Skocz do zawartości
Forum

Dom czy mieszkanie?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

curry
A ile miejsca zabiera ten odkurzacz? W ogóle jak to się chowa w ścianach?

Daffodil
curry
A ile miejsca zabiera ten odkurzacz? W ogóle jak to się chowa w ścianach?

Ja też czytałam o tym odkurzaczu i ludzie sobie chwalą.
Co do instalacji, to ponoć nie jest to bardzo skomplikowane i część osób robi to samodzielnie, ale na etapie budowy.
My do wszystkiego będziemy brać ekipę, bo mój M. zacięcia do takich rzeczy nie ma za grosz, więc samodzielne montowanie odkurzacza centralnego raczej w grę nie wchodzi :)
Pomyślimy jeszcze nad tym, chociaż podejrzewam, że jak przyjdzie co do czego, to każdy grosz się będzie liczył i na coś innego będę wolała te pieniądze wydać :whistle:

A co do miejsca, to jest tylko jednostka centralna, którą umieszcza się gdzieś w kotłowni czy pomieszczeniu gospodarczym i tyle. Wszystkie rury idą w ścianach.
No więc tak. U mnie właśnie szwagier ma taki odkurzacz a ma dom 400m:noooo: i to zakladali go jak już mieszkali tam więc zamieszania i kucia w ścianach co nie miara.
My bedziemy robić na etapie budowy w tym samym czasie co elektryka i centralne więc za jednym kuciem. Rury sa na tyle duże i gładkie ze niewiem co byś tam musiała odkurzac żeby się zatalo :wink:
Na 400 m dom maja owalny pojemnik taki ze rekami obejmiesz a wysoki gdzieś na 1,5 więc na mój domek będzie polowe z tego więc malutki a ile pojemności.
Tak pytalammczy ktoś ma bo oni sobie chwala a chciałam się upewnić czy innym tez się podoba.
A wystajace masz tylkongnazdko do którego przyłączają rurę zguzikami co wlaczasz i tyle. Rur nie widać bo sa w ścianach a pojemnik w kotłowni. Oni spokojnie mogli odkurzac nawet jak małe dzieci spaly bo cały mechanizm jest w kotłowni i to nie słychać jak ty odkurzacz w innym pokoju. No :wink:

Odnośnik do komentarza

no właśnie ja nie mam ciśnienia mocnego bo mamy mieszkanie 43 metry swoje, ale myślimy o czymś własnym, projekt mam wybrany, nieduży domek, bez podpiwniczenia, ale na śląsku ziemie są okropnie drogie - chciałam maks 50 tys. wdać za budowlankę a tu ok miejsce za minimum 65 tys a dla mnie to już dużo, a kupowanie domu do remotnu to boje się w co się wpakuję - średnio patrząc na ceny to 250tys minimum trzeba mieć na taki dom - wiem że przy domu trzeba samemu ale to wszystko co rorita piszesz moze poczekać, opłaty są i w mieszkaniu i domu, trzeba to tylko też miesięcznie rozłożyć jak by się dało, a jak patrzyłam na mieszkanie 3 pokojowe minimum 60 m. to ceny od 170tys. za jakie takie mieszkanie i pytanie co wybrać-????? dylemat jest, aj bardzo bym chciała domek, mój wymarzony i chyba przyjdzie mi szukać okazyjnej ziemi o co tutaj trudno.......

Odnośnik do komentarza

Zawsze mieszkaliśmy w bloku i mamy kilka mieszkań, które wynajmujemy i ze zgromadzonych na tym środkach chcemy kupić, albo wybudować dom. Mieszkanie to co innego i jest na to duży popyt jeśli chodzi o wynajem. Jeżeli nam się nie spodoba mieszkanie w domu, to zawsze możemy im też to powierzyć i wrócić na swoje mieszkanie :) to jednak duży komfort psychiczny.

