Skocz do zawartości
Forum

Kredyty hipoteczne


Rekomendowane odpowiedzi

Sophie_21
Troszke siedze w hipotekach i proponuje doradcow finansowych, np juz wspomnianych Open Finance. PO pierwsze, nie trzeba latac po bankach, tylko na miejscu sie dostaje porownanie pod katem naszych potrzeb. Po drugie maja oni mozliwosc negocjacji, i starajac sie przez doradcow mozemy dostac kredyt na lepszych warunkach. No i po trzecie pomoga zalatwic formalnosci.

A ja powiem tak - doradcy owszem, na pewno warto, ale sugeruję, żeby nie opierać się na opinii tylko jednego. ponad rok temu miałam taką sytuację, że w jednym dniu poszłam do open finance i do expander. W OF powiedzieli, że w tej chwili najlepsza oferta dla mnie jest w PKO BP, a w Exp, że w pocztowym. Jak podrążyłam temat, okazało się, że Exp. nie miał aktualnych danych po zmianach w pocztowym, a z PKO mieli chwilowo zawieszoną umowę...
A ja wybrałam jeszcze inny Bank, który miał wtedy najlepszą ofertę, a nie współpracuje z żadnymi doradcami.

A najważniejsze - czytać umowy :)

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Sophie_21
Troszke siedze w hipotekach i proponuje doradcow finansowych, np juz wspomnianych Open Finance. PO pierwsze, nie trzeba latac po bankach, tylko na miejscu sie dostaje porownanie pod katem naszych potrzeb. Po drugie maja oni mozliwosc negocjacji, i starajac sie przez doradcow mozemy dostac kredyt na lepszych warunkach. No i po trzecie pomoga zalatwic formalnosci.

Heheheh własnie... My wzięliśmy kredyt na budowę domu. Poszliśmy do OF, tam nam facet polecił 3 banki, z czego 1 miał jakiś kosmiczny wniosek, więc sami zrezygnowaliśmy z niego. Został Noble bank i kredyt bank. Facio z OF dosłownie nam odradzał KB, mówiąc, że nie dla nas (hmmm dziwne, wcześniej sam wytypował te banki). W międzyczasie zadzwoniłam do koleżanki, która pracuje w banku. Powiedziała, że oni tak sobie naganiają klientów do Noble banku, bo właścicielem OF i NB jest jedna osoba. Więc pewnie i prowizje mają większe jak sobie znajdą klienta...
W każdym razie poszłam jeszcze po poleceniu przez koleżankę do Nordei i do Deutche banku, warunki na szczęście dostaliśmy w zasadzie takie same. I kredyt mamy ostatecznie w Noble banku, tylko pytanie - skoro oni mają takie możliwości negocjacji, czemu jak poszłam sama do banku to dostałam prawie identyczne warunki w innych bankach?

Ale ok, najważniejsze, że mamy już kaskę na budowę domu :)
Życzę powodzenia wszystkim kupującym/budującym :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

janek34 wysokość marży to nie jest przecież jedyny koszt kredytu, trzeba patrzeć na oprocentowanie rzeczywiste.

Z porównania u doradcy wyszło, że najkorzystniej jest teraz ING w opcji "niższa marża" - aktualnie oprocentowanie kredytu hipotecznego 5,37%, rzeczywiste 6,68%. Na stronie banku jest kalkulator i tam można sobie obliczyć raty w różnych wariantach. Ja korzystam z tego banku od 2 lat i tam też się wybiorę po szczegółowe informacje, ale porównam jeszcze sama inne banki, to nie jest takie trudne, zwłaszcza, jak się bierze kredyt w złotówkach.

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję nie opierać się na jednym doradcy. Można pójść do Expo, OF i innych, ale warto też samemu do banków zajrzeć, bo nie wszystkie banki współpracują z doradcami, albo nie każda oferta dostępna w banku jest oferowana przez pośredników. No i warto przemyśleć czego oczekujemy od kredytu: czy np. chcemy go wcześniej spłacić.
Oprócz marży ważna też prowizja i inne koszty. Bo co z tego, że marża niska, jak np. trzeba wziąć obowiązkowo jakieś ubezpieczenie (które czasem jest baaaardzo drogie)

Odnośnik do komentarza

Mi doradzał znajomy męża z open finance i bardzo jestem zadowolona. Byłam w banku w sumie 3 razy i wszystko gładko załatwione i wytłumaczone. Oni nie biorą prowizji od kupującego. Sama zakopałabym się w tych papierach a i z bankiem się łatwiej pracuje przez pośrednika, który wie co i jak. Szkoda tylko, że raty nikt za nas nie spłaci:)

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

Ardhara - ja nie korzystałam z takiego kredytu, bo jak my braliśmy kredyt, to okazało się, że on przysługiwał tym co kupowali mieszkanie po raz pierwszy, ale gdzieś później słyszałam, że sumarycznie ten kredyt wcale nie jest atrakcyjniejszy od "normalnego" kredytu. Fajnie jest w pierwszych latach, gdy Państwo dopłaca do odsetek, ale po tym okresie dopłat, kredyt jest tak skalkulowany, że procenty są wyższe od "normalnego" kredytu. Nie wiem czy to prawda, ale jak będziesz brała kredyt to sprawdź opłaty i raty w obu rodzajach kredytu, tym "normalnym" i "Rodzina na swoim" i daj potem znać ja to jest ;)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Ardhara - ja nie korzystałam z takiego kredytu, bo jak my braliśmy kredyt, to okazało się, że on przysługiwał tym co kupowali mieszkanie po raz pierwszy, ale gdzieś później słyszałam, że sumarycznie ten kredyt wcale nie jest atrakcyjniejszy od "normalnego" kredytu. Fajnie jest w pierwszych latach, gdy Państwo dopłaca do odsetek, ale po tym okresie dopłat, kredyt jest tak skalkulowany, że procenty są wyższe od "normalnego" kredytu. Nie wiem czy to prawda, ale jak będziesz brała kredyt to sprawdź opłaty i raty w obu rodzajach kredytu, tym "normalnym" i "Rodzina na swoim" i daj potem znać ja to jest ;)

Ja tez tak słyszałam jak pisze Dziubala od pracownicy z jednego z banku.
Ze to nie jest tak korzystne jak zachwalają.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam, że kiedy braliśmy kredyt hipoteczny 2,5 roku temu to rodzina na swoim się opłacała nam najbardziej (w banku Pekao S.A.) i cieszę się, że z tego programu skorzystaliśmy. My właśnie zwracaliśmy uwagę na raty w całym okresie kredytowania, a nie tylko na pierwsze 8 lat i się opłacało. Wtedy oferta Pekao biła na głowę inne banki, ale trzeba było iść do kilku banków i poprosić o konkretną ofertę indywidualną, żeby się przekonać. O dziwo, zdolność kredytowa wychodziła zawsze dużo lepsza niż z kalkulatorów w internecie.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

To się zmienia z roku na rok - coraz to pojawiają się nowe oferty kredytów hipotecznych :) Tak więc warto je na bieżąco sprawdzać.
Generalnie na początku warto jest skorzystać z usług takiego kalkulatora internetowego: http://www.comperia.pl/kalkulator-zdolnosci-kredytowej.html dzięki któremu będziemy mogli obliczyć swoją zdolność kredytową i wiedzieli na co się przygotować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...