Skocz do zawartości
Forum

Jak przechowywać mleko modyfikowane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)
Chciałabym zapytac o przechowywanie zrobionego mleka modyfikowanego. Moje dziecko czesto wypije kilka łyczków i konczy jedzenie po jakims czasie (roznie godzinka, dwie).
Ile moge przechowywac takie mleko, w jakich warunkach i dlaczego?

Kolejne pytanie dotyczy prawie 4 letniego syna, bardzo lubi mleko, jogurty, sery.
jaki jest dzienny limit nabiału dla takiego dziecka?

Przy okazji moge prosic o opinie nt menu córki ( za chwilke skonczy 7 miesiecy)
z dnia na dzien musialam przerwac karmienie piersia z powodu antybiotyków ale piers od ponad miesiaca byla dla melj głównie do popicia, na szcesciue nauczyla sie pic wode
nie chce przesadzac tez z kaszka bo boje sie ze ja po prostu utucze (urodziła sie 4060/62cm, teraz ma 7800/68cm)
do tej pory pamietam słowa pediatry starszego syna ktory był bardzo duzy
"nie mozemy pozwolic aby z Tomka zrobił sie mały budda"

ok 8 melko wypija ok 150 ml
ok 10 mleko ok 90-120ml drzemka
13 obiadek około 130g, staram sie gotowac, czasami słoiczki po godzinie lubi wypic jeszcze ok 120ml mleka
16 banan, jabkło z biszkoptem lub owocami ktore zrobilam do słoików, serek homogenizowany naturalny lub jogurt naturalny wymieszany z owocami domowej roboty
19 kapiel, 150 ml mleka z 5 miarkami kaszki przez butle
w nocy jedna pobudka 150 ml mleka z miarka kaszki
lub dwie pobudki jezeli zje malo na kolacje
w miedzyczasie chrupek kukurydziany czy biszkopt
pije tylko wode (tylko to udało mi sie ja nauczyc, herbatek nie chce, soków ja nie chce podawac - nie mam przekonania)
staram sie nie dokarmiac ja miedzy posiłkami

dziekuje i pozdrawiam serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli widzi Pani prawidłowość w ilości spożywanego mleka - 50 - 100 ml, to najlepiej jest przygotowywać mleko o mniejszej porcji, by go nie przechowywać.

Mleko modyfikowane czyste (świeżo przygotowane) można przechowywać do 3-4 godziny w lodówce, jednakże jeżeli miało kontakt ze śliną dziecka to 1-1,5 godziny. Wraz z ślina do mleka dostają się bakterie i enzymy, które przyspieszają psucie mleka.

Sposób odżywiania niemowlęcia jest prawidłowy.
Jednakże może Pani spróbować o 8 podać małemu mleko z kaszką np. kukurydzianą lub manna ale w ilości 120 ml, a o 10 podać tartą marchewkę z oliwą z oliwek, lub jabłuszko z kleikiem ryżowym.
Na obiad - mięso (indyk, królik) z warzywami (ziemniak, brokuły, burak, marchewka, dynia) natka pietruszki (witamina C, która zwiększa wchłanianie żelaza). oraz spróbować dodać 1-1,5 łyżki ryżu (jeśli nie ma ziemniaków), to powinno spowodować ze dziecko nie będzie dojadało mlekiem. Po takim obiedzie lepiej podać wodę do picia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...