Skocz do zawartości
Forum

Pomysł na biznes


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, pewnie nie jedna z Was prowadzi, prowadziła lub zamierza, jakąś własną działalność, małą firemkę, jako że czasem trudno znaleźć satysfakcjonującą pracę (albo w ogóle jakąkolwiek).
Ja jestem właśnie w trakcie szukania pracy po prawie 10-letniej przerwie przy dzieciach w domu i ....jakby to napisać, różowo nie jest. Zastanawiam się w związku z tym nad samozatrudnieniem, nie mam tylko pojęcia za jaką branżę się wziąć.
Sprawy formalne, papierkowe myślę są do ogarnięcia, trzeba tylko mieć dobry pomysł, który wypali, tak żeby coś z tego było.
Jeśli możecie podzielcie się własnymi pomysłami, doświadczeniami itp. :Śmiech:

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

natkaa
i ....jakby to napisać, różowo nie jest.

W takim razie moooocno zastanów się, czy dasz radę. Musisz mieć świadomość tego, że założenie działalności jest łatwe - gorzej z utrzymaniem. Weź pod uwagę to, że bez względu na to, czy firma generuje zysk czy nie, Ty będziesz musiała zapłacić ZUS (przez pierwsze 2 lata niecałe 400 zł, później dwa razy więcej). No i kapitał na start. Teoretycznie są dofinansowania np. z PUP, ale zdobycie ich to już inna historia, jeszcze gorzej jest ze środkami unijnymi, bo tu warunkiem jest założenie firmy przed ich przyznaniem, więc jak ich nie dostaniesz, to musisz sobie jakoś poradzić. Banki nie udzielają kredytów na start, nawet jeśli teoretycznie mają to w ofercie (powiedziała mi to jedna pracownica banku, kiedy sama dowiadywałam się czegoś na ten temat). Uwzględnij też to, że prawdopodobnie na początku będziesz jechać na stratach, zanim pojawi się pierwszy zysk (bo to nie jest to samo, co obrót).

Inną sprawą jest pomysł i plan jego realizacji - to od tego głównie zależy powodzenie przedsięwzięcia. Przebicie się jest bardzo trudne, dlatego, że można powiedzieć, że prawie wszystko już jest.

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

We wszystkich formalnych sprawach trochę się już orientuję, moi rodzice prowadzą firmę od 20 lat.
Chodzi mi właśnie o to, że wszystko już chyba jest na rynku w moim małym miasteczku. Albo i nie... ale nie wiem co by można jeszcze wprowadzić :whistle: Coś co faktycznie utrzyma się na rynku, nie szukam zajęcia na rok, dwa ale mam nadzieję na dłużej...
Będę myśleć dalej, myślałam, że może Wy na coś fajnego wpadłyście :Oczko:

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

też chwile myslałam nad tym
i zależy to chyba tez od rejonu w jakim mieszkasz,czy jest to teren turystyczny,czy raczej produkcyjny,a może bardziej tereny rolnicze

rozejrzyj sie po okolicy,podpytaj sąsiadów,czego im brakuje na rynku
może mini firma sprzątająca,albo oferująca usługi pralnicze?

u bas ostatnio babka otworzyła salon dla psów...kąpiele ,pielęgnacja....wszyscy pukali sie w głowę...a interes wypalił i kręci się i sa klienci

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

natkaa
We wszystkich formalnych sprawach trochę się już orientuję, moi rodzice prowadzą firmę od 20 lat.
Chodzi mi właśnie o to, że wszystko już chyba jest na rynku w moim małym miasteczku. Albo i nie... ale nie wiem co by można jeszcze wprowadzić :whistle: Coś co faktycznie utrzyma się na rynku, nie szukam zajęcia na rok, dwa ale mam nadzieję na dłużej...
Będę myśleć dalej, myślałam, że może Wy na coś fajnego wpadłyście :Oczko:

co lubisz robić? w czym czujesz sie dobra?

Odnośnik do komentarza

w czasie kryzysu chyba najlepiej otworzyć lumpeks :)

generalnie to co pisze koliberek- nie jest łatwo utrzymać firmę i musisz założyć na początek, że przez 1 rok firma będzie generowała stratę więc potrzeba mieć środki na utrzymanie firmy przez ten czas - ale zakładam, że to ma być taka jednoosobowa firma?

