Skocz do zawartości
Forum

Jakie pomysły na ferie zimowe?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Ulla
ale fajnie - ja nie umiem i nawet nie ciągnie mnie by polubić narty - szczerze czuję że to nie dla mnie - a poza tym drogie są takie wyjazdy
ja wolę w domu lub do rodzinki pojechać - więc nic specjalnego

A próbowałaś? Ja tez na poczatku mialam niechęć do nart, nie moglam sie przełamać. Pod okiem dobrego instruktora naprawdę wystarczy parę godzin i można bezkolizyjnie zjechać. Dlatego lubię jeździc z bfc, bo przykładają się do instruktorów. Poza tym 30 godz. w ramach pakietu to rewelacja. A jeżdzę w Dolomity - bo góry mają z całym szacunkiem do Tatr - ciekawsze. Na odwagę powiem, że był z nami pięcioletni syn kolegi i po dwóch dniach sam zjechał ze stoku bez upadków

Trzech rzeczy trzeba do szczęścia: nie chorować, nie kochać, nie myśleć.

Odnośnik do komentarza

A ja kocham góry więc i Zakopane lubię. Nie centrum oczywiście, choć przyznaję że spacer Krupówkami ma swój urok (oczywiście nie w samych środku lata), lubię przejść się na targ pod Gubałówką potargować trochę. :-) Kiedyś jeździłam z narzeczonym, później mężem nawet 7 razy w roku do Zakopanego. Nawet córkę zabraliśmy w Tatry gdy miała niecałe 6 m-cy, oczywiście przed sezonem. My nigdy nie nocujemy w centrum, wybieramy dzielnice Zakopanego wyżej położone, ja np. uwielbiam Cyrhlę, podobał mi się też Poronin, ale to już dalej od Zakopanego. W ten sposób unikamy korków, tłumów, hałasu. Jeździmy w Tatry by wypocząć, po górach powędrować, po dolinach pospacerować, nacieszyć oczy widoczkami, a jak chcemy jedziemy do centrum do ulubionych knajpek, na lodowisko zimą czy kino plenerowe latem. Mi już zawsze Zakopane będzie kojarzyć się z Pucharem Świata w skokach narciarskich na których byłam kilkukrotnie i z tą cudowną atmosferą jaka wówczas panuje. W telewizji tego nie widać, ale tą imprezą żyje wówczas całe miasto. Także Zakopane polecam trzeba tylko wiedzieć jaką porą tam jechać.

Odnośnik do komentarza
Gość Danootka90

Podbijam :) W tym roku wreszcie się gdzieś wybierzemy, tylko teraz dylemat ;) Dokąd się wybrać z 4,5-latką. Czy da radę w górach? Gdzie będzie sporo atrakcji dla takich dzieci? Może polecicie jakieś sprawdzone apartamenty przy okazji?

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pomysłów, w zależności od ostatecznego budżetu. W najgorszym wypadku posiedzimy w domu z okazjonalnymi wypadami w odwiedziny to tu to tam. Jeśli budżet pozwoli to skoczymy do Egiptu albo na którąś z wysp Kanaryjskich. W zeszłym roku byliśmy akurat na Lanzarote [reklama usunięta] i byłam w szoku, po pierwsze, jak tanio jest tam zimą, po drugie, jak pięknie i ciepło jest tam o tej porze roku, po trzecie, jak mało jest turystów.

Odnośnik do komentarza

Ja tym razem, wraz z rodziną planuję zdecydować się na wyjazd w góry. Chcemy skorzystać ze zorganizowanego wyjazdu. Tym bardziej, że kalendarz wyjazdów dostosowany jest do ferii zimowych. Idealne rozwiązanie dla nas, zawsze staramy się z mężem brać urlop w ferie zimowe naszych dzieci.

https://portaski.pl/oferta/wyjazdy-na-narty-i-snowboard/

Szykuje się moc atrakcji, dlatego cieszę się, że zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą coś dla siebie. Znacie inne biura oferujące tego typu wyjazdy? Jestem też ciekawa innych propozycji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ferie zimowe to moim zdaniem najlepiej jest właśnie zdecydować się na wyjazd w góry. Zakopane to nic ciekawego, dużo ludzi. Ja polecam ze swojej strony Hotel Klimek w Muszynie oraz ich ofertę ferii zimowych. Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, Aquapark, SPA, liczne trasy narciarskie w okolicy. Dla mnie to numer jeden na ferie!

Odnośnik do komentarza

ja ferie 2019 zamierzam spędzić nad morzem bo w tym roku były góry :D wybrałam Ustkę i zarezerwowałam pokój w Hotelu [reklama usunięta] - mamy ochotę razem z mężem odpocząć, zrelaksowac się w wellness&spa, pochodzić trochę po Ustce i nad morzem oraz zjeść coś dobrego :) mam nadzieję, że pogoda nam dopisze i będzie trochę słońca :D

Odnośnik do komentarza

Polecam tradycyjnie góry :) Dzieci uwielbiają narty, wjeżdżanie wyciągami i kolejkami linowymi oraz śnieżne zabawy na świeżym powietrzu. Takie miejscowości jak Zakopane, Szczyrk czy Karpacz są doskonałymi bazami turystycznymi i przeżywają w ferie prawdziwe oblężenie.

Możecie również zastanowić się nad spokojniejszymi miejscowośćiami jak Kościelisko,czy okoliczne. Na pewno będzie taniej, poza tym jest tam mniejsze oblężenie turystów.
Zerknijcie sobie na domki w górach tutaj:
https://pieknekoscielisko.pl/domki-w-gorach
Wynajecie takiego domku potrafi kosztowac mniej niż wynajecie noclegów w hotelu a jest wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza

Świetne pomysły! My skorzystaliśmy z wyjazdu rodzinnego zorganizowanego przez portaski.pl. Ważne dla nas było, żeby nasze dzieci mogły skorzystać z zimowego szaleństwa na stokach, a my rodzice odpocząć na urlopie. Firma oferuje ośrodki stworzone na rodzinne wyjazdy: łatwe, przyjazne dla dzieci szlaki turystyczne, łagodne stoki narciarskie i tory saneczkowe. Polecam!

Odnośnik do komentarza

My w tym roku wybraliśmy się na rodzinny wyjazd zorganizowany [reklama usunięta].

Wyjazd przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Było fantastycznie. Poznaliśmy ciekawych ludzi i odpoczęliśmy zarówno my, jak i dzieci. A co najważniejsze udało nam się skorzystać ze sportów zimowych.

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...