Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Margeritka

Sposoby na kamień na umywalce

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, czy stosowałyście domowe sposoby na kamień w łazience? Soda, ocet, sok z cytryny? Słyszałam o tym, ale nie próbowałam...w ciąży zapachy chemiczne działają na mnie tak, że chce mi się wymiotować, szukam więc jakich innych sposobów, możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja teściowa od zaaawsze jakiś kawałek ściereczki moczyła w occie i taką mokrą owijała np w okół kranu i zostawiała tak na noc, rano tylko przecierała na mokro i faktycznie po kamieniu :)
Mi się bawić w to nigdy nie chciało i domestos na wszystko leje :) Ale kwasek cytrynowy do czajnika daję ,bo najlepiej się sprawdza :)

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość IWA23

Kwasek cytrynowy to do czajnika stosuję,o sodzie słyszałam że do rur dobre wsypać i zalac wrzątkiem i ma działanie jak np kret w granulkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IWA23
Kwasek cytrynowy to do czajnika stosuję,o sodzie słyszałam że do rur dobre wsypać i zalac wrzątkiem i ma działanie jak np kret w granulkach.

nie wiedziałam tego o sodzie, ciekawe:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rorita
Moja teściowa od zaaawsze jakiś kawałek ściereczki moczyła w occie i taką mokrą owijała np w okół kranu i zostawiała tak na noc, rano tylko przecierała na mokro i faktycznie po kamieniu :)
Mi się bawić w to nigdy nie chciało i domestos na wszystko leje :) Ale kwasek cytrynowy do czajnika daję ,bo najlepiej się sprawdza :)

dziś tak spróbuję. dzięki za podpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Margeritka
rorita

dziś tak spróbuję. dzięki za podpowiedź!

ocet jest rewelacyjny, polecam tę metodę, u mnie podziałała i to bardzo!!! zapach octowy w łazience jest, ale to nic w porównaniu z domestosem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jadzik

IWA23

Z tą sodą do rur, to chyba trzeba octem zalać, zeby działało jak kret... Ale nie ejstem pewna, coś takiego słyszałam i tak tez kiedyś robiłam, syczalo :D

Marg- u mnie nic się tak nie sprawsza na na kamień jak właśnie ocet i wata w moim przypadku ::): Potem czyściutko jak ta lala, prawda? ::): A jak tanio :Oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jadzik
IWA23

Z tą sodą do rur, to chyba trzeba octem zalać, zeby działało jak kret... Ale nie ejstem pewna, coś takiego słyszałam i tak tez kiedyś robiłam, syczalo :D

Marg- u mnie nic się tak nie sprawsza na na kamień jak właśnie ocet i wata w moim przypadku ::): Potem czyściutko jak ta lala, prawda? ::): A jak tanio :Oczko:

i tanio, bez szorowania i z połyskiem!!!!!!!!! teraz mam ocet w szafce z chemią w łazience:D, ale środki chemiczne niech się schowają przy occie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ocet stosuję na kamień w łazience i kuchni, a zapach octowy to nic z porównaniem do chemii - szybko się "wywietrzy", po domestosie czy innych cudach wietrzę pół dnia i dalej je czuję. Na kamień w wc - gorąca woda i trochę sody - po 1/2 h szczotką przetrzeć i schodzi. Do czajnika i parowaru kwasek cytrynowy, albo sok z cytryny, choć i soda była w obiegu :D

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ocet stosuje na kamień w łazience i kuchni i wlewam też do czajnika w celu odkamienienia. O kwasku cytrynowym nie slyszałam,ale chętnie wypróbuje.
Ja mam problem natomiast z ciemnymi zaciekami na sitku w zlewie. Macie na to jakiś sposób?

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bdf9hbsa57gvf.png

Mój Aniołek [*]- 30.07.2012r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak macie zakamieniony garnek, w którym gotujecie często wodę (ja mam taki, w którym gotuję wodę do mleka modyfikowanego dla dziecka i drugi w którym wyparzam butelki), to nie da rady wyszorować tego kamienia, a skubany się z czasem odrywa i farfocle pływają w wodzie. Najlepiej podgrzać ocet w tym garnku i kamień rozpuszcza się bez szorowania :)

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

katia2902
Jak macie zakamieniony garnek, w którym gotujecie często wodę (ja mam taki, w którym gotuję wodę do mleka modyfikowanego dla dziecka i drugi w którym wyparzam butelki), to nie da rady wyszorować tego kamienia, a skubany się z czasem odrywa i farfocle pływają w wodzie. Najlepiej podgrzać ocet w tym garnku i kamień rozpuszcza się bez szorowania :)

Ja właśnie mam taki garnek, od gotowania wody, muszę spróbować z tym octem, tylko tak myślę czy ten garnek później nie czuć tym octem?

:16_3_204:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karols

Tutaj w sumie opisane są metody z octem
http://www.sposobydomowe.pl/kamien-w-lazience-pod-prysznicem-ocet/

testowałem i wydaje mi się, że lepiej działa niż niektóre środki. Przede wszystkim nie ma co się bać, że "wyżre" jakaś chemia. Kiedyś brat wyczyścił wannę jakimś silnym środkiem to zostały zacieki.

A ocet dobrze i skutecznie i w sumie bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam przeważnie sody oczyszczonej. Najlepszy sposób jak dla mnie. Na niewielki brud stosuję niewielką ilość i mokrą gąbeczką przecieram. Jak jest coś większego, to zalewam wodą i zasypuję sodą. Po kilku minutach czy godzinie wszystko czyszczę i już jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...