Odnośnik do komentarza

Zależy, ja np. mieszkam w wynajętym domu. Cenie sobie to, że mogę sobie głośniej puścic muzykę i żaden oburzony sąsiad mi nie zapuka do drzwi ;) . Jednak jak się wprowadziłam trzeba było wykonac wiele prac remontowych... Wtedy robiłam to we własnym zakresie, ale też myślę, że lepiej byłoby skorzystac z jakiejś firmy remontowej [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza
Gość Anusia1111

A co myślicie o segmentach? Jestem na etapie szukania mieszkania i znalazłam fajny segment [reklama usunięta] w Ożarowie Mazowieckim, na stolicę to mnie stać co najwyżej na kawalerkę, w tej cenie to mogę mieć fajny segment poza Warszawą, a na dojazdach to mi aż tak nie zależy. Za to budować domu też nie chcę.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy, czego oczekujesz i gdzie chcesz mieszkać - w spokojnej okolicy czy raczej w pobliżu infrastruktury. My mieszkamy w bloku i jesteśmy zadowoleni, ale marzy nam się mimo wszystko domek z dala od aglomeracji. Oglądaliśmy już kilka nawet, ale ciągle mamy problem z tym, że wszystkie one są oddalone od infrastruktury. Nie wyobrażam sobie jechać samochodem do najbliższego sklepu spożywczego 10 minut... Tak czy inaczej, jeżeli zdecydujecie się na domek, to pamiętajcie o jego dociepleniu i wytłumieniu, żeby później nie płacić wielkich rachunków za ogrzewanie, by ogrzać wychłodzony budynek.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Przy okazji zapytam was, które rozwiązanie uważacie za lepsze: modułowe meble kuchenne czy te pod wymiar zamawiane u fachowca? W kwestii ceny gotowe meble są o wiele tańsze, jakość wydaje się porównywalna. Zostaje jeszcze czas realizacji, który w przypadku gotowych mebli też jest o wiele krótszy. Waham się, możecie mi doradzić?

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja wolę dom, ale to zależy od gustu i potrzeb – ja po prostu cenię sobie prywatność, jaką daje dom poza miastem, oraz ogród 🙂 Polecam wszystkim budującym i urządzającym dom czy mieszkanie klinkier [reklama usunięta] – na elewację albo do wnętrz.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Nowe deweloperskie osiedla są zwykle łyse i przypominają w swojej budowie obozy koncentracyjne, patrzy się sobie w okna, nie ma złamanego drzewa, a osiedle z lotu ptaka wygląda bardzo smutno. Stare osiedla są zwykle zielone i są raczej spokojna okolica ze starszymi osobami. Nowe osiedla mają zaś garaże i mają nową instalację wodno-kanalizacyjna, elektryczna i są budowane że zdrowych cegieł ceramicznych (przeważnie). Stare osiedla już nie, więc warto zwrócić uwagę na to, że trzeba wymieniać instalacje. Jeśli chce.sie wykonać remont, warto mieć zaufana ekipę. Dzisiaj zdrożały usługi i ceny materiałów, więc w obecnej sytuacji jest to duża skarbonka o nie wiadomo jakim dnie, bo sytuacja się zmienia. Do tego nie ma płynności otwartych sklepów, więc remont może się przedłużać, warto to też wziąć pod uwagę. Jeśli zależy wam na czasie i macie ograniczony budżet, bezpieczniej jest pomyśleć o gotowym mieszkaniu.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie dom.  Co ciekawe, czasem gdy dziedziczymy dom bardziej opłaca się jego rozbiórka i wybudowanie nowego niż wyremontowanie starego. Warto wówczas korzystać z pomocy fachowców podczas rozbiórki  [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja to myślę, ze to jest tez zależne od wieku naszego i dzieci 😉 teraz dobrze mi się mieszka w bloku, do szkoły blisko, do kina czy na basen, sklepik osiedlowy mam pod nosem, codziennie świeże bułeczki rano. Moja siostra mieszka na wsi i każdy wyjazd na basen czy na zajęcia to wyprawa, jak jest w pracy to musi korzystac z pomocy dziadka, żeby  syna zawiózł na basen. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, na emeryturze to osiądę gdzieś pod lasem :) 

Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale Ebook  

Książka, która zmienia spojrzenie na świat--->  https://webep1.com/go/461e31a317 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...