Skocz do zawartości
Forum

Spanie bez pieluchy


madziajab

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny pomóżcie i poradźcie jak odstawic nocne pieluchy???
w dzien mala spi bez pieluch, czasem zdarza sie jej sikac ale chce tu byc juz konsekwentna, ale jak poradzic sobie z noca??? ten czas jest dluzszy i9 jestem pewna ze mala bedzie sikac....ale kiedys musze ja tego nauczyc ma juz 2.5 roku a od roku i 3 mc sika samodzieolnie na nocnik....
dzieki z gory

Odnośnik do komentarza

U nas sprawdziło się budzenie nocne dziecka.Tzn jak szedł spać ok.godziny 20ej to niestety ale około północy sadzaliśmy go na nocnik.
Też nie było łatwo,w naszym przypadku trwało to do ok 4 lat.
Nie przejmuj się bo 2,5 roku to jeszcze nic strasznego.Do trzech lat zazwyczaj dzieci to opanowują,więc macie jeszcze pół roku.A w rozwoju dziecka to kawał czasu.
Pozdrawiam! :)

]

Odnośnik do komentarza

zosia ma 2,5 roku, od 1szego roku zycia robi kupke na nocnik, od pol, roku siku na nocnik/ubikacje a od miesiaca calkowicie sama wola siku (jak pisalam kupa byla predzej). jednak pielucha na noc zawsze jest, czasem jest sucha czasem calkowicie zlana. narazie nie oduczamy jej tego, bo po
1sze uwazam ze ma czas
2gie przez 2 lata budzila nas w nocy na karmienie a oboje pracujemy i nie mam checi budzic sie zeby ja wysadzac;)
3cie na szczescie nie miesza jej sie od tego - bo rano siku odrazu do nocnika i caly dzien spokoj.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

agatcha
zosia ma 2,5 roku, od 1szego roku zycia robi kupke na nocnik, od pol, roku siku na nocnik/ubikacje a od miesiaca calkowicie sama wola siku (jak pisalam kupa byla predzej). jednak pielucha na noc zawsze jest, czasem jest sucha czasem calkowicie zlana. narazie nie oduczamy jej tego, bo po
1sze uwazam ze ma czas
2gie przez 2 lata budzila nas w nocy na karmienie a oboje pracujemy i nie mam checi budzic sie zeby ja wysadzac;)
3cie na szczescie nie miesza jej sie od tego - bo rano siku odrazu do nocnika i caly dzien spokoj.

No i super,przecież na wszystko przyjdzie czas,i tak świetnie opanowała siusianie i kupkę w dzień.
A tak swoją drogą to zazdroszczę ci bardzo z tą kupką w okolicach roczku,mój maluch ma 16 miesięcy i niestety mimo moich chęci nie jestem w stanie go nauczyć robić choć kupkę na nocnik.
Zwłaszcza teraz jak ząbkuje (idą mu 3 trójki naraz) kupka pojawia się po kilka razy dziennie i tak szybko że na reakcję moją jeż już za późno :(
Ale poczekam,może jak skończy ząbkowanie to się uda

]

Odnośnik do komentarza

siwa32
agatcha
zosia ma 2,5 roku, od 1szego roku zycia robi kupke na nocnik, od pol, roku siku na nocnik/ubikacje a od miesiaca calkowicie sama wola siku (jak pisalam kupa byla predzej). jednak pielucha na noc zawsze jest, czasem jest sucha czasem calkowicie zlana. narazie nie oduczamy jej tego, bo po
1sze uwazam ze ma czas
2gie przez 2 lata budzila nas w nocy na karmienie a oboje pracujemy i nie mam checi budzic sie zeby ja wysadzac;)
3cie na szczescie nie miesza jej sie od tego - bo rano siku odrazu do nocnika i caly dzien spokoj.

