Skocz do zawartości
Forum

Praca dla mamy siedzącej w domu z dzieckiem


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny tylko uważajcie na Amwaye i inne piramidy, bo naprawdę nie warto w coś takiego się pakować. Robią ludziom wodę z mózgu i wmawiają, że będą mieć z tego kokosy. A potem człowiek robi z siebie idiotę namawiając innych do kupna jakiś produktów, których sam by nie kupił bo się nie opłaca. Mam przykład w rodzinie - kuzyn w to wszedł i wydzwaniał do wszystkich namawiając na złoty interes. W efekcie wszyscy się od niego odwrócili uznając za wariata :( Jak sobie przypomnę te jego wyuczone teksty ze szkoleń, to mnie trzęsie.
Jakieś 15 lat temu jak jeszcze się o piramidach nie słyszało, mój ojciec był bezrobotny i kolega namówił go na wyjazd do Warszawy na spotkanie, na którym wszystkiego się dowie i będzie miał pracę. Zdesperowany pojechał, żeby obejrzeć tłum ludzi jakby zahipnotyzowanych klaszczących na zawołanie przypominających sektę. Wtedy stracone pieniądze na bilet to było dla nas dużo, ale przynajmniej nie wciągnął się w to.
Po prostu uważajcie na oszustów i nie wierzcie w cuda.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Ja siedzę w domu od 5 lat, w tym czasie urodziłam dwójkę dzieci, młodszy synek ma półtorej roku, dziadek poszedł na emeryturę, więc w końcu zapaliło się zielone światło, żeby ruszyć na poszukiwania pracy, ale niestety nie jest łatwo. Miesiąc temu, gdy znów brakowało do "pierwszego" postanowiłam poszukać sposobu zarobku w internecie. Trafiłam na ofertę zostania konsultantką FM GROUP, wcześniej słyszałam co nieco o tych produktach, głównie perfumach, ale jakoś specjalnie mnie to nie interesowało. Wyczytałam, że trzeba zainwestować w starter, czyli ok.150 próbek perfum, najlepiej duży (bo jest też mały, z najpopularniejszymi zapachami) ok. 150zł. Pożyczyłam kasę od mamy i zaryzykowałam, zrobiłam listę potencjalnych klientów wśród rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, osób z męża pracy, mamy pracy, pań z okolicznych sklepikow itd. stwierdziłam, ze na pewno uda mi sie ich zachęcić do choćby najmniejszego zakupu, biorąc pod uwagę, ze będę sprzedawać nie tylko perfumy ale też środki czystości do domu, o których wyczytałam same super komentarze i kosmetyki używane przez makijażystki i te 150zł mi się zwróci, najwyżej później nie zarobię a zostanie mi mnóstwo próbek :) Tak po krótce wyglądało moje rozmyślanie o sposobie dorobienia a jednocześnie o zajęciu tylko dla mnie, bo ileż można mieć głowę zajętą tylko dziećmi :)
Powiem Wam, że nie spodziewałam się, że ta sprzedaż tak mi się rozkręci, zamawia każdy kogo zapytam, jeszcze nikt mi nie odmówił, jedynie zdarza się, ze ktoś powie, że dopiero kolo pierwszego, bo już kasy nie ma, więc ja mowię, ze nie ma sprawy, moze wybrać co chce a ja zamówię w kolejnym zamowieniu po pierwszym np. i wtedy z wyprzedzeniem szukam sobie ludzi, mówię im że zamówienie będzie po wyplacie, takze spokojnie mogą sobie zamawiać:) w Ciągu miesiąc zarobiłam 450zł, od każdej rzeczy katalogowej mam 30% taniej, czyli przykladowo zamowienie na 350zl to ok. 100 zł zarobku :)
Ale to jeszcze nie koniec...:) po kilku dniach od wstąpienia do FM, trafiłam na necie na ogłoszenie zostania konsultantką firmy kosmetycznej Mariza, wyczytałam, że nic się nie płaci za zapisanie i też zarabia się 30% od każdej rzeczy. Postanowiłam poczytać o tej firmie czy ma dobre kosmetyki (bo za tanie mi się wydawały:)) i tak czytałam chyba do 2 w nocy aż się zapisałam. Od tamtej pory roznoszę katalogi zarówno z FM jak i Marizy, jak ktoś chce troszkę droższe profesjonalne kosmetyki to biorą z fm, choć zazwyczaj dołożą coś z Marizy, a jak ktoś nie lubi wydawać dużo na tego typu produkty to bierze z Marizy i jest miło zaskoczony jakością. Z marizy zarobiłam 300zł.
Pewnie zastanawiacie się gdzie jest haczyk :) odpowiadam, ze nie ma haczyka, warunkiem członkostwa w FM jest złożenie zamówienia przynajmniej raz do roku, a w Marizie raz na pół roku, jeśli tego nie zrobimy to członkostwo wygasa, bez żadnych konsekwencji.
Mogłabym jeszcze dużo pisać (pewnie ze względu na moje gadulstwo:)) bo nie powiedziałam jeszcze, ze za zamówienia są punkty, za punkty nagrody, nawet dostałam już kilka, także jestem bardzo zadowolona.
Warunkiem zapisania się jest wybranie osoby wprowadzającej tzw. Sponsora :) można wybrać go losowo i nie wiadomo na kogo się trafi a można kogoś kto obieca pomoc na każdym etapie Twojej pracy. Ja właśnie buduję swoją grupę, jeśli któraś mamusia chce dołączyć to niech pisze na mojego maila justa.o@op.pl, jeśli się zapisze to później ona buduje swoją grupę i tak zarabiamy nie tylko z własnych zamówień ale tez % zamówień całej struktury, wtedy już nie trzeba dużo kupować, bo cała grupa pracuje na zarobki każdej osoby. Troszkę poczytałam na ten temat i jeśli uda mi się znaleźć choćby kilka osób, później one kilka osób to można mieć całkiem fajny obrót, każda z nas :)
Założyłam tez stronę na fb https://www.facebook.com/zostankonsultantkafm na razie FM, może dzisiaj uda się założyć stronę Marizy, także mamusie działajmy! I nie dajcie sobie powiedzieć, ze to nie wypali, takie słowa słyszałam z ust męża i mamy a teraz są zaskoczeni i mi kibicują :)

Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się z Tobą, piramidy są nielegalne i nie porównuj tutaj mlm do piramidy jeśli się na tym nie znasz. W mlm jeśli człowiek pracuje (bo pieniądze i klienci nie spadną z nieba) może mieć z tego realny zysk.
Ja zarabiam legalnie, tak samo osoba do której ja się zapisałam jak i osoby, które zapisują się do mojej grupy, ale najłatwiej nie spróbować a krytykować.

Odnośnik do komentarza

Odniosę się jeszcze do określenia fm jako piramidy, w piramidzie zarabia tylko osoba na szczycie, jest to wyzysk, całkowicie nielegalne. W Fm tworzy się sieć dystrybucji, gdzie zarabia każdy, więc zwracam uwagę na krzywdzące dla fm określenie, które niestety bardzo często pada.
MLM może nie jest łatwym zajęciem, bo najpierw trzeba klientów znaleźć, później już, wystarczy dać katalogi, próbki, ja jakoś specjalnie nie namawiam, wolę dać wszystko do domu, żeby sobie ktoś na spokojnie zobaczył, zdecydował czy coś chce. I ten sposób działa. Większość czasu spędzam w domu z dziećmi, a próbki, katalogi wędrują z rąk do rąk, często za pośrednictwem rodziny czy znajomych. Wystarczy, że dam do jednego, większego zakładu pracy i mam zamówienie na kilka stówek, zarabiam z tego 30%, dodatkowo za większe zamówienie dostaję gratis różne produkty. naprawdę nie rozumiem ostrożności niektórych osób, ryzykuje się tylko 150zł wydane na starter z próbkami, a w miesiącu można zarobić wielokrotność tego. Pod warunkiem oczywiście, że ma się wokół siebie życzliwe osoby, bo bez ich pomocy nie dotarłabym do tak szerokiego grona klientów. Idąc za ciosem do FM dorzuciłam jeszcze kosmetyki Mariza i z tych dwóch firm jednocześnie mam fajny zarobek. Podzieliłam się z Wami moim przepisem na dorobienie sobie kilku stówek w miesiącu, później budując swoją grupę można zarobić jeszcze więcej, nie wiem ile bo dopiero zaczęłam tą grupę budować :) Jeśli któraś z Was potrzebuje dodatkowego zarobku, czy choćby odskoczni a lubi kosmetyki i kontakt z ludźmi to warto spróbować. Tyle ode mnie, mamy, która przez ostatnie 4 lata nie miała świata innego oprócz "domowego", aż w końcu znalazła coś dla siebie :)

Odnośnik do komentarza

lilithbb
Niedawno udało mi się znaleźć pracę: wystawianie aukcji na zlecenie.
Praca płatna ok 60, 70 gr od aukcji.
Szkoda że już skończyłam.
Jest jeszcze możliwość prowadzenia blogów i zarabianie na reklamach.

A w jaki sposób to działa trzeba samemu sobie sponsorów szukać czy reklamę gdzieś samemu zgłaszać Kiedyś kiedyś nad tym myślałam ale że pojęcia nie mam to zrezygnowałam

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

W sumie to jest tak że masz bloga - ktoś ci na niego wchodzi i klika w reklamę i z tego masz pieniążki, wg reg google nie można wklejać linków i prosić o klikanie - ale są zamknięte grupy na fb z prośbami o wymiany.
Wystarczy napisać priv do 6 osób dziennie aby mieć ok 3 zł - na miesiąc to ok 100zł za 5 minut roboty.

Weronika Jakub i Ania moje słoneczka!

Odnośnik do komentarza

to może chociaż warto spróbować bo chyba nic się na tym nie traci tylko ten czas poświęcony na prowadzenie
Ja wchodzę praktycznie na blogi kulinarne szukając inspiracji ale jest tego tyle że pomyślałam na tyle tak wspaniałych blogów to kto na mojego zajrzy... ale i trzeba ciekawie podejśc do tego żeby i oglądalność była

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

ja tak właśnie o tym poczytałam i ilekroć wchodzę na daną stronę np.kulinarną to daję im zarobić bo pierwsze co się wyświetla to te najpopularniejsze strony bo pierwsze to się klika
a np taki sławny jest blog i najbardziej dochodowy Kasi Tusk ale np mi jakoś nie przypadł do gust ja od razu już stwierdziłam że nie mam szans bo to wymaga dużo czasu jednak to nie tylko takie tam wklepie parę słów czy wrzucę nowy przepis i gitara A czasem nad zdjęciem też trzeba trochę popracować i w ogóle szata graficzna ale już nie będę się rozpisywać ...także podziwiam niektore blogi ze tak naprawdę dużo wnoszą w swoją pracę

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Ulla
cała zabawa z prowadzenia bloga powinna zacząć się od własnej pasji i potrzeby tworzenia czegoś swojego a potem ewentualnie można myśleć co może nam przynieść pieniądze z tego co lubimy robić

dokładnie bo są blogi fajne które przyjemnie się czyta i są blogi takie sobie bez pomysłu i bez polotu nijakie poprostu

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...