Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka - co jeszcze dopisać, bo jest przydatne? Co jest zbędne?


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, fajna rzecz. Ale mi było szkoda kasy. Pod materac od strony główki wsadziłam zwinięty ręcznik i efekt był taki sam, a nic mnie to nie kosztowało. ;)

Odnośnik do komentarza

A ja w H&M nie znalazlam takich body :/ chyba słaby okres trafiłam... Na pewno widziałam też takie w Kaphallu i na Endo są :)
Za to wkurzają mnie takie również zapinane z przodu, czy raczej po bokach, ale be zakładek... tylko ciałko przez to wygląda. Niestety trafiałam na takie zazwyczaj polskich firm. Dostałam kilka w spadku.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Gunia113
Witajcie mamusie przyszłe i obecne:)

W internecie znalazłam listę, którą minimalnie uzupełniłam. Bardzo Was proszę przejrzyjcie ją i spróbujcie ją uzupełnić o inne potrzebne rzeczy, bądź podpowiedzcie co wykreślić??:):):36_19_1:

Ubranka:

  • ok 4 - 6 koszulek bawełnianych
  • ok. 4 - 6 bawełnianych kaftaników (lepiej bez kołnierzyka)
  • ok. 4 - 6 bawełnianych śpioszków (najlepiej na zatrzaski)
  • 2-3 pajacyki – (ubranka bawełniane lub z polaru podobne do kombinezonu z pełnymi rękawkami i nogaweczkami, rozpinane w kroku, co ułatwia zmianę pieluchy);
  • 2 - 3 skarpetki bawełniane lub buciki bawełniane
  • 2 sweterki + spodenki
  • 2 czapeczki lekkie
  • 1 - 2 czapeczki bawełniane + 2 do kąpieli
  • rękawiczki
  • 4-5 body
  • cienka czapka z daszkiem

Pościel i pieluchy:

  • 2 lżejsze kocyki i 1 cieplejszy
  • kołderka
  • poszewki na kołderki
  • prześcieradło do łóżeczka,
  • 2 - 3 duże ceraty do łóżeczka i ceratki do wózka
  • ok. 10 pieluch z tetry
  • ok.3 pieluch z flaneli
  • pieluchy jednorazowe ( 1 paczka 1 i jedna paczka 2)
  • dziecięcy ręcznik frotte z kapturkiem
  • ceratki do podłożenia pod prześcieradło - 2 sztuki

Kosmetyki:

  • mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe
  • oliwka dla niemowląt
  • kremy na pupę
  • wata bawełniana
  • waciki bawełniane
  • sterylne gaziki
  • spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1)
  • sól fizjologiczna
  • proszek do prania bez fosforanów
  • puder
  • chusteczki jednorazowe do ciała (niemowlęce)
  • pałeczki do czyszczenia uszu oraz noska
  • krem na słoneczko

Akcesoria:

  • myjka,
  • nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci ,
  • szczotka do włosów,
  • termometr do wody,
  • gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa
  • pojemnik na wodę (do przemywania pupy)
  • termometr do pomiaru temperatury ciała
  • butelka do karmienia
  • Smoczek uspokajający
  • wkładki laktacyjne (lepsze są przezroczyste)
  • wanienka do kąpieli
  • łóżeczko (+materacyk)
  • blat do przewijania
  • fotelik samochodowy
  • wózek

Wedlug mnie zbedne rzeczy:

kaftaniki, koszulki (najlepszy zestaw to body+ spiochy i body+ pajac)
czapka z daszkiem i czapki do kapieli
rekawiczki

mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe
oliwka dla niemowląt (lepsza i zdrowsza oliwa z oliwek albo olej migdalowy)
kremy na pupę (mialam masc i stosowalam tylko w razie potrzeby)
wata bawełniana
sterylne gaziki
spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1)
puder
pałeczki do czyszczenia uszu oraz noska
termometr do wody

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Margeritka
u mnie w szpitalu i w mojej przychodni zalecali przemywanie pępuszka octeniseptem, a nie alkoholem, bo spirytus wysusza skórę przy pępku i moze powodować pieczenie

u mnie nic nie zalecaja, ma odpasc sam. przy pierwszej corce sie dostosowalam i kikut odpadl bez komplikacji w 6 dobie. polozna mowila tylko, zeby zadbac o suchosc wokol pepuszka i do tego celu uzywac strumienia cieplego powietrza, np. ze suszarki do wlosow :D

Odnośnik do komentarza

przestrzegam przed robieniem zapasów kosmetyków. w szpitalu dostaniecie cała masę probówek kal dziecko będzie na coś uczulone to nie wyrzucicie kasy. a jak jakiś produkt się sprawdzi to zawsze można kupic większe opakowanie. ja po I córze mam jeszcze te probówki ( ma teraz 3lata). to samo jest z robieniem bardzo dużych zapasów pieluch bobasy mogą mieć na nie uczulenia i zapas 100peluch pójdzie w dary.
z kosmetyków tylko olejek migdałowy, płyn do kąpieli, ew krem na niepogodę.
do pupy lub kompieli mąka ziemniaczana. do kąpieli jak skóra jest sucha robisz z mąki ziemiaczanej krochmal i nic nie nawilży lepiej niż kąpiel w krochmalu.

