Skocz do zawartości
Forum

Julia - czy to naprawde tak popularne imię ?


domi81

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na imię Julia, ale jestem już prawie pełnoletnia i w moim roczniku niby jest trochę, al w mojej szkole nie. I strasznie mnie to wkurza, że ludzie nie mają wyobraźni i nazywają tak swoje dzieci no sorry, ale to już przesada o-O.. zwłaszcza takie 4-8 latki, masakra!! I potem ludziom chce sięwymiotowac od tego imienia nie dziwię się.. pamiętam jak jeszcze jakoś czas temu spotykalam z z mamą kogoś znajomego, kto mnie nie znał zawsze mówili 'o jeju taka piękna i w dodatku Julia' ale niestety przez małą kreatywność nie ma już takiego docenienia tego imienia.. jest to naprawdę przykre.

Odnośnik do komentarza

Julia piękne imię dlatego ~juleńka nie rozumiem że taka była reakcja na to piękne imię które oznacza
Znaczenie imienia Julia

Julia jest uwodzicielską kobietą, pełną majestatu i wdzięku. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Aby nie pokazać po sobie emocji, wyhamowuje swoje reakcję do tego stopnia, iż może się wydawać nieczuła lub obojętna. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nie wygłasza innym moralizatorskich mów, ani nie robi wyrzutów. Jej zachowanie pozostaje pełne godności, taktu i poszanowanie przyjętych zwyczajów. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni i nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Adoratorów poddaje jednak wnikliwej selekcji.
Julia jest to imię pochodzenia rzymskiego, imię to stało się popularne od czasów Juliusza Cezara. Protoplastą rzymskiego rodu Juliuszów miał być Julus, syn legendarnego Eneasza. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. W Polsce występuje od XVIII wieku.

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...