Fajna sprawa tez ostatnio modne są takie mini pijalnie świeżych wyciskanych soków w hipermarketach (pomysł zaczerpnięty z UK) - moi znajomi otworzyli 3 lata temu w dość mało uczęszczanej galerii handlowej i przez 1 rok była tragedia potem ludzie się przyzwyczaili, w międzyczasie zrobiono tam również multikino i interes kwitnie - i niezbyt duże nakłady finansowe w porównaniu.

Życzę powodzenia i nie zniechęcaj się biurokracją

Odnośnik do komentarza

Przez biurokrację nawet da się przebić - przy jednoosobowej firmie na zasadach ogólnych nie ma tego dużo, gorzej właśnie z tym pierwszym rokiem. Wiele razy miałam już ochotę rzucić to w cholerę, bo bywało naprawdę ciężko...

Zazdroszczę Twoim rodzicom - 20 lat temu to był świetny czas na zakładanie firmy, okazja jedna na milion i to już się raczej nie powtórzy.

Życzę powodzenia. a przede wszystkim uporu i zacięcia.

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

~agusia20112
też chwile myslałam nad tym
i zależy to chyba tez od rejonu w jakim mieszkasz,czy jest to teren turystyczny,czy raczej produkcyjny,a może bardziej tereny rolnicze

rozejrzyj sie po okolicy,podpytaj sąsiadów,czego im brakuje na rynku
może mini firma sprzątająca,albo oferująca usługi pralnicze?

u bas ostatnio babka otworzyła salon dla psów...kąpiele ,pielęgnacja....wszyscy pukali sie w głowę...a interes wypalił i kręci się i sa klienci

U mnie w okolicy (jest to mała miejscowość) też babka założyła salon dla psów ludzie pukali sie w głowy i śmiali wręcz a już dobrych 2 lata to prosperuje i ma klientów i jakoś to ruszyło i działa dalej także trzeba mieć pasję i pomysł na siebi i wypali napewno

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Moja droga odnośnie pytania co do branży istotne jest uwzględnienie kilku aspektów o których tutaj już wspomniano:
- miejsce otwarcia biznesu - trzeba się rozejrzeć co już jest na rynku a czego nie ma
- swoich predyspozycji zawodowych i osobowych
- możliwości wkładu finansowego
- warunków rozwoju własnego biznesu
To bywa niezbyt łatwe ale dobrze obmyślony plan może przynieść nie tylko pieniądze ale rozwój własnej osoby.

Odnośnik do komentarza

Ja założyłam sklep internetowy z artykułami dla maluszków i czasem mam w nim artykuły sezonowe, typu grille o tej porze roku. Sprzedaję też na Allegro. Początkowo ciężko było to ogarnąć i zarobić chociażby na ZUS, bo sporo tego typu działalności, ale z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej :) Współpracuję z hurtowniami na zasadzie droppshiping, czyli absolutnie niczym się nie przejmuję. Klient coś u mnie kupuje, ja wysyłam zamówienie do hurtowni z danymi do wysyłki i gotowe :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71256.png

Odnośnik do komentarza

A może pralnia chemiczna? Taki biznes może okazać się strzałem w dziesiątkę pod warunkiem, że będziemy mieć odpowiednie wsparcie i dobrej jakości sprzęt.
[reklama usunięta]
Mysle, że warto się zainteresować tematem.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Można na przykład zdecydować się na jakąś franczyzę?
[reklama usunięta]
Wiadomo, że czasy są niepewne, ale właśnie dlatego trzeba inwestować w coś co da pewny zysk. Nie ma opłat licencyjnych, poza tym rozkręcenie takiego biznesu na wymaga specjalnych umiejętności.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Myślę, że najlepiej będzie otworzyć coś czego jest mało/nie ma w okolicy (na co będzie popyt i będzie mała konkurencja) i czego nie będzie można kupić taniej przez Internet (aby mieć stały przepływ klientów). Dobrym rozwiązaniem będzie świadczenie usług np. otwarcie warsztatu samochodowego. Na to zawsze będzie popyt, bo ludzie jeżdżą i będą jeździć samochodami a samochody będą się psuć. I wcale nie trzeba się na tym znać, wystarczy zespół kompetentnych fachowców. Mój brat tak zrobił, wziął dofinansowanie, zatrudnił mechaników, zlecił wykonanie konstrukcji stalowych [reklama usunięta] i nie narzeka na brak dochodów i zainteresowania firmą 😉

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...