najbardziej nieprzydatny gadżet to gąbka do wanienki, termometr do kąpieli.

po porodzie dla mamy najlepsze do wycierania krocza są ręczniki papierowe.

reszta z listy to kwestia osobista

Odnośnik do komentarza

Margeritka
u mnie w szpitalu i w mojej przychodni zalecali przemywanie pępuszka octeniseptem, a nie alkoholem, bo spirytus wysusza skórę przy pępku i moze powodować pieczenie

U nas również polecają octanisept (wszystkie położne go używają i nie chodzi o przemywanie co o to że własnie goi i wysusza , do tego jest dobry na wszelkie rany otarcia ładnie goi ranę po cc czy po przy sn po cięciu , a jak dziecko starsze każde otarte kolanko można popsikać nie szczypie (nie zawiera spirytusu )a ładnie zasusza i goi ranę ;) w szpitalu u nas też jest w użyciu własnie ten środek ;)

Nie każde dziecko lubi podmuch z suszarki i nie każdy ma taką z regulacja temperatury a szkoda by było poparzyć maluszka

I popieram Paczange co do zapasów ;) teraz wszystko jest tak dostępne że szkoda pieniedzy bo wiekszość się nie użyje , mój syn ma 2,5 roku a ja segregując po nim rzeczy znalazłam mnóstwo tych próbek ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

Odnośnik do komentarza

nie zapomnij o foli na wózek,oraz torbie do wózka kiedy będziecie szły na spacer musisz wziąć niezbędnik ahah jeśli będziesz karmić butelką to potrzebujesz termosik na butelkę ,co do kaftaników też ich nie używałam są nie praktyczne,za to body super dla noworodka najwygodniejsze jest takie wiązane,a nie wkładane przez głowę. Oliwka przyda ci się jak maleństwo będzie miało ciemieniuchę.spirytus bym wykreśliła octenisept wystarczy.Jeden ręczniczek to za mało,a uważaj na kosmetyki Johnson,lubi uczulać.

Odnośnik do komentarza

Moje uwagi na czerwono!

Gunia113
Witajcie mamusie przyszłe i obecne:)

W internecie znalazłam listę, którą minimalnie uzupełniłam. Bardzo Was proszę przejrzyjcie ją i spróbujcie ją uzupełnić o inne potrzebne rzeczy, bądź podpowiedzcie co wykreślić??:):):36_19_1:

Ubranka:

  • ok 4 - 6 koszulek bawełnianych moim zdaniem lepiej zamiast więcej bodziaków! Nie podwijają się!
  • ok. 4 - 6 bawełnianych kaftaników (lepiej bez kołnierzyka) a nawet koniecznie bez kołnierzyka!
  • ok. 4 - 6 bawełnianych śpioszków (najlepiej na zatrzaski) ja zdecydowanie preferowałam bawełniane pajacyki
  • 2-3 pajacyki – (ubranka bawełniane lub z polaru podobne do kombinezonu z pełnymi rękawkami i nogaweczkami, rozpinane w kroku, co ułatwia zmianę pieluchy); więcej! zamiast śpiochów, zapinane z przodu koniecznie, nie welurowe!
  • 2 - 3 skarpetki bawełniane lub buciki bawełniane (skarpetki tak, buciki nie! Skarpetki najlepiej bezuciskowe!)
  • 2 sweterki + spodenki
  • 2 czapeczki lekkie
  • 1 - 2 czapeczki bawełniane + 2 do kąpieli
  • rękawiczki
  • 4-5 body więcej róznorodne. Fajne są też rozpinane na całej długości dla niewprawnej mamy
  • cienka czapka z daszkiem

Pościel i pieluchy:

  • 2 lżejsze kocyki i 1 cieplejszy
  • kołderka
  • poszewki na kołderki
  • prześcieradło do łóżeczka,
  • 2 - 3 duże ceraty do łóżeczka i ceratki do wózka
  • ok. 10 pieluch z tetry
  • ok.3 pieluch z flaneli
  • pieluchy jednorazowe ( 1 paczka 1 i jedna paczka 2)
  • dziecięcy ręcznik frotte z kapturkiem
  • ceratki do podłożenia pod prześcieradło - 2 sztuki

Kosmetyki:

  • mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe
  • oliwka dla niemowląt
  • kremy na pupę
  • wata bawełniana nie używałam!
  • waciki bawełniane
  • sterylne gaziki
  • spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1) lepiej octanisept
  • sól fizjologiczna
  • proszek do prania bez fosforanów
  • puder nie używałam
  • chusteczki jednorazowe do ciała (niemowlęce)
  • pałeczki do czyszczenia uszu oraz noska
  • krem na słoneczko

