Skocz do zawartości
Forum

Kwasy omega w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie sprawdził się mama premium dha + bo zawiera wszystkie niezbędne witaminy, poza tym wystarczy przyjąć 1 tabletkę, żeby zapewnić prawidłowy rozwój naszego maluszka, dlatego u mnie takie rozwiązanie się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie że wpisy promujące mamadha są sposnsorowane :/
Najlepsze ale niestety najdroższe jest omega Optima forte, w którym dha są pozyskiwane z alg a nie ryb. Nie mają posmaku ryb i nie powodują wymiotow. I dawka forte to 500 więc tyle co PTG rekomenduje, również przy karmieniu.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza
Gość kasjokasa

czytałam zalecenia PTG i tam jest mowa o conajmniej 600mg dha dziennie, przy problemach ciążowych do 1000 mg dziennie, a także jest tam mowa o kwasie foliowy, jodzie, żelazie jeśli jest niedokrwistość i magnezie. Witamin z tymi skladnikami warto szukać.

Odnośnik do komentarza

~kasjokasa
czytałam zalecenia PTG i tam jest mowa o conajmniej 600mg dha dziennie, przy problemach ciążowych do 1000 mg dziennie, a także jest tam mowa o kwasie foliowy, jodzie, żelazie jeśli jest niedokrwistość i magnezie. Witamin z tymi skladnikami warto szukać.

Mollers mama mają fajny skład, taki jak piszesz, plus jeszcze magnez i B6.

Odnośnik do komentarza

najlepoej zajrzeć do zaleceń polskiego towarzystw ginekologicznego, co do magnezu to na pewno dorbze brać, w poprzedniej ciązy lekarz mi kazal brać sporo megnezu ze względu na skurcze i wychodziło tych tabletek bardzo dużo, teraz biorę mama dha premium i mam cały pakiet witamin w 2tabletkach

Odnośnik do komentarza
Gość annamarysia99

kasiula88, ale zdajesz sobie sprawy, że witaminy D nie dostarczysz z diety? A żeby przyjąć odpowiednią ilość kwasów dha to musiałabyś zjadać na przykład 2 kg śledzi dziennie? Ja wielką fanką suplementów "na wszystko" też nie jestem, ale ciąża rządzi się swoimi prawami i w tym przypadku suplementacja jest po prostu niezbędna. Pamiętaj, że nie tylko o siebie teraz musisz dbać.

Odnośnik do komentarza

to prawda 2 kg śledzi co dzień byłoby ciężkie do zrobienia, z resztą śledzi na nie znoszę więc już miałabym braki, dlatego warto je uzupełniać bo każda z Nas ma jedzenie którego nie jest w stanie przyswajać zwłaszcza w trakcie ciąży, kiedy nie wszystko Nam smakuje. Ja zabezpieczałam się mama dha premium zawiera wszystko co potrzebne do tego ma rekomendację PTG więc wiedziałam, że dobrze wybrałam.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że powinnaś o takie rzeczy zapytać swojego lekarza. Ogólnie kobiety w ciąży nie powinny brać niczego bez jego wiedzy bo czasami coś może zaszkodzić nam albo naszemu maluszkowi. Jak ja byłam w ciąży to brałam mama dha premium plus, to witaminy, które maja w sobie chyba wszytsko, niczego więej już nie brałam. No ale polecił mi je mój lekarz

Odnośnik do komentarza
Gość janinaanna

Mój lekarz mówi, że trzeba brać, zwłaszcza, że ryby w ciąż nie są wskazane, bo mogą być zanieczyszczone metalami ciężkimi. Od czasu do czasu oczywiście można sobie zjeść, ale nie akie ilości, żeby dostarczyć odpowiednią ilość kwasów. Dlatego ja się zdecydowałam na suplementację, kupiłam naturell omega3, dawka jest odpowiednia, cena też dobra

Odnośnik do komentarza

Ja brałam tylko mama dha premium, to witaminy, które mają niezbędną dzienną dawkę witamin które koniecznie trzeba przyjmować w trakcie ciąży min. kwas foliowy i kwasy dha. Więc nie zmieniałam na nic innego, bo wiedziałam, że te witaminy  wystarczą  aby zapewnić spokój mi i mojemu dziecku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...