Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Sasik35

Dziecko autystyczne - prośba o pomoc początkującej mamie :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Jestem mamą 3,5 chłopca z podejrzeniem autyzmu. Problem w tym, że jestem odsyłana od specjalisty do specjalisty. Wiele czasu straciłam chodząc z nim do psychologa, który twierdził, że to tylko małe opóźnienie i że powinno się wyrównać samo.
Udało mi się otrzymać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania, ale nikt mi nie powiedział co mam z tym papierem zrobić, gdzie udać się dalej. Gdyby nie moja wspaniała rodzina, która bardzo mnie wspiera bo synka wychowuję sama. ….
Proszę poradźcie co mam robić dalej. Gdzie się udać? Chciałabym żeby zanim wystawią mu jakąkolwiek diagnozę Mały zaczął chodzić do przedszkola, czas leci.. Jestem przerażona.
Proszę poradźcie mi też jakie książki powinnam przeczytać i może gdzie szukać zabaw i ćwiczeń, które sama mogę wykonywać z Synkiem w domu. Będę Wam bardzo wdzięczna za każde słowo pomocy…Jestem z Trójmiasta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ciebie bardzo serdecznie,
masz wyjątkowe dziecko które tylko poprz systematyczną terapią i wsparcie dla ciebie możesz osiągnąć naprawdę wiele - warto przejść się nawet to poradni psychologiczno - pedagogicznej może tam u ciebie prowadzą terapię dla takich małych dzieci, poza tym warto szukać placówek oświatowych dla takich dzieci. Poza tym dużo możesz poczytać na autyzm dziecięcy - wyszukiwanie | abcZdrowie.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę,że nie powinnaś kierować się zdaniem jednego psychologa. Autyzm jest złożonym zaburzeniem i powinien być diagnozowany przez zespół specjalistów którzy postawią odpowiednią diagnozę. poszukaj w okolicy dobrej poradni psychologiczno- pedagogicznej lub fundacji zajmującej się autyzmem. Zazwyczaj w fundacjach mają zespoły specjalistów, zlożone z psychologa, pedagoga, neurologopedy lub psychiatry dziecięcego, wówczas są w stanie wystawić obiektywną diagnozę kliniczną i funkcjonalną. Kliniczną, żeby zdiagnozować zaburzenie a funkcjonalną żeby określic mocne i słabe stroby dziecka, to jak funkcjonuje w każdym obszarze życia, w jakiej sferze funkcjonowania cwiczyc z dzieckiem i pracowac nad poprawą zachowan. Wprawdzie nie jestem z trójmiasta , może rzuć okiem na instytut wspomagania rozwoju dziecka w gdańsku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam....jestem mamą 3 letniej dziewczynki z autyzmem. Diagnoza trwała kilka miesięcy, cóż mogę powiedzieć? trudno przejść przez to wszystko, ale warto mieć diagnozę tego co sprawia że te dzieci są tak wyjątkowe i inne od rówieśników. W razie pytań czy też potrzeby wsparcia..piszcie, razem łatwiej:):36_3_15:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46061.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

super kochana że to napisałaś, a możesz nieco opisać swoją sytuację, co ciebie skłoniło do podjęcia takiej diagnozy

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie!