Akcesoria:

  • myjka,
  • nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci ,
  • szczotka do włosów,
  • termometr do wody,
  • gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa lepiej Frida
  • pojemnik na wodę (do przemywania pupy)
  • termometr do pomiaru temperatury ciała
  • butelka do karmienia
  • Smoczek uspokajający
  • wkładki laktacyjne (lepsze są przezroczyste)
  • wanienka do kąpieli
  • łóżeczko (+materacyk)
  • blat do przewijania
  • fotelik samochodowy
  • wózek

Generalnie jestem mamą po raz 3. Dwie poprzednie córki odchowałam z niemowlęctwa wiele lat temu. Troszkę przez ten czas się pozmieniało. Sporo dogonień dla mamuś. Nade wszystko body, raczej nie kupować tych w rozmiarze 56, bo dziecko wyrasta z prędkością światła. Część na długi, część na krótki rękaw (więcej na długi) z powodzeniem zastąpią wszelkie koszulki ( nie kupujcie wcale, są beznadziejne!) czy kaftaniki ( lubią się podwijać. Jak ciepło w mieszkaniu z powodzeniem zastąpią kaftaniki). Ja najczęściej używałam kombinacji body (na długi lub krótki rękaw w zależności od temperatury) plus bawełniany (!!!) pajacyk zapinany z przodu, najlepiej na zatrzaski na obie nóżki. Łatwo wtedy sprawdzić pieluszkę bez większej ingerencji w rozbieranie maluszka. Pudru w ogóle nie używałam! Cieżko mi powiedzieć do czego teraz był by potrzebny! Z kosmetyków: żel do kąpieli i mycia włosków (u mnie sprawdził się Bobini -tańszy i Nivea). Wtedy nie potrzeba dodatkowo szamponu. Nie używam też mydła przy tym żelu do kąpieli. Leży sobie w szufladzie :) Oliwka - konieczna ( u nas Nivea! Ni ma sensu szukać taniego kosmetyku bo buteleczka starcza na ok 4 miesiące czyli bardzo długo), krem do pupki ( Bambino i Ziajka u nas, tanie i niedrogie Ziajka ok 4,99 zł, Bambino ok 6 zł za 150 ml).
Patyczki TAK, płatki kosmetyczne TAK, wata - NIE

Mimo, że Zosia jest na pieluchach typu pampers, kupiliśmy i potrzebujemy sporo pieluszek tetrowych. Służą do wszystkiego! Położenia pod główkę na poduszkę (gdy dziecku się ulewa), pod pupkę jak leży z gołą pupą, jako śliniaczek, do wycierania, po prostu niezastąpione! My mamy 40 szt ale dla przeciętnego Kowalskiego min 20 sztuk.

Co do pieluszek. Poza niesłychanie dobrymi pampersami, ale tez drogimi, mogę śmiało polecić pieluszki Toujours z Lidla (nie Sofino!!!) Babydream z Rossmana, Dada z Biedronki. Dobrze chłoną, nie uczulały dziecka, miękkie i nade wszystko dość tanie.

,,Kocham Was córeczki, jesteście dla mnie najważniejsze na świecie,,.

Zosia Elżbieta przyszła na świat 30 sierpnia 2012 r o godz 12.05
Waga 4110 g 58 cm długości

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf67hvuo7ib.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm3g1cmovz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgy6dw0esi.png

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie proponowałabym zakup większej ilości ubranek ok. 10 kompletów. A to ulewanie, a to coś z pieluszki ucieknie i trzeba takiego brzdąca kilka razy dziennie przebrać. Przy 4-6 sztukach nie zdążymy tego wyprać i wysuszyć.
Przygotowując się do drugiego porodu znalazłam ciekawego bloga prowadzonego przez mamy, które dzielą się własnymi opiniami na temat tego co należy zakupić dla mamy, dziecka i taty przed narodzinami dziecka i co spakować do szpitala www.wyprawkabobasa.blogspot.com. Jest również gotowa do wydrukowania lista wyprawki do szpitala dla mamy i dziecka. Polecam!

Odnośnik do komentarza

co do ubranek to powiem, ze Ola od poczatku przez pierwszy miesiąc nosiła śpiochy i pajace, a Emilce zakładam koszulki i spodenki, getry bawełniane, ponieważ ma szczupłe nogi i jak kopie, to potrafią jej wyjść z nogawić śpiochów i pajaców i jest jej w tym niewygodnie, moim zdaniem trzeba mieć ubranek po trochu i koszulek i pajaców, i spodenek, i śpiochów, ale z ilością bez przesady, warto spróbować różnie ubierac dziecko i zoabczyć, w czym mu jest najwygodniej i nam przy przewijaniu...poza tym zawsze można ubranka dokupić...a rozmiar 56 jest różnej wielkości w różnych firmach ubrankowych, raz większy jak 62, raz bardzo mały...jeżeli chodzi o rozmair z metki to sprawdza sie dla mnie najlepiej rozmiar 0-3

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...