o naturze, problemach, każdy, bez względu na wiek, znajdzie w jego utworach jakiś przekaz dla siebie,dzięki nim może się wyciszyć, uspokoić, przejść na inny tok myślenia.
Ksiądz Jan w swojej twórczości przekazuje nam morze pięknych myśli. Myśli głębokich, prawdziwych i pięknych w swej prostocie. Pełno tam miłości i ciepła i dlatego tak bardzo kochamy i powracamy do lektury Jego utworów. Mi osobiście lektura utworów księdza Jana Twardowskiego daje siłę i wiarę w lepsze jutro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...