To prawda, że psychologowie nie są przygotowani do diagnozowania zaburzeń ze spektrum autyzmu i często diagnoza przeciąga się w czasie, bo jeden specjalista twierdzi, że to "tylko" opóźnienia, że to się z czasem wyrówna. Nie twierdzę, że każde opóźnienie rozwojowe musi oznaczać autyzm, bo tak oczywiście nie jest, ale uważam, że lepiej dmuchać na zimne. Poza tym zawsze ufam intuicji rodziców, którzy zwykle jako pierwsi zauważają, że ich maluch rozwija się troszkę inaczej niż jego rówieśnicy. Jeżeli tylko mamy jakieś obawy co do prawidłowego rozwoju dziecka, na pewno warto to sprawdzić. Lepiej interweniować szybciej, gdyż szybsza diagnoza i ewentualna terapia dają większe szanse dziecku na zredukowanie zaburzeń czy deficytów. Warto pamiętać, że każde dziecko autystyczne jest inne. Sama kiedyś diagnozowałam przedszkolaka z autyzmem. Był bystrym chłopcem, dobrze mówiącym, ale jednak żyjącym w swoim nieprzeniknionym, autystycznym świecie. Wcześniej chłopiec był diagnozowany przez innego psychologa. Dowiedziałam się tylko tyle, że był źle wychowywany - to była "diagnoza" psychologa, diagnozującego przede mną. Zachowanie chłopca nie miało jednak nic wspólnego z metodami wychowawczymi, a z jego zaburzeniami w rozwoju społecznym i emocjonalnym wynikającym z zaburzeń autystycznych. Chłopiec jest już po diagnozie i rozpoczął terapię. Rodziców, którzy poszukują wsparcia i pomocy dla swoich dzieci z autyzmem, odsyłam na stronę fundacji SYNAPSIS (http://www.synapsis.waw.pl/). Jest to fundacja oferująca wsparcie, diagnozę i terapię dla dzieci autystycznych, jak i wsparcie rodzicom tych dzieci. W zakładce Autyzm-Polska można znaleźć wszystkie placówki w kraju, które służą pomocą diagnostyczną i terapeutyczną w kontekście autyzmu. Są one podzielone wg województw. Jeśli chodzi o Trójmiasto, pomocy warto szukać w takich ośrodkach, jak:
- Fundacja „Autyzm w Rodzinie”
ul. Chopina 42, 80-268 Gdańsk
tel. 058/ 520-38-30, 520-38-31
http://poradniaautyzm.republika.pl/
- Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym
ul. Dąbrowszczaków 28, 80-365 Gdańsk
tel./ fax 058/ 557-53-41
http://www.spoa.org.pl/
- ADAPA Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju
ul. Żmudzka 7, 81-554 Gdynia
tel. 0512-254-813
www.adapa.pl
- KTA Oddział w Gdańsku
ul. Gen. Józefa Hallera 31a, 81-428 Gdynia
tel. 0516-169-639
- Fundacja Dom Rain Mana
ul. Kolberga 6B/25, 81-881 Sopot
tel. / fax 058/ 551-84-72
http://www.domrainmana.pl/

Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do teraz się dziwię że trafiłam na tak wspaniałego psychologa jakiego mamy,jednak wczesne wspomaganie to niestety nie wszystko,najpierw dieta !
Nie wierzyłam dopóki stan zdrowia mojego syna nie doprowadził do tego że musiałam zrobić dietę którą mi polecano czyli bezglutenowa,bezmleczna i bezcukrowa (odstawiłam glukozę,fruktozę i sacharozę bo gastrolog kazał,używam ksylitol)
Fakt długo szuka się specjalisty i na ogół kończy się wizytą prywatną za 100-250zł za konsultację,ale warto dzisiaj mój syn funkcjonuje prawie jak rówieśnicy,ma 3,5 roku dietę wprowadziłam w styczniu dzisiaj dziecko śpiewa,liczy,bawi się z dziećmi,wie bardzo dużo...umie wiele,już nie siedzi godzinę i nie przesuwa autami po stole,nie porządkuje zabawek,nie kręci się...Nie czekałam na głupie skierowania od lekarzy bo to nie miało sensu,nie była mi potrzebna 1 godzina tygodniowo na terapii bo potrzebne było bynajmniej 2 godziny dziennie,sama prowadziłam terapię syna.
I dzieciaka wyciągam z autyzmu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jakub

Moi drodzy. Psycholog psychologiem. polecam psychiatrę, najlepiej specjaliste w zakresie spektrum autyzmu. Wiem ze post pierwszy jest dosyc stary ale moze ktos inny skorzysta. Pediatra-> neurolog, najlepiej w jakiejs placówce prowadzącej rehabilitacje. Tam będzie, w zaleznosci od zalecen neurologa, psycholog, logopeda, rehabilitant (rehabilitacja ruchowa tez naprawe duzo daje). Równolegle psyhiatra. Psycholok jako nie lekarz nie może postawić takiej diagnozy która "prawnie" miałaby moc. My aktualnie dostaliśmy już skierowanie do kształcenia specjalnego ze wzgledu na... oraz zaświadczenie o uzyskaniu stopnia niepełnosprawności co się przydaję chociażby do przedszkola, które jeśli jest ukierunkowane na dzieci z problemami, obniza na tej podstawie czesne. Dodatkowo opiekunom dzieci niepełnosprawnych przysługuje zasiłek, ale o jego zasadności decyduje komisja, niestety nie jest to określone odgórnie. I dodatkowo - nie bójmy się, zaswiadczenie o niepelnosprawnosci niczego nie przekresla w wieku malego dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Henryk

Wszystko o autyzmie i jak go leczyć z sukcesem w książce Dr Natashy Campbell-McBride "Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dima

