Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka - co jeszcze dopisać, bo jest przydatne? Co jest zbędne?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta_2606

Hej.Jeśli mogłabym Wam coś polecić to na pewno są to produkty Lovi:) Na swojej córce testowałam butelki Medical+( bardzo się sprawdziły:nie matowieją,fajnie się odpowietrzają,są wygodne,tylko trzeba porządnie dokręcać),smoczki uspokajacze( silikonowy dynamiczny-od razu zaakceptowany przez moje dziecko,innych nawet nie próbowałam). Ahaa i jeszcze szczotka do mycia tych butelek:) Choć u mnie świetnie się sprawdziła do mycia termosu:) To jest naprawdę szczotka a nie kilka igiełek na druciku,na końcówce rączki ma takie gumowe coś do dokładnego mycia smoczków,bardzo fajna.

Odnośnik do komentarza

Kochane! Udało się 28 listopada o 20:40 Adaś przyszedł na świat - cały zdrowy i rozwrzeszczany :)
Nie było to przyjemne, ale tez poszło bez komplikacji. Adaś głównie śpi w dzień i budzi się w nocy - taki nocny marek :) Poród - do przyjemności nie należy, ale mój był dość lekki i łatwy - były chwile kiedy wątpiłam czy dam radę, ale i tak to wszystko nie trwało zbyt długo - myślę, że to w jakimś stopniu dzieki moim przygotowaniom i herbatkom z ziół z liścmi malin od Baby Mama Med i masażu krocza, bo uniknęłam nacięcia. Ćwiczenia, choć za nimi nie przepadałam i BASEN też zrobiły sporo, bo moje mięśnie były rozluźnione - jestem przekonana że poszło mi łatwiej bo bojąc się komplikacji ze względu na mój wiek, już odpowiednio wcześniej zaczęłam się przygotowywać i jak widać myślę, ze to dało efekt. Z reszta najwięcej siły na to wszystko dała mi miłość do naszego synka, a teraz jest on juz jako osobna istotka z nami i możemy sie wszyscy razem cieszyc naszym towarzystwem nawzajem! Moje marzenie o szczęśliwej rodzinie się spełnia - mam nadzieję, że będziemy tym szczęściu juz tylko wzrastać :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marta_2606

Hej:)
Wyprawka dla malucha to poważna sprawa,jeszcze parę miesięcy temu kompletowałam swoją:) I wtedy nie przyłożyłam dużej wagi do butelek,kupiłam "jakąś" żeby była.Dziś mogę Wam polecić jedyny słuszny wybór.Lovi aktywne ssanie.Super jakość,rewelacyjne odpowietrzanie,bezpieczeństwo dla maluchaUżywałam też z tej firmy Medical+,też są dobre,ale jednak ta nowsza wersja podbiła poje serce:)

Odnośnik do komentarza

~MAMUSIA
hejka dziewczyny duzo ubranek kupowalyscie dla swoich maluszkow

ja wszystko dostałam od znajomych sąsiadów z osiedla, normalnie mnie bardzo obdarowali:) dostałam też wózek i łóżeczko, praktycznie nic nie kupowałam. Warto mieć takich ludzi wokół siebie, te można dalej oddać

Odnośnik do komentarza

właśnie sobie piszę a mały kotłuje się w brzuchu skubany, termin mam na 1.01. 2015 ciekawam kiedy wyjdzie. Właśnie mam kilka pytań podsumowujących: czy laktator trza brać, widzę że nie mam jeszcze octaniseptu. Jeśli chodzi o mnie polecam chemię niemiecką która jest bez fosforanów właśnie, dużo kosztowała, ale piorę dla siebie i nic nie swędzi, profilaktycznie kupiłam dzidziusia jakby miał uczulenie...I jeszcze takie pytanie innej natury. Często gęsto czuję rytmiczne uderzenia małego jakby biło mu szybciej serduszko, pani ginekolog mówi że to może być czkawka...tak dziwnie się to objawia...co sądzicie? może to do innej sekcji wrzucić? ktg ma w normie...

Odnośnik do komentarza

Też poszukałam troche, na fejsie mi się lista pojawila, zobaczcie jak ostatnio Prenalen rozpisało:
Dla mamy:
- dokumenty: dowód tożsamości, karta ciąży, dokument świadczący o ubezpieczeniu (jeśli jesteście ubezpieczone), plan porodu, aktualne wyniki badań (m.in. mocz, morfologia, USG, grupa krwi, WR, HIV, GBS) oraz istotne opisy konsultacji specjalistycznych jeśli w czasie ciąży takie wykonano (np. kardiolog, okulista);
- 3 koszule w tym jedna do porodu,
- klapki/kapcie w tym jedna para pod prysznic,
- szlafrok,
- bielizna osobista: biustonosz przystosowany do karmienia piersią, skarpetki, kilka par majtek jednorazowych,
- środki do higieny osobistej: szczoteczka i pasta do zębów, przybory do włosów (szczotka, gumki, spinki), łagodny żel do mycia ciała oraz inne delikatne kosmetyki których używacie, duże podpaski – najlepiej poporodowe, papier toaletowy,
- 2 ciemniejsze ręczniki: mniejszy i kąpielowy,
- dodatkowo mogą przydać się: woda mineralna, sztućce, kubek, pomadka nawilżająca, ładowarka i telefon, podkłady higieniczne, jasiek, poduszka do karmienia, laktator, kółko poporodowe, 2-3 woreczki na brudne ubrania, ulubiona książka czy odtwarzacz mp3 oraz przekąski po porodzie (np. ciasteczka zbożowe);
- ubrania przygotowane w domu na wyjście ze szpitala, które może dowieść Wam bliska osoba.

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza

Dla dziecka:
- ubranka dla maluszka (rozmiar 50-62): śpioszki (3 sztuki), kaftaniki lub body (3 sztuki), pajacyki (3 sztuki), czapeczka, skarpetki, łapki-niedrapki lub rękawiczki;
- paczkę pieluszek jednorazowych,
- 2-3 pieluszki tetrowe,
- chusteczki nawilżane,
- kocyk i/lub rożek,
- ręcznik,
- kosmetyki: krem na pośladki, oliwka lub balsam,
- rzeczy przygotowane w domu na wyjście ze szpitala, które może dowieść Wam bliska osoba: ubranka dla maluszka dostosowane do pory roku oraz fotelik samochodowy.
Przed udaniem się do szpitala usuńcie lakier z paznokci a cenną biżuterię zostawcie w domu.

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza
Gość IreneNiezalogowana

Tym,które zostaną mamą poraz pierwszy polecam łóżeczko dostawne (mam chicco i bardzo sobie chwalę) oraz rożek niemowlęcy - mega wygoda podczas noszenia i karmienia. Żadnych ciuszków wkładanych przez głowę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...