Skocz do zawartości
Forum

Co na bliznę po cc?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasinna0

Moja koleżanka po drugiej ciąży zdecydowała się na "walkę" z blizną po cesarce. Na początku zaczęła od kosmetyków, jakiś domowych okładów itp. Niestety przez pół roku nie było praktycznie żadnych efektów. Dopiero jak opowiedziała lekarzowi o swoich zmaganiach, to on przedstawił jej zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Zbyt długo się nie wahała, jeśli miało jej to pomóc. Umówiła się na wizytę w Łodzi [reklama usunięta] - najpierw na rozmowę ze specjalistą, ale pewnie na tym się nie skończy i niedługo będzie ustalać datę zabiegu. Podobno taki zabieg pozwala zminimalizować widoczność nawet starszych i głębszych blizn, więc tym razem też powinien sobie poradzić. Tylko kosmetolog kazał jej się przygotować na kilka zabiegów, bo czasami po jednym nie ma jeszcze oczekiwanych efektów.

Odnośnik do komentarza
Gość parasolka990

~mekssa
też używałam plastrów sutricon, one nadają się też na starsze blizny choć na pewno na efekt trzeba dłużej czekać, kilka miesięcy to minimum stosowania, plusem jest to że z jednego opakowania można wycićąc ich całkiem sporo, zresztą też taki plaster nadaje się do używania przez kilka dni

Mekksa, warto też dodać, że są badania, że plastry silikonowe to najskuteczniejsza metoda pierwszego rzutu, jest ponadto nieinwazyjna. Wspomniany Sutricon to właśnie plastry silikonowe, aczkolwiek do pełni zadowolenia potrzebna jest jeszcze cierpliwość, bo terapia trwa kilka miesięcy. Ale plastry działają - to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Ja stosowałam plastry Sutricon, moim zdaniem są najlepsze z kilku powodów. Po pierwsze – szybko działają, po drugie działają przez cały czas naklejania, po trzecie są bardzo wygodne. Nie ma uczucia ściągania skóry. Nie ma też podrażnień

Odnośnik do komentarza

Najlepiej spytać kogoś kto już to przeszedł. Mnie siostra poleciła plastry sutricon . Sama je stosowała po cesarce i była zachwycona. Ja też spróbowałam . Na razie kuracja nie skończona ale już widzę pierwsze efekty i jestem zachwycona. Blizna jest gładsza i jasna. Same plastry są bardzo wygodne w użyciu i w mojej opinii lepsze niż maści

Odnośnik do komentarza

Też potwierdzam, że na blizny nie ma nic lepszego od plastrów silikonowych dzięki nim po mojej bliźnie praktycznie nie ma śladu, jest tylko cienka kreseczka. Jeśli chodzi o dostepność to w każdej aptece można pewnie kupić.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Irma87 napisał:

Świetny artykuł na temat blizny po cesarskim cięciu

Najpowszechniejszą skargą zgłaszaną przez pacjentki, a dotyczącą blizny po CC jest nieestetyczny wygląd powłok brzusznych – blizna ta jest często przyrosła do tkanek głębiej leżących, w związku z czym tworzy się nad nią nawis skóry oraz tkanki podskórnej, co jest nieakceptowane przez pacjentki. Jednakże sam defekt kosmetyczny, choć widoczny nie jest sam w sobie najpoważniejszą konsekwencją posiadanej blizny i zrostów po CC.

Odnośnik do komentarza
Gość kamilla36

Jak już tylko rana mi się zagoiła, stosowałam octenicare aby blizna była jak najmniejsza. Krem poza tym że regeneruje też odkaża, więc naprawdę świetnie się nadaje. Prawdopodobnie dzięki niemu moja blizna jest ledwo widoczna.

Odnośnik do komentarza
Gość Bajaderra

Polecam suplement Snail Natural z wyciągiem ze śluzu ślimaka, strasznie dobry jest. W syropie więc nawet dla osób które nie przepadają za łykaniem tabletek. A pomaga na żołądkowe problemy, wzmacnia organizm, poprawia wygląd naszej skóry. Ujędrnia, odżywia skórę, pomaga na rany, owrzodzenia właśnie redukuje blizny. Działa przeciwzmarszczkowo. Polecam

Odnośnik do komentarza

Sama miałam ogromną bliznę po cesarce, która nie chciała zniknąć mimo stosowania różnych kremów i maści. Dopiero konsultacja i profesjonalny zabieg przeprowadzony przez doktora Grzegorza Jakiela pomógł mi się uporać z tym problemem. Ogólnie, wszystkim polecam tego ginekologa, ma ogromną wiedzę, a przy tym też ludzkie podejście do pacjentek. Przyjmuje w gabinetach w Warszawie i Lublinie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Grażynka napisał:

ja smarowałam moją bliznę przez 3 miesiace żelem Contractubex i poprawa była naprawdę znaczna

ja miałam troche starszą bliznę, ale też ten żel stosowałam i blizna się zmniejszyła

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...