Witajcie! JA także mam problem. Jestem z trójmiasta.
Dziecko ma 2latka i 6 miesiecy. Nie mówi mama ani tata. Kiedy chce pić wciska mi butelke z piciem w ręke. Uwielbia sie przytulać , jest małym pieszczoszkiem , i leniuchem.
Cały czas gada do siebie i po swojemu ,ciagle wypowiadając " mmmmm..." z poczatku nie patrzał wogole na twarz jak sie do niego mówiło. Łapiąc go za buzie i kierując prosto na moją zaczynał patrzeć za mnie albo na sufit. Zaczeliśmy terapie miesiac temu poszliśmu na ul.Białą we Gd-wrzeszczu.Duzo sie nie dowiedzieliśmy , żadnej diagnozy nie było . Skierowano nas na badanie słuchu ale niestety syn nie dał sobie założyć sluchawek na uszy i do badania nie doszło. Zaczeliśmy chodzić do logopedy. Po pru lekcjach 30 minutowych i cwiczeniach w domu syn zaczał czasem mówić " wawawawa" lub "mamamama" ale na tym sie skonczylo. Po paru lekcjach logopeda stwierdzila zeby pojsc z nim do SPOA lub IWRD i zapisac sie do neurologa. Wprowadzic diete dla dzieci autystycznych i skierować sie do Ośrodka dla dzieci autystycznych ul.Chopina. Chcę odwiedzic te wszystkie ośrodki, ale na 2 lekcji z logopeda ,mowila Pani że dziecko na 100% niema autyzmu po obserwacji syna i że uklada wieze z wielu klockow. A tu nagle wysyłanie nas do Ośrodków z autyzmem . Też niewiem co robić ,może ktoś zna kogoś dobrego juz sama nieiwem czy moje dziecko ma autyzm czy nie. Jestem już coraz głupsza. Ponizej wstawiam link z jego zachowaniem i mową . Pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama M

Polecam placówkę TiW w Gdyni na ulicy Warszawskiej. Panie absolutnie nie nastawione na wyzysk. Miłe szczere i mega profesjonalne osoby. Większość rzeczy do pracy terapeutki wykonują same co mnie ogromnie ujęło. Moje dziecko zmienia się w oczach. Rodzice nie gódźcie się z tym że wasze dziecko przez to że ma autyzm musi mieć trudne zachowania. Tam terapeutka idealnie nam pomogła i z moim synkiem jest coraz lepiej :) Polecam TiW. Mama M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama C

Witam. Mój synek ma niecałe 4 latka. Diagnoza spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Nie mówi. Każdy mówił nam ze to chłopiec że ma czas mowę, pewnie mały leniuszek. Diagnozę dostaliśmy w ciągu miesiąca. Za parę dni idziemy na badania na Chopina w Gdańsku. Obecnie uczęszcza do przedszkola do Sotis. Liczę na to ze te przedszkole mu pomoże. Na temat moment szuka dobrego logopedy, bo nie chcę mówić tylko krzyczy ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama C

DIMA. jestem z Sopotu. Jakbyś chciała pogadać dowiedzieć się gdzie pójść i jakie papiery złożyć to odezwij się zawsze raźniej z kimś niż samemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania G.

Polecam Gabinet Neuroterapii pani Jolanty Górskiej w Cieszynie. Ma bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu terapii u dzieci z autyzmem.
Pozdrawiam Anna G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anita11

Witam przypadkiem natrafiłam na tą stronkę szukając dietetyka dla synka z autyzmem czy można poprosić o namiary do dobrego specjalisty?sama bez lekarza boję się wprowadzać diety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anita11

zapomniałam dodac że jestem z trojmiasta i z chęcią z korzystała bym z dobrych rad mam które korzystają z diet fajny spotkaniem z rodzicami mogło by być spotkanie np. Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna nr 4 w Gdańsku, zaprasza rodziców
dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera na grupę wsparcia. Dnia 03.12. o
godz 17:00 w budynku Poradnia przy ul. Krzemienieckiej 1 w Gdańsku
odbędzie się I spotkanie. Serdecznie zapraszamy.Ja się tam wybieram może być ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wseiii

