Skocz do zawartości
Forum

Maluchy a spanie w dzień


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jadzik

Moja 2,5 latka jest chyba na etapie wychodzenia z drzemek. Kilka mc temu przestała zasypiać około 12-13, a dopiero o 17... I nie dało się jej przetrzymać, bo zasypiała przy jedzeniu, albo na nocniku. A teraz jak pogoda się poprawiła, to potrafi ładnie przetrzymać dzień i położyć się koło 20:00, potem śpi do prawie 9:00 ::): Ale jeszcze bywają dni z drzemką, zazwyczaj jak zaśnie w aucie, albo przy bajce, zazwyczaj bywa to w dzień kiedy wcześnie rano wstanie.

Odnośnik do komentarza

~viosna
Czytam Wasze wpisy dziewczyny i uświadomiłam sobie, że w takim razie mój Wojtek sypia dość krótko.
Ma 13 miesięcy, a śpi w dzień około godziny, tak do 1h i 30 min. koło 13 do 14-15.
A w nocy od ok 20.30 do 7.30.

Moja 6 miesięczna Oliwka w ciągu dnia ucina sobie co najwyżej dwie półgodzinne drzemki, nie wiem skąd ona czerpie tyle energii do zabawy.

Macie jakieś godne polecenia noclegi kraków ?

Odnośnik do komentarza

MaxTech u nas też tak było, jak Ola miała pół roku, potem, jak zaczęła spać już tylko raz dziennie, to przynajmniej na dłużej i tak jest do tej pory, w dzień śpi 1,5 h do 2,5 h, czasem nawet 3 h, ale są też takie dni, kiedy nie śpi w dzień, w nocy budzi się raz lub wcale, częściej wcale...a jak u Was ze spaniem w nocy? może w dzień nie śpi dużo, a w nocy więcej odsypia?

Odnośnik do komentarza

Margeritka mój mały też potrafi zasnąć na podłodze przy klockach jak nie drzemnie się w ciągu dnia ,to w godzinach popołudniowych nie daje rady,chyba ze jest na dworze to wtedy wiadomo jest zajęty,wczoraj nie spał w dzień ,dzisiaj przed 13.00 położył sie sam do swojego łóżeczka i śpi już 2 godz.A jak tam u lekarza Margeritka?

Odnośnik do komentarza

Możliwe,że się wstydziła,ja pamiętam jak byłam z Filipkiem u okulisty ,mówił jeszcze bardzo niewiele i na wszystko odpowiadał "tia"-tak ,ze wszystko widzi i w zasadzie nie można było sie z nim dogadać i pani okulistka kazała nam przyjść jak zacznie mówić ,żeby go zrozumieć i móc sie z nim dogadać.

Odnośnik do komentarza

Z tym spaniem u dzieci w różnym wieku wypada naprawdę różnie. Istotne jest obserwowanie swojego dziecka jakie ma potrzeby. Sen to jeden z ważniejszych - przecież dokładnie wiemy co dzieje się z dzieckiem niedospanym. Warto zatem jeżeli jest taka potrzeba wprowadzać drzemki w dzień dla regeneracji. Im starsze dziecko tym te drzemki krótsze ale bardzo pobudzające dla dziecka.

u nas im starsza Ola, tym jej drzemki w dzień są dłuzsze, potrafi spac ponad 3 godziny, ale wieczorem idzie spać w miarę normlanie i w nocy się nie budzi, max raz wstanie i szybko zasypia, więc uznaję, ze potrzebuje tyle snu w dzień

Odnośnik do komentarza

Julek ma prawie rok i od dłuższego czasu w sumie śpi podobnie. Wcześniej miał 3 drzemki krótsze, teraz zamienił je na dwie długie.
W nocy chodzi spać o 20.30-21 i wstaje 6-6.30 choć i 5.30 się zdarzy.
W dzień ma drzemkę około 10 około 2 godziny, a potem około 15 również 1,5-2 godziny. Jak wcześnie wstanie to wszystko mu się na wcześniej przesuwa i wtedy ma jeszcze drzemkę o 18 i się budzi o 19.30 nawet ;) ale wtedy i tak o 20.30 jest senny.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...