No i super,przecież na wszystko przyjdzie czas,i tak świetnie opanowała siusianie i kupkę w dzień.
A tak swoją drogą to zazdroszczę ci bardzo z tą kupką w okolicach roczku,mój maluch ma 16 miesięcy i niestety mimo moich chęci nie jestem w stanie go nauczyć robić choć kupkę na nocnik.
Zwłaszcza teraz jak ząbkuje (idą mu 3 trójki naraz) kupka pojawia się po kilka razy dziennie i tak szybko że na reakcję moją jeż już za późno :(
Ale poczekam,może jak skończy ząbkowanie to się uda

dzieki, jakos nam sie tak udało;) pamietam jaka dumna chodzilam wtedy;)jak zosia zaczela robic kupke (oczywiscie na poczatku to byla obserwacja i wylapywanie), ale szybjo zaczela wolac i pokazywac;) w zasadzie od tej pory miala dwie wpadki-wlasnie przy biegunkach.
poczekaj, masz racje przyjdzie czas - znam dzieci ktore w wieku 3 lat mialy problem ze wszystkim (siku, kupa) a u nas znowy bylo dluuuugo nocne jedzenie, nadal jest butla wieczorem i smok do spania - i bardzo powoli sie zbieram zebyc cos wyeliminowac;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

ja wczoraj natchniona;) wieczorem mialam rozmowe z zosia. poprosilam ze jak bedzie chcialo w nocy siku niech mnie obudzi i prosze o 3.15 slysze "mama ja sce siku", pampers byl raz zsikany ale posadzilam ja, zrobila siku i do rana pielucha sucha;) choc pamietam ze kilka razy juz tak w nocy wolala, ale zawsze ten jeden raz juz bylo nasikane. dzis wieczorem tez bedzie rozmowa, zobaczymy moze sama zalapie-jak nie, poczekamy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

agatcha
ja wczoraj natchniona;) wieczorem mialam rozmowe z zosia. poprosilam ze jak bedzie chcialo w nocy siku niech mnie obudzi i prosze o 3.15 slysze "mama ja sce siku", pampers byl raz zsikany ale posadzilam ja, zrobila siku i do rana pielucha sucha;) choc pamietam ze kilka razy juz tak w nocy wolala, ale zawsze ten jeden raz juz bylo nasikane. dzis wieczorem tez bedzie rozmowa, zobaczymy moze sama zalapie-jak nie, poczekamy;)

może obudziła się w trakcie siusiania do pampersa i przypomniała sobie że miała wołać i dosiusiała do nocniczka :)
Jakby nie było to juz kolejny wielki krok do przodu

]

Odnośnik do komentarza

siwa32
agatcha
ja wczoraj natchniona;) wieczorem mialam rozmowe z zosia. poprosilam ze jak bedzie chcialo w nocy siku niech mnie obudzi i prosze o 3.15 slysze "mama ja sce siku", pampers byl raz zsikany ale posadzilam ja, zrobila siku i do rana pielucha sucha;) choc pamietam ze kilka razy juz tak w nocy wolala, ale zawsze ten jeden raz juz bylo nasikane. dzis wieczorem tez bedzie rozmowa, zobaczymy moze sama zalapie-jak nie, poczekamy;)

może obudziła się w trakcie siusiania do pampersa i przypomniała sobie że miała wołać i dosiusiała do nocniczka :)
Jakby nie było to juz kolejny wielki krok do przodu

chyba nie, bo pampers byl ze tak powiem "chlodny" co oznacza ze nie bylo swiezo nasikane;) ale jak piszesz powoli do przodu;)
dzis zasnela szybko i nie zrobila siku przed spaniem wiec jest pewne - rano pampers kologram;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

siwa32
agatcha
zosia ma 2,5 roku, od 1szego roku zycia robi kupke na nocnik, od pol, roku siku na nocnik/ubikacje a od miesiaca calkowicie sama wola siku (jak pisalam kupa byla predzej). jednak pielucha na noc zawsze jest, czasem jest sucha czasem calkowicie zlana. narazie nie oduczamy jej tego, bo po
1sze uwazam ze ma czas
2gie przez 2 lata budzila nas w nocy na karmienie a oboje pracujemy i nie mam checi budzic sie zeby ja wysadzac;)
3cie na szczescie nie miesza jej sie od tego - bo rano siku odrazu do nocnika i caly dzien spokoj.