Szanowni Państwo,

obecnie w Polsce z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zmaga się około 30 tys. osób. O ile specjaliści wiedzą o tym schorzeniu coraz więcej, o tyle powszechna wiedza na jego temat jest niewielka i przeważnie zniekształcona przez stereotypy. Dlatego też poznańska Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej, Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” oraz Przedszkole Integracyjno-Terapeutyczne „Miś” 30 listopada 2013 r. organizuje w Koszalinie konferencję „Autyzm nie musi być wyrokiem. Współczesne metody diagnozy, terapii i leczenia.” Podczas wydarzenia, które odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, prezentowana będzie między innymi, stworzona przez prof. Jagodę Cieszyńską, Krakowska Metoda pokonywania zaburzenia. Konferencja ma charakter szkoleniowy i skierowana jest do nauczycieli, logopedów, terapeutów, rodziców oraz wszystkich osób zainteresowanych problemami diagnozy, terapii i leczenia dzieci z autyzmem. Celem organizatorów jest zwrócenie uwagi na to, że autyzm nie jest zaburzeniem o stałym i niezmiennym charakterze. Więcej informacji na:
http://www.wseiii.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=160&cntnt01detailtemplate=Details&cntnt01returnid=170.

Zapraszamy serdecznie,
Organizatorzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cadaweria

Witam,
u mojej 4 letniej córeczki zdiagnozowano autyzm.Od 2 miesięcy chodzimy na terapię,ale czy ktoś może polecić mi jakąś sprawdzoną fundację,która mogłaby zaopiekować się nami???Jesteśmy z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dima

Jesli niemam wystawione diagnozy , to czy mozna wpasc na tą ulice krzemiennicką 1 tego 3 grudnia ? samemu bez dziecka rozumiem ?
Chętnie bym sie wybrała , ja podejrzewam ze moje dziecko ma pewne cechy autyzmu , ale nie które wykluczam . No ale podobno autyzm ma różne cechy , Oby tylko moje dziecko zaczeło gadać , bo naprawde to robi się coraz bardziej uciązliwe, jeśli moj synek ciagle muczy a ja niewiem o co mu chodzi w wieku prawie 3 lat :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość fundacja Dobroczyńca

INFORMUJEMY, ŻE POSIADAMY TRZY WOLNE MIEJSCE DLA DZIECI Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA
w przedszkolu niepublicznym oraz zespole terapeutycznym.

Zapewniamy nauczanie, wychowanie i terapię w godzinach od 7.00 - 17.00 w oparciu o podstawę wychowania przedszkolnego.
Zespół terapeutyczny w przedszkolu niepublicznym powstał z myślą o dzieciach ze spektrum autyzmu. Do grup przedszkolnych przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6lat. Wychowankowie przyjmowani są do grup na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z rozpoznaniem autyzmu lub zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Przedszkole niepubliczne znajduje się w Pogórzu, ul.Majakowskiego 1 ,przedszkole jest pod opieką specjalistów z Poradni psychologiczno-pedagogicznej "Fundacji Dobroczyńca".

Jednym z podstawowych założeń przedszkola stworzonego przez nas miejsca jest łączenie ze sobą kompleksowych oddziaływań terapeutycznych z możliwością edukacji przedszkolnej w grupie rówieśników. W ten sposób dzieci mają możliwość uzyskiwania wielospecjalistycznego wsparcia terapeutycznego i jednocześnie ćwiczenia nabywanych umiejętności w naturalnych sytuacjach w kontakcie z rówieśnikami.

W ramach zajęć prowadzimy:
ćwiczenia posługiwania się urządzeniami codziennego użytku
zabawy tematyczne poszerzające wiedzę o otaczającym świecie
zabawy konstrukcyjne poprawiające orientację przestrzenną
zajęcia związane z higieną osobistą
zajęcia związane z higieną otoczenia
zajęcia uczące podstawowych zasad bezpieczeństwa
zabawy muzyczno – ruchowe
zapoznawanie dzieci z najbliższym środowiskiem
zajęcia stymulujące rozwój intelektualny dziecka
zabawy ruchowe relaksacyjne (wyciszające)
zabawy integracyjne uczące współżycia w grupie, koleżeństwa, współdziałania oraz zdrowej rywalizacji.

