Skocz do zawartości
Forum

W domu boso czy w sztywnych butach


siwa32

Rekomendowane odpowiedzi

siwa32
aspodlasie
ja kładę dzieciom kapcie,ale jak chcą biegać bez to nie ma problemu:white_flag:
ale ja wolę puszczać dzieciaki boso niż w skarpetach.Dzieci nie raz już zaliczyły poślizg.
a kapci używam firmy ZETPOL

Co do poślizgów o których wspomniałaś to są świetne skarpety ABS Sterntaler.
Nasz Mateusz w takich śmiga na razie.
Całe spody są gumowane więc przyczepność do podłoża gwarantowana :D
No i jest super duży wybór wzorów,kolorów i rozmiarów.

Nasz Mala tez na Sterntalerze wyrosla.
U nas przyczepnosc zmniejsza sie w ciagu dnia. Mamy psa, wiec klaczory robia swoje, ale nawet jak sie zmniejszy, to wywalic sie w nich nie da.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Jomira
siwa32
Jomira
Mialam podobne watpliwosci, moj brat ORTOPEDA powiedzial tak:
poki uczy sie chodzic, to najlepiej niech gania w skarpetkach z ABS, chodzi o to by male stopki dziecko stawialo pewniej i by uniknac niepotrzebnych upadkow.

Gdzy dziecko chodzi juz pewnie, to trzeba zalozyc buciki/kapcie by nie obciazac kregoslupa. CHodzenie po twardym powoduje zbyt duze powiedzmy "drgania".
Oczywiscie buciki/kapcie musza byc wzmocnione w okolicach stawu skokowego.

My osobiscie uzywamy bucikow Gucio, ktore sprowadzamy az z Polski.
Uwazam, ze sa rewelacyjne, a firma w razie potrzeby dostosuje bucik do potrzeby dziecka.
Nasza coreczka ma bardzo waskie stopki, i Gucio szyje nam zawsze buciki z wezszym jezykiem.

Widze rezulat uzywania tych bucikow. Gdy Mala miala 18 miesiecy, zauwazlismy nagle, ze jedna nozke stawia do boku, tak bardzo, ze czasem sie przez nia potykala.
Szybka reakcja - dopaswoane buciki z Gucia, plus wymiana wszystkich bucikow na sznurowane (wczesniej mielismy na rzepy) dzieki czemu moglismy dopasowac buciki do stopki) wyeliminowaly problem.
Minelo 4 miesiace, a stopka "chodzi" jak nalezy.
Aczkolwiek od tej pory poswiecamy kupe czasu na wybor bucikow, ze nie wspomne, ze kupno waskich bucikow to nie niemal "sport wyczynowy" :)

Myślę że jeszcze poczekam,i pozwolę małemu biegać boso,ale jeśli możesz napisz gdzie dokładnie zamawiasz te buciki Gucio?Może przyjdzie czas że będzie ich potrzebować.
Szukałam na allegro ale niestety tylko używki są.

To jest ich strona, mam na mysli producenta.
obuwie - buciki Gucio-oficjalna strona projektanta i producenta
Obsluga super mila, a i dostawa bucikow niemal blyskaiwczna. Buciki z waskim jezyczkiem przygotowuja nam w ciagu dwoch dni. Wiec zazwyczaj w ciagu tygodnia od zlozenia zamowienia mam buciko w domu (w Danii).
Za kazdym razem, gdy mam na przyklad watpliwosci co do rozmiaru, Pani doradza cierpliwe.
Slowem rewelacyjna obsluga :)

Świetne są te butki.Dzięki za kontakt,z oferty skorzystam na 100 % jeśli nie po domu to chociaż na spacerki :)

]

Odnośnik do komentarza

Jomira
Lukrecja
Mój chrześniak uczył się chodzić na boso, a teraz to też lata bez kapci w samych skarpetkach. A założyć mu buciki to wielki wyczyn:)

Znamy ten problem :) Ale o dziwo w Guciach mloda chce chodzic :)
Nosz normalnie powinam miec prowizje od sprzedazy :)

A powaznie, to uwazam, ze dobre rzeczy chwalic trzeba i juz :)

No koniecznie musisz wywalczyć z producentem upust ma kolejne butki ;)
Być może że za jakiś czas dołączę do grona zakupoholików na stronie Gucia to też podzielę się opinią

]

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko od pierwszy kroków chodzi na boso, a zaczął chodzić bardzo wcześnie. Jeśli jest zimno to mamy grube skarpety z podeszwą antypoślizgową.
Na pewno nie są dobre usztywniane buty non stop. Na mojąlogiką mięśnie muszę sięprzecież jakoś wyćwiczyć, nie mogą mieć cały czas ułatwiane.
Teraz czasem przyniesie buciki i chce w nich chodzić, ale pochodi chwilkę i zdejmuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Moja córka cały czas ściąga buty i skarpetki. W upały nie miałam nic przeciwko. Uważałam tylko, żeby nic sobie w nóżkę nie wbiła, ale teraz jak już jest chłodniej, nie umiem jej przemówić, by tego nie robiła. Mamy w domu płytki, więc chodzenie boso, nie sprzyja zdrowiu, tym bardziej, że co dopiero się wykurowała z przeziębienia... nie wiem co robić:(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73rzlal81k.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mój synek pomimo że jeszcze nie chodzi (9,5 miesiąca) kapcie buciki cokolwiek na jego nóżkach zaraz jest sciągane, w sumie to mnie w tym wyręcza. :) Więc ja uważam, że kapcie w domu czy na działce jak będziemy nie będą respektowane przez syna. Moja mama natomiast wychowała 4 córki i żadna z nas nie chodziła po domu w kapciach do pewnego momentu około 10 lat. Więc jak szkrab będzie latał w skarpetkach antypoślizgowych albo na boso to nic się nie powinno stać. Ale prawda jest taka, ile osób tyle opinii. :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nam pediatra zalecila sandalki profilaktyczne,niby nie widziala odchylen od normy ale twierdzi ze w takich bucikach jest lepiej i tak od poczatku trzymamy sie jednych. Ale nie jest tak ze tylko w takich bucikach maly chodzi,bo w ciagu dnia tez pobiega na boso,np. W grubszych skarpetkach z antyposlizgiem,tak troche dla rownowagi. Maly teraz juz ma wiecej do powiedzenia i umie je sam zdjac wiec mysle ze gdyby bylo mu niewygodnie to by je zdejmowal. Pewnie to tez jest kwestia przyzwyczajenia

Odnośnik do komentarza

Jasne, że boso albo w skarpetkach. Jak już zacznie dobrze chodzić to kup mięciutkie buciki. Najlepiej ze skórki, z usztywnianą kostką. Ja np. kupiłam takie w Ryłko. Podeszwa była bardzo elastyczna i mojemu brzdącowi te buty nie przeszkadzały w nauce chodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość kasiowata

W domu lepiej na boso, albo w skarpetach. Ale nie można tez przesadzać i lepiej niech maluch biega nie tylko po płaskich typowo powierzchniach, lepiej na bosaka jak biega w ogrodzie. Wiecie, żeby w drugą stronę nie przesadzić. Co do butów z Ryłko - linie dla dzieci mają super fajną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...