No i super,przecież na wszystko przyjdzie czas,i tak świetnie opanowała siusianie i kupkę w dzień.
A tak swoją drogą to zazdroszczę ci bardzo z tą kupką w okolicach roczku,mój maluch ma 16 miesięcy i niestety mimo moich chęci nie jestem w stanie go nauczyć robić choć kupkę na nocnik.
Zwłaszcza teraz jak ząbkuje (idą mu 3 trójki naraz) kupka pojawia się po kilka razy dziennie i tak szybko że na reakcję moją jeż już za późno :(
Ale poczekam,może jak skończy ząbkowanie to się uda

U na mimo, zę kupka ładnie szła do nocnika praktycznie od 4 miesiąca życie (stosowałyśmy NHN), to przy wychodzących trójkach kupki szły do pieluszki w większości (było ich nawet po 4-5 dziennie), bo nie zdążyła zawołać...

IWA23
W nocy nie powinno się budzić dziecko do sikania ,to powoduje że bodźce nie docierają do mózgu że chce mu się siku.

Ciekawe co piszesz. Moja mam zawsze budziła maluchy w nocy na siku. Tzn sadzała na nocnik tak przez sen raczej i mówiła PSIPSI i sikały, pamiętam że tak z siostrzeńcem robiła jak u nas spał i mówiła, ze z nami tak samo robiła ::): Tak też nie można?

U nas nocki suche, dopiero nad ranem siusia, albo rano do nocnika. Ale pieluchę jej zakładam, bo jak kiedyś próbowałam położyć ją bez, to się posiusiała w nocy, uznałam zę to przypadek, to położyłam ja znowu bez i to samo... CO najlepsze, spała taka mokra dalej, gdybym się nie przebudziła, to spałaby tak do rana... A jak zdarzy jej się zrobić w pieluszkę, to saraj jeczy i trzeba ją przebrać, bo spać nie może...:aku:

Odnośnik do komentarza

jadzik
siwa32
agatcha
zosia ma 2,5 roku, od 1szego roku zycia robi kupke na nocnik, od pol, roku siku na nocnik/ubikacje a od miesiaca calkowicie sama wola siku (jak pisalam kupa byla predzej). jednak pielucha na noc zawsze jest, czasem jest sucha czasem calkowicie zlana. narazie nie oduczamy jej tego, bo po
1sze uwazam ze ma czas
2gie przez 2 lata budzila nas w nocy na karmienie a oboje pracujemy i nie mam checi budzic sie zeby ja wysadzac;)
3cie na szczescie nie miesza jej sie od tego - bo rano siku odrazu do nocnika i caly dzien spokoj.

No i super,przecież na wszystko przyjdzie czas,i tak świetnie opanowała siusianie i kupkę w dzień.
A tak swoją drogą to zazdroszczę ci bardzo z tą kupką w okolicach roczku,mój maluch ma 16 miesięcy i niestety mimo moich chęci nie jestem w stanie go nauczyć robić choć kupkę na nocnik.
Zwłaszcza teraz jak ząbkuje (idą mu 3 trójki naraz) kupka pojawia się po kilka razy dziennie i tak szybko że na reakcję moją jeż już za późno :(
Ale poczekam,może jak skończy ząbkowanie to się uda

U na mimo, zę kupka ładnie szła do nocnika praktycznie od 4 miesiąca życie (stosowałyśmy NHN), to przy wychodzących trójkach kupki szły do pieluszki w większości (było ich nawet po 4-5 dziennie), bo nie zdążyła zawołać...

IWA23
W nocy nie powinno się budzić dziecko do sikania ,to powoduje że bodźce nie docierają do mózgu że chce mu się siku.

Ciekawe co piszesz. Moja mam zawsze budziła maluchy w nocy na siku. Tzn sadzała na nocnik tak przez sen raczej i mówiła PSIPSI i sikały, pamiętam że tak z siostrzeńcem robiła jak u nas spał i mówiła, ze z nami tak samo robiła ::): Tak też nie można?

