Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Sasik35

Dziecko autystyczne - prośba o pomoc początkującej mamie :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej Walicki

Jeśli ktoś ma potrzebę spotkania darmowego ze specjalistami pscyhoterapii to proponuję wybranie się na dni otwarte pracowni psychoterapii w Warszawie. 29 i 30 września przy ul. Ogrodowej 65 m.33 odbędą się spotkania, warsztaty i konsultacje dla rodziców, ale też indywidualne dla dorosłych i młodzieży z profesjonalistami z Mind Story, których poznałem podzcas mojej terapii. Polecam . WIęcej info na stronie mindstory.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasijja

~anielamama
Zadzwoń do nich https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera . Są najlepsi jeśli chodzi o diagnozowanie autyzmu, co nie jest łatwe. Na pewno Wam pomogą i odpowiednia pokierują terapią.

Ja również mogę ze swojej strony polecić tych specjalistów.Są naprawdę dobrzy w tym co robią i znają się na rzeczy. Dodatkowo można się do nich zapisać na konsultacje online. Rejestrować także można się przez Internet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kleosiaaa

~dagmara32w
Autyzm jest w jakimś stopniu wyleczalny, to nie jest wyrok z tej choroby się czasami wychodzi w całości. Musisz teraz wziąć się w garść i znaleźć odpowiednią klinikę/psychologa który zajmuje się tego typu przypadkami. Nie wiem skąd jesteś, ale mogę Ci polecić poradnię w Warszawie https://psychomedic.pl/ zajmują się właśnie przypadkami autyzmu zadzwoń, popytaj umów się na konsultację DZIAŁAJ!

Do tych specjalistów śmiało można się wybrać bo są naprawdę świetni w tym co robią i są w stanie poradzić sobie nawet z ciężkimi przypadkami. Dodatkowo mają super podejście do pacjenta no i oferują konsultacje online. Więcej szczegółów można sobie doczytać na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kaja5687

Ogród terapeutyczno-sensoryczny http://dzieciwujatoma.pl/ jest tak urządzony, że dziecko z niepełnosprawnością może odkrywać faktury, kształty, dźwięki, zapachy czy ruch. Moja autystyczna córka czuje się w nim doskonale. Korzystamy również z hipoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ma_ewelinka

również polecam udac się do specjalisty - z doświadczenia polecam Panią Ewę Gordziej-Niewczyk z Poznania, która jest świetnym psychologiem i nauczyła moją córkę komunikować się z innymi ludźmi i funkcjonowac w otaczającym ją środowisku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lucjana

Jesli autyzm jest wcześnie zauważony i zdiagnozowany i dziecko jak najwcześniej zostanie poddane terapii to są duże szanse... Mój synek zrobił duże postępy juz w przedszkolu integracyjnym, teraz jest w 2 klasie szkoły podstawowej Scholar w Aleksandrowie Łódzkim i z miesiąca na miesiąc widze postępy. Uwielbia szkołę. No ale nie ma sie co dziwić - panuje tam wręcz rodzinna atmosfera. Podejście, terapie jakimi obejmują dzieci, chyba z 15 specjalistów jak nie więcej - nie liczyłam tak naprawdę ale maja opiekę logopedy, neurologa, psychologa; muzykoterapię, arterapię, terapię integracji sensorycznej, dogoterapię, Biofeedback, metodę Tomatisa, rehabilitację - to na szybko co pamiętam - a najważniejsze że to wszystko mam za darmo. Szkoła jest całkowicie bezpłatna i nawet transport oferują. Napisze jedno - bardzo sie bałam odkąd się dowiedziałam co się dzieje z moim dzieckiem, bałam sie o jego przyszłość, perspektywy. Bałam sie że nie bedzie mi miał kto pomóc. Ale teraz nie mam obaw, taką pomoc jaką synek dostaje w tej szkole to według mnie najlepsze co mogło nas spotkać i tego i Wam życzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mima90

Muszę napisać o fundacji, w której założyłam darmowe subkonto i wpłacam regularnie pieniążki, by pomóc dzieciom chorym na autyzm. Mój brat jest chory i wiem, jak czasem potarfi być ciężko. Rozumiem i pomagam. Was też zachęcam :) To strona fundacji: http://silentio.org.pl/podstawowe-informacje/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aannaaaa45

Drodzy rodzice i terapeuci,
Zapraszam Was do udziału w badaniu, którego celem jest dostosowanie przestrzeni do dzieci z autyzmem. Wasze odpowiedzi są niezywkle cenne i pomocne, dlatego dziękuję za każdą wypełnioną ankietę. Badanie jest w pełni anonimowe i odbywa się na platformie google.

Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4K_ssoTp6Nga7_A7M_N5Z5wUgHSCrsQlUy2porh8nfPq4uQ/viewform

Dodam, że projektowanie przestrzeni dla autystów jest w Polsce tematem świeżym, w swojej pracy badawczej bazowałam na zagranicznych artykułach naukowych, gdzie powszechne jest tworzenie całych miejsc terapeutycznych ułatwiających funkcjonowanie i zdobywanie nowych umiejętności osobą z tym zaburzeniem. Dlatego będę niezmiernie wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kaja897

Skorzystałam z pomocy poradni www.aghatum.pl. Dla mojej córeczki dogoterapia okazała się rewelacyjna. Po odbytej terapii Ola jest innym dzieckiem- ufnym, otwartym i pełnym wiary we własne siły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karina4152

Klinika Psychomedic w 4 lokalizacjach w Warszawie organizuje TUS. Grupy ruszają 21 września, prowadzone są zawsze przez 2 psychoterapeutów. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z trudnościami emocjonalnymi i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry!

Nazywam się Magdalena Wojdak. Jestem studentką II roku Pedagogiki o specjalności Opiekuńcza na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Z uwagi na moje zainteresowania problematyką autyzmu oraz nabyte w ramach wolontariatu doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu postanowiłam przeprowadzić badania naukowe na potrzeby pracy magisterskiej zatytułowanej: „Funkcjonowanie dzieci autystycznych w środowisku domowym – w relacjach matek je wychowujących”. W związku z powyższym, zwracam się z uprzejmą prośbą do Pań, które są mamami dziecka w wieku od 6-11 lat ze zdiagnozowanym rozpoznaniem autyzmu dziecięcego o wzięcie udziału w moich badaniach i udzielenie szczerych oraz jak najbardziej pełnych odpowiedzi na pytania zamieszczone w niniejszym kwestionariuszu wywiadu. Badanie jest w pełni dobrowolne oraz anonimowe. Uzyskane wyniki posłużą wyłącznie na potrzeby opracowania mojej pracy naukowej, nigdzie nie zostaną ujawnione żadne dane mogące zidentyfikować badane osoby, czy ich dzieci.

Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas! ☺️

https://www.webankieta.pl/ankieta/521778/kwestionariusz-wywiadu-do-badania-funkcjonowania-dziecka-z-autyzmem-dzieciecym.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...