Skocz do zawartości
Forum

Fotelik samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam tak te posty o fotelikach i mam mętlik w głowie co kupić.Jak byłam w sklepie spodobał mi się Graco Nautilus, sprzedawczyni tez zachwalała. No jak na moje oko jako następny fotelik to chyba dobry.Ma wzmocnienia boczne, wykonany solidnie, testy adac na 3, zapięcia 5 punktowe.Używał ktoś może?

Odnośnik do komentarza

Znam Nautilusa Graco. Najlepiej jak będziesz w sklepie zobacz sobie jak dziecko ci w nim siedzi. Rodzice tego jakoś nie robia, wstyd niby. Ale czemu? Ja normalnie wziełam łebka do sklepu i wpakowałam do fotelika. Masz prawo. Mojemu dziecku jest w nim wygodnie.No a to ważne przecież.

Odnośnik do komentarza

To ja może przedstawie swój punkt widzenia dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą wydawać majątku na fotelik, a jednocześnie ma dla nich znaczenie bezpieczeństwo.
Otóż wspominane wielokrotnie testy ADAC nie są niezbędne, żeby fotelik był bezpieczny, bo testy te są kosztowne dla producentów i wymagana jest sprzedaż fotelików na rynku niemieckim przez ileś tam czasu. Dlatego foteliki polskiej produkcji nie mają tych testów, co nie oznacza, że są do bani.
Ja zakupiłam fotelik za około 240 zł Ramatti Venus Comfort 9-18 kg, który przeszedł bardzo pozytywnie testy uderzeniowe (można zobaczyć w necie filmik z tych testów) i tak jak inne polskie foteliki ma marne szanse na pełne uczestnictwo w testach ADAC. Kupowałam go na allegro i jestem zadowolona - ma miły materiał, który nie wychładza się w aucie nocą i pokrowiec można uprać, łatwo się zapinają i odpinają pasy i Młodej w nim wygodnie, bo można zmieniać kąt położenia. I co ciekawe, często na forach rodzice piszą jak to w markowych fotelikach sam z siebie łamał się styropian ze skorupy, co jest właściwie powodem do wymiany fotelika, tutaj skorupa jest plastikowa i w razie zniszczenia jakiegoś elementu można go samego zamówić i sobie wymienić.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze pierwsze słysze o tym , ja jestem nastawiona przez sprzedawców jednak że fotelik testy powinien mieć. Wiem żę zmieniają sie te punktacje, bo testy sa robione chyba co roku.
Ja szukałam fotelika sprawdzonego, raczej sugerowałam się zdaniem bliskich i np poradników dla rodziców. Jednak Nautilus Graco. Także materiał fajniusi, miły, łatwy do prania. Uchwyty na kubek, montaż bez problemu i co wazne dziecku wygodnie , głowa nie leci podczas jazdy nawet jak usnie. I ta jego uniwersalnosc:)

Odnośnik do komentarza

Katia test, ktory przeszedl fotelik Ramatti przeszly pozytywnie takze wszystkie foteliki, ktore sa dopuszczone do sprzedazy-rowniez te styropianowe.
Ja wole na swooch dzieciach nie testowac.
A kupowanie fotelika 9-36 dla dziecka zaraz po 0-13 to tez nienajlepszy pomysl...
Poza tym minimum do 15 miesiaca dziecko musi jezdzic tylem do kierunku jazdy, powinno jak najdluzej, nawet do 5-6 lat. Bo tak jest 5 razy bezpieczniej

%2Fwatch%3Fv%3Disy01F0ufns
Nie mozna tez pominac bardzo waznej kwestii jak dopasowanie fotelika do dziecka ale i do samochodu. Nie da sie kupic dobrego fotelika bez przymiarki.
Odnośnik do komentarza
Gość Brygida

Moje starsze dziecko jeździ tylko w Smart Kid Belt czyli urządzeniu, które ma atesty i homologacje, a wiec jest bezpieczne w użytkowaniu podczas jazdy. Jest to pas z dwoma klamrami dziękim którym możemy dopasować pasy bezpieczeństwa do jego wymiarów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...