U nas nocki suche, dopiero nad ranem siusia, albo rano do nocnika. Ale pieluchę jej zakładam, bo jak kiedyś próbowałam położyć ją bez, to się posiusiała w nocy, uznałam zę to przypadek, to położyłam ja znowu bez i to samo... CO najlepsze, spała taka mokra dalej, gdybym się nie przebudziła, to spałaby tak do rana... A jak zdarzy jej się zrobić w pieluszkę, to saraj jeczy i trzeba ją przebrać, bo spać nie może...:aku:

I to że was sadzała na nocnik to żeście wstawali suche,szybciej przestali sikać w nocy?
A i to ja sobie nie wymyśliłam tylko to mi powiedziała pani psycholog co zajmuje się moczeniem nocnym u dzieci.
To że się dzieci budzi bądź sadza na śpiąco nie uczy ich samodzielnego kontrolowania pęcherza.
Kiedy dziecku chce się siku ma pełen pęcherz to ten sygnał idzie od pęcherza w góre do mózgu i powiedzmy że jest ten sygnał dopiero na wysokości ramion a ty w tym czasie budzisz bądz sadzasz to ten sygnał dalej nie dociera,a to że sika to tylko dla tego bo mówisz zrób psipsi i dziecko w tedy wie że ma naprzeć na pęcherz aby się wysikało.I to nie uczy dziecka szybcie j aby w nocy przestało sikać a nawet opóźnia jedyne co daje nam takie wysadzanie to suchą noc i to nie zawsze bo pomimo wysadzenia dziecko i tak się zsika więc oszczędza nam jednego przebrania dziecka i łóżka (to wszystko słowa psycholog )

Odnośnik do komentarza

IWA23

I to że was sadzała na nocnik to żeście wstawali suche,szybciej przestali sikać w nocy?
A i to ja sobie nie wymyśliłam tylko to mi powiedziała pani psycholog co zajmuje się moczeniem nocnym u dzieci.
To że się dzieci budzi bądź sadza na śpiąco nie uczy ich samodzielnego kontrolowania pęcherza.
Kiedy dziecku chce się siku ma pełen pęcherz to ten sygnał idzie od pęcherza w góre do mózgu i powiedzmy że jest ten sygnał dopiero na wysokości ramion a ty w tym czasie budzisz bądz sadzasz to ten sygnał dalej nie dociera,a to że sika to tylko dla tego bo mówisz zrób psipsi i dziecko w tedy wie że ma naprzeć na pęcherz aby się wysikało.I to nie uczy dziecka szybcie j aby w nocy przestało sikać a nawet opóźnia jedyne co daje nam takie wysadzanie to suchą noc i to nie zawsze bo pomimo wysadzenia dziecko i tak się zsika więc oszczędza nam jednego przebrania dziecka i łóżka (to wszystko słowa psycholog )

Brzmi przekonująco. Moja Dobrusia przesypia czasem całą noc bez sikania (300 ml na noc), czasem zasikana, czasem woła. Myślę, że to jest moment, kiedy się lekko przebudzi i wtedy dostaje ten sygnał. Tylko wtedy wysadzanie ma sens.

http://www.suwaczki.com/tickers/5b09t5odljkk41ww.png

Odnośnik do komentarza

Anuszka
IWA23

I to że was sadzała na nocnik to żeście wstawali suche,szybciej przestali sikać w nocy?
A i to ja sobie nie wymyśliłam tylko to mi powiedziała pani psycholog co zajmuje się moczeniem nocnym u dzieci.
To że się dzieci budzi bądź sadza na śpiąco nie uczy ich samodzielnego kontrolowania pęcherza.
Kiedy dziecku chce się siku ma pełen pęcherz to ten sygnał idzie od pęcherza w góre do mózgu i powiedzmy że jest ten sygnał dopiero na wysokości ramion a ty w tym czasie budzisz bądz sadzasz to ten sygnał dalej nie dociera,a to że sika to tylko dla tego bo mówisz zrób psipsi i dziecko w tedy wie że ma naprzeć na pęcherz aby się wysikało.I to nie uczy dziecka szybcie j aby w nocy przestało sikać a nawet opóźnia jedyne co daje nam takie wysadzanie to suchą noc i to nie zawsze bo pomimo wysadzenia dziecko i tak się zsika więc oszczędza nam jednego przebrania dziecka i łóżka (to wszystko słowa psycholog )

Brzmi przekonująco. Moja Dobrusia przesypia czasem całą noc bez sikania (300 ml na noc), czasem zasikana, czasem woła. Myślę, że to jest moment, kiedy się lekko przebudzi i wtedy dostaje ten sygnał. Tylko wtedy wysadzanie ma sens.

