Skocz do zawartości
Forum

Polecam suszone jabłka zamiast chipsów


Rekomendowane odpowiedzi

kroję w cienkie plasterki ze skórka oczywiście bo ona nie przeszkadza w jedzeniu a pod nią jest najwięcej witamin, posypuje lekko cynamonem (z siteczka) i układam w suszarce takiej normalnej do grzybów i suszę ok 6 godzin w najwyższej temperaturze u mnie to jest chyba 60 stopni wtedy są chrupiące i pyszne

Odnośnik do komentarza

no też trochę się na tym znam tzn nie na dostarczaniu produktów do sklepów a normach związanych z rożnymi rodzajami żywności które są dostępne na naszym rynku i ten znak BIO otrzymują produkty wyprodukowane w gospodarstwach ekologicznych i zakładach spełniających odpowiednie normy a otrzymanie pozwolenia na posługiwanie sie takim znakiem wiąże sie ze spełnieniem szeregu wymogów unijnych i jeszcze sie nie spotkałam aby ktoś ot tak sobie posługiwał sie tym znakiem nie legalnie tylko po to by zwiększyć cenę swojego towaru

Odnośnik do komentarza

no tak bo dziś te sklepy sa na topie i często testuje te produkty więc wiem że te BIO wyprodukowane wg specjalnych norm nie smakują tak jak te normalne ponieważ te normalne produkty mają dużo dodatków polepszających walory smakowe, barwę i nie tylko a ostatnio znów zmieniły się przepisy i producenci nie muszą pisac na opakowaniach całego składu danego produktu więc wykorzystują to i nie informują konsumentów piszą tylko to co jest konieczne albo to co dla nich wygodne

Odnośnik do komentarza

Jednak nie przesadzajmy też - ja przy każdej dostawie dostaję bardzo szczegółowe raporty i wiem, że te produkty (chodzi konkretnie o przyprawy) są po prostu suszone, bez dodatkowych utrwalaczy, bo są zwyczajnie niepotrzebne. I chociaż nie jest to wielkimi literami napisane na opakowaniu, to tak jest. A i te wielkie napisy są często "pod publiczkę", zupełnie niepotrzebne. Ot - zwykły chwyt marketingowy, tak jak np. napisanie na cynamonie, że jest bez dodatku glutaminianu sodu. No to powinno być oczywiste, że w żadnym cynamonie nigdy go nie było i nie wiem, czym tu się tak chwalić. Porównałabym to do umieszczania na cynamonie napisu, że nie zawiera soli...

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

każdy wie że zawartość środków konserwujących w artykułach spożywczych mieści sie w normach no może tylko czasami są one przekraczane przecież nawet suszenie odbywa sie pod wpływem działania gazów lub teraz coraz częściej mikrofal i nie jest dla nas śmiertelne ha ha ha ale ja osobiście wolę tego unikać tam gdzie można zastępuje produkty kupne swoimi własnymi tak jak na przykład jabłka suszone o których mowa w tym wątku ale nie robię z tego jakiejś fobii. zresztą wiesz jak ktoś ma z czymś do czynienia to inaczej postępuje niż jakby nie miał "czego oczy nie widza to sercu nie żal"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...