Skocz do zawartości
Forum

Czy to angina?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, czy biały nalot na migdałkach to zawsze angina? Dodam, ze od dwóch dni mam temp. ok 38,5 i strasznie boli mnie gardło. No i czuję się jakby mnie tramwaj przejechał. Pytam z nadzieją że może przeziębienie albo stan zapalny zwykły jakiś :Niespodzianka: Stara i durna jestem :whistle: ale kilka lat temu w ciąży miałam zdiagnozowane zapalenie migdałów, na to lekarz mi tantum verde w aerozolu dał, od tamtej pory kilka lub nawet kilkanaście razy miałam bolące migdały z białymi kulkami, nie dużo, leczyłam to zawsze chlorchinaldinem i tantum verde i zawsze jakoś dość szybko przechodziło.

Dziś poczytałam w necie o anginie i się trochę przestraszyłam, okazało się że to poważna choroba może mieć powikłania.
Do lekarza najwcześniej w poniedziałek mogę iść...Nalot na migdałach zauważyłam dopiero dziś.

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

Ciężko ocenić, ale od siebie mogę opisać jak ja przeszłam anginę.
Miałam bardzo wysoką gorączkę 39-40 ból gardła taki że połykanie śliny to była tortura dosłownie wypluwałam żeby nie musieć przełykać, ogólne samopoczucie to raczej jakbym wpadła pod pociąg i wciąż pod nim leżała. Biały nalot to raczej ogólnikowy opis ja miałam bóle ropne wręcz mi z nich ciekła ropa, przez ok dwa dni nie jadłam nic a każda próba przełknięcia czegoś wywoływała płacz ( mój i mojej mamy która się mną opiekowała) absolutnie nie byłabym w stanie usiąść przy komp i szukać jakichkolwiek inf na necie. Anginę podłapałam od mojego męża wtedy chłopaka który przeszedł ją jeszcze gorzej! Dostałam dwa antybiotyki pierwszy okazał się za słaby i po kilku dniach od ustąpienia najcięższych objawów okazało się że na podniebieniu pojawiły się nowe ropienie! Pamiętam że byłam ledwo tomna!!!

Odnośnik do komentarza

Natkaa chyba się widziałaś z moim mężem, ja właśnie mialam zadac pytanie...nawracajaca angina u doroslego.
Moj maz ma od piątku wieczór...tym razem bez wysokiej gorączki, ale jak zajrzalam mu do gardla to nic nie widać, tak spuchnięte i czerwone. Zazwyczaj po 2-3 dniach pojawiaja mu się czopy białe - takie krostki mniejsze i większe i wtedy je "usuwamy" np. patyczkiem. Wczoraj wykupiłam antybiotyk w aptece (tylko jeden na niego działa) i w poniedziałek do lekarza.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

Pojechałam na izbę przyjęć w nocy bo myślałam że dosłownie umrę. Okazało się ze jednak angina, dostałam antybiotyk na 10 dni 3xdziennie. Dziś już się lepiej czuję, gorączka do 38 i tylko gardło mnie boli ale za to jak, od wczoraj to mi chyba ze dwa razy się jeszcze migdały powiększyły. Jeszcze nigdy w życiu mnie tak nie bolało gardło.Zawsze myślałam że angina to nic takiego :oops: No i głoduję sobie :whistle:

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

tinka czy takie usuwanie jest bezpieczne? W sensie czy się takim patyczkiem niewyjałowionym się dodatkowo nie nadkaża i nie roznosi zakażenia? Ja wczoraj spróbowałam ale zaczęła mi krew lecieć i się wystraszyłam, że jeszcze się jakiejś sepsy nabawię :Niespodzianka:
A jaki antybiotyk na męża działa? Ja dostałam Ospen, mam nadzieje że mi szybko przejdzie, bo mi syn dziś prawie 40 stopni dostał.

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

Natkaa my tez bysmy pojechali na izbe, ale w aptece mam fajnie dziewczyny i sprzedaly antybiotyk, tylko recepte mam odniesc, bo tez bym musila jechac.

Antybiotyk to ma amoksiklav, kiedys dostal inny i nic nie pomoglo i mial posiew robiony i nic.
co do urywania "tego" to ja jak bylam młodsza tez miała skłonności i tez tak robiłam. Na szczęście nic sie nie dzialo. wiem tylko tyle,ze to pomaga. Biore łżeczke , myje w przegotowanej wodzie i dzialam.

Ja wiem,ze jak maz wyzdrowieje obowiązkowa wizyta u laryngologa i to pozadnego, a w razie czego wizyta w Kajetanach....tam jest super centrum.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

To ja chyba się zaraziłem anginą, jak pisze angina jest choroba zakaźna, a byłem u sostry, ona chora własnie na anginę, byłem przed wczoraj a dziś, mam typowe objawy anginy, takie jak tu: http://www.zakazne.objawy.net/Objawy+anginy i teraz zdycham :// powiedzcie mi, braliście jakies leki albo antybiotyki? wiem, że w przypadku różnych chorób zaleca się albo antybiotyk albo lek.. ale no ja nie wiem kiedy co brać, nie znam isę na tym :P teraz leżę w łóżku z laptopem, zdala od pracy ale co z tego :/ jak czuje się fatalnie... ile taka angina może potrwac? w sumie zależało by mi jak najszybciej wrócić do roboty :/ człowiek w domu siedzi a pieniążków na życie nie ma...

Odnośnik do komentarza

Kornato, jak najszybciej udaj się do lekarza, bo nieleczona angina może spowodować poważne powikłania. Pewnie słyszałeś powiedzenie "liże stawy, kąsa serce", to właśnie o anginie. Leki trzeba brać, czy będzie to antybiotyk oceni to lekarz-na anginę wirusową czy grzybiczną antybiotyk nie zadziała, najczęściej jednak chorobę tą wywołują paciorkowce i wtedy antybiotyk jest potrzebny. Im szybciej pójdziesz do lekarza tym szybciej wrócisz do pracy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...