Musisz zaobserwować czy to przebudzenie/marudzenie czy co ona tam robi= się siku to chyba wysadzić bo to wydaje mi się że ona już czuje że jej sie chce ,no o to się nie zapytałam ale jak spotkam zaś sie z tą pania to zapytam co w takich przypadkach.
Mi poradziła tak że syn ma przed położeniem się do łózka zrobić siku,potem się położyć na wznak i tak leżeć i jak będzie czół że chce mu się już spać to zaś ma iść siku,że takie leżenie powoduje szybsze napełnienie pęcherza ale to jest dobre u starszych dzieci i nie wiem czy by u małych się tak dało.Jeżeli wieksze dzieci siusiają to na kolację nie dawać produktów mleczynych bo sa moczopędne.

Odnośnik do komentarza

Iwa- przekonuje mnie to co piszesz ::): Jak pisałam nie miałam na myśli, ze moja mam robiła dobrze, fundowała sobie suchą noc, faktycznie ::): A to czy dzięki temu szybciej uczyliśmy się przesypiać suche noce, to nie wiem, nie wnikałam :D Wiem tylko, ze jedna z moich sióstr miał problem z nocnym moczeniem i skończyło sie w trzeciej klasie podstawówki jak miała jechać na zimowisko, i tak to przeżywała, zę tam się posiusia, że przestała...

Odnośnik do komentarza

jadzik
Iwa- przekonuje mnie to co piszesz ::) Jak pisałam nie miałam na myśli, ze moja mam robiła dobrze, fundowała sobie suchą noc, faktycznie ::) A to czy dzięki temu szybciej uczyliśmy się przesypiać suche noce, to nie wiem, nie wnikałam :D Wiem tylko, ze jedna z moich sióstr miał problem z nocnym moczeniem i skończyło sie w trzeciej klasie podstawówki jak miała jechać na zimowisko, i tak to przeżywała, zę tam się posiusia, że przestała...

Nawet o tym nie myślałam:)
Tak bo tam gdzie znajduje się dziecko co moczy w nocy się długo to mamy wszystkiego się łapią są wstanie wstawać po kilka razy byle dziecko wstało suche ,ograniczają piecie na noc itp.
Wiem jak to jest bo sama mam dziecko co ma 11l i dalej w nocy sika .

Odnośnik do komentarza

Moja Juleczka siusia na nocnik od kiedy mi przestało zależeć aby na nim siusiała. Czyli od jakiś 2 miesięcy a ma teraz 2 lata i 2 miesiące. Nocnik pierwsze dni stał gdzie tylko mógł bo bałam się że nie zdąży, ale wstawiłam go do łązienki i o dziwo nie ma problemu. Nie mówi ale pokazuje, że chce siusiu a w nocy budzi się i woła mama, mama lece pytam chcesz siusiu pokazuje, że tak i lecimy do łazienki. Pieluszek nie daje sobie zakładać już wclae więc sie ich pozbyłam.

Odnośnik do komentarza

A ja byłam niezwykle dumna, że przed skończeniem dwóch lat w czasie praktycznie tygodnia urlopu udało nam sie z mężem odzwyczaić córke i od smoczka i od pieluszki w dzień. Oczywiście najpierw przygotowywaliśmy ją do tego - zdejmowaliśmy pieluszke na kilka godzin i tłumaczyliśmy, że trzeba krzyczec siku. Wiedziała, że trzeba, ale nie zawsze mówiła. W końcu nauczyła się i jest OK.
Do spania w dzień i na noc zakładam jej pieluszke i póki sama nie będzie gotowa, nie będę tego zmieniać. Tym bardziej, że ciągle pieluszka jest zasikana po spaniu. Wydaje mi się, że dziecko powoli samo dojdzie do tego a i tak na pewno nie raz i nie dwa zrobi w łóżku. nie ma co chyba robić tragedii. Większośc dzieci jednak około 3-4 lat dopiero rezygnuje z nocnej pieluszki.

http://fajnamama.pl/suwaczki/113th86.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/94iwl9o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...