Skocz do zawartości
Forum

Odzwyczajenie od butelki 2 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn w kwietniu skończy 2 latka. odkąd skończył pół roku razem z mężem nie przespaliśmy ani jednej nocy- syn budzi się kilka razy w nocy i pije z butelki. smyk jest w tym działaniu sprytny i nie chce pić wody- nie uznaje picia wody, tylko kompoty, słodka wodę, soczki itp. niestety z tego nocnego picia 4 górne ząbki zrobiły się czarne. próbowałam różnych sposobów i nic nie pomaga syn chce butelkę, jeżeli jej nie dostanie- wydziera się w niebogłosy i wtedy sąsiedzi już nie śpią. czy ktoś miał taki problem i jak sobie z nim poradził?

Odnośnik do komentarza

Hej.
Moj syn w maju konczyc bedzie 2 latka. Z zebami tez mamy problem, ale to akurat od lekow i dentysta kazal nam odstawic butle. Jednakze nie jest to latwe. Do sniadania, kolacji pije ze zwyklego kubka, bo go pilnuje. A tak w ciagu dnia daje mu z niekapka. Zaczyna pomalu zalapywac z takiego kubka z lovi 360 st. bo tam nie ma ustnika, i jest mu ciezej.
W nocy sie nie budzi na mleko ( sam z siebie ) a budzil sie jeszcze niedawno po 2,3x.
Picia tez w nocy nie potrzebuje. Czasem tylko bliskosci, to biore go do nas i spimy razem.
Ucze go by nie zasypial przy butelce, ale jest to trudne. Bo myjemy zeby, poczym sie kladziemy i on nagle chce mleka.

Jesli chodzi o ta wode. To trudno. NIe daj mu sie! Nie daj mu tego kompotu, nie daj mu soku, ani nic slodkiego na noc. Niech ma ta wode, lub herbate owocowa nieslodzona. Dasz mu raz drugi, trzeci, az wkoncu sie zorientuje i bedzie wiedzial ze nic slodkiego na noc nie dostanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kcr69449r.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/042/0420949a0.png?384

Odnośnik do komentarza

julie24@wp.pl
Mój syn w kwietniu skończy 2 latka. odkąd skończył pół roku razem z mężem nie przespaliśmy ani jednej nocy- syn budzi się kilka razy w nocy i pije z butelki. smyk jest w tym działaniu sprytny i nie chce pić wody- nie uznaje picia wody, tylko kompoty, słodka wodę, soczki itp. niestety z tego nocnego picia 4 górne ząbki zrobiły się czarne. próbowałam różnych sposobów i nic nie pomaga syn chce butelkę, jeżeli jej nie dostanie- wydziera się w niebogłosy i wtedy sąsiedzi już nie śpią. czy ktoś miał taki problem i jak sobie z nim poradził?

a może mu trzeba na noc podawać kaszkę do picia lub zupkę mleczną i pilnować, żeby zawsze kładł się najedzony, ostatni posiłek powinien być lekkostrawny, poza tym po słodkich napojach mnie zawsze chce się pić, więc nie dziwię się, że mały często się budzi (czeste budzenie może być spowodowane suchym powietrzem w pokoju, może i to jest przyczyna budzenia się?) moim zdaniem może budzić się z różnych powodów, ale inaczej nie umie zasnąć jak z butelką....poszukałabym innych przyczyn budzenia się nocnego, nie tylko z powodu głodu czy picia, ale właśnie suche powietrze, zimno, gorąco, chcę przytulenia się do mamy, a w nocy jeśli podajesz mm, to nie pozwalaj na zasypianie z butelką, może kołysanie, przytulanie zastąpi butelkę, albo zwykły smoczek uspokajacz? a w ciągu dnia może warto nauczyć dziecko picia ze słomki, zamiast z butelki? butelkę ze smoczkiem zastąpić butelką ze słomką i równocześnie wprowadzać picie z normalnego kubka, oczywiście najlepiej niesłodzone

Odnośnik do komentarza

Moja córka skończyła 2 latka w czerwcu. Z niekapka umie pić od dawna, z normalnego kubka również w ciągu dnia pije, ale jeszcze niedawno przed spaniem piła mleko z butelki i w nocy też zawsze była pobudka na mleko. Postanowiłam to zakończyć (to nocne picie mleka i picie z butelki). Po prostu pewnego dnia pojechaliśmy kupić kubek lovi 360 (tego dnia akurat podpatrzyła taki sam u koleżanki, więc było łatwiej ją do niego przekonać), a butelkę ze smoczkiem wyrzuciliśmy. I nie było odwrotu. Córka zafascynowana tym, że ma kubek jak koleżanka zaczęła z niego wieczorem pić i nawet o butelkę się nie upomniała :) Trochę gorzej było w nocy, ale szybko udało się ją uspokoić.
Zaraz po tym udanym zabiegu przyszedł czas na kolejny - zaczęłam jej nalewać do kubeczka tylko wodę (wzorem starszej siostry) a mleko wypija przed pójściem spać wieczorem, ale nie w łóżku tylko przy stole po kolacji z normalnej szklanki - nie było żadnego problemu. Teraz albo w ogóle nie dopomina się w nocy o picie, albo pije wodę ze swojego kubka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...