Prowadzimy indywidualne zajęcia terapeutyczne:
Zajęcia ogólnorozwojowe
Zajęcia z psychologiem
Zajęcia z neurologopedą
Zajęcia integracji sensorycznej (SI)
Terapię behawioralną
Ruch rozwijający Weroniki Sherborne
Alternatywne Metody Komunikacji - Piktogramy
Metoda Knillów - Program Aktywności i Komunikacji
Metoda Kinezjologii Edukacyjnej wg Dennisona

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 533256625 oraz 533999353

Rodzice nie pokrywają żadnych kosztów opieki przedszkolnej i terapii.
Zajęcia dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego są w 100% finansowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maja68

Prosze sie zglosic do Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzen ROzowjowych dr Monika Zielinska. Jest to najlepszy specjalista w tej dziedzinie.
I co wazniejsze doskonaly terapeuta .
A najwazniejsza jest mozliwosc terapii ktora sie jak najszybciej rozpocznie.
Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dima

Mama C proszę o wiadomość na maila bo niewiem jak inaczej mozemy się skontaktować. A zapraszam do obejrzenia filmiku na temat szczepionek i autyzmu , trochę mnie to zaniepokoiło:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina Kędzierska

Dzień dobry!

Nazywam się Karolina Kędzierska i jestem studentką na Uniwersytecie Gdańskim. Studiuję na kierunku pedagogika specjalna, specjalność: wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością.

Pisze pracę magisterską na temat sytuacji rodzin dzieci z autyzmem. Istotne dla mnie jest Państwa zdanie na temat funkcjonowania rodziny, w której znajduje się dziecko z autyzmem.

Ankieta zawiera 25 pytań zamkniętych i 1 otwarte. Odpowiedzi do ankiet zostały zaczerpnięte z literatury, a także wzięte z własnego doświadczenia. Chciałabym prosić Państwo o weryfikację tych informacji.

Badania są anonimowe i posłużą wyłącznie do celów naukowych. Celem badań jest poznanie sytuacji w jakiej się Państwo znaleźli oraz skonstruowanie jak najlepszych środków, które posłużą do pomocy i poprawienia jakości Państwa życia.

http://www.ankietka.pl/ankieta/131385/sytuacja-rodzin-dzieci-z-autyzmem.html

Bardzo proszę o uzupełnienie ankiety.

Pozdrawiam ciepło,

Karolina Kędzierska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o odpowiedź rodziców posiadająca wiedzę na temat autyzmu.
Mój synek ma 16 miesięcy nie mówi ... tylko coś tam po swojemu. Kiedyś mówił tata i kilka ray zdarzyło mu się mama teraz nic konkretnego nie mówi. Nie reaguje na swoje imię ... wołam go przez 10 minut po imieniu a on nic, reaguje czasami na masz,chodź. Uwielbia kręcić kółkami w samochodadzikach często poświęca temu dużo uwagi, uwielbia kręcić bączkiem i kręci również piłką przyglądając się jej, gdy nie uda mu się wprawić piłki w ruch denerwuje się i krzyczy. Często gdy się "podnieci" coś mu się podoba napina się cały i dosłownie się tręsie albo "rzuca" rączkami i uderza się w brzuszek albo w uda. Robi papa, pokazuje jakie dobre, brawo czasami zrobi kokoszkę. Bawi się sam gdy próbuję się przyłączyć odpycha mnie albo zabiera zabawki lub bardzo się denerwuje i krzyczy. Wydaje mi się e rozumie zakazy ale nie rozumie poleceń. Gdy powiem stanowczym, tonem że czegoś nie wolno, wtedy to roumie siada, lub kładzie się płacze uderza stopami o podłogę. Uśmiecha się, myśle że jego mimiką jest wszystko w porządku casami wymusza smiech gdy ktoś się śmieje. Ostatnio zauważyłam, że jest bardzo wrażliwy na zapach. Kiedy podaje obiad nawet nie spróbuje i już go odpycha wpada w szał i ucieka, nie ma mowy żeby go zjadł a wcześniej jadł dosłownie wszystko co mu podałam z czego byłam bardzo dumna. Z niepokojących zachowań zauważyłam jeszcze zakrywanie uszu (choć nie jest głośno, anie nikt nie krzyczał) albo rączkami bawi się w uszami. Kontakt wzrokowy raczej słaby nie pokazuje mamy, taty, babci itp czasami w książce pokaże kota ale bardzo rzadko. Naśladuje odgłosy kaczki i kota. Nie rozstaje się ze smokiem jest bardzo impulsywny i nerwowy łatwo wpada w szał gdy mu czegoś nie wolno płacze i krzyczy okropnie pokłada się rzuca na podłogę. Racej nie zwraca na nikogo uwagi.
Jestem przyszłym pedagogiem i widzę u niego objawy autyzmu ale może nie jestem obiektywna. Komu powinnam zgłosić moje podejrzenie pediatrze ? Gdzie powinnam się udać aby ewentualnie zdiagnozować dziecko ? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...