Skocz do zawartości
Forum

4,5 miesięczne dziecko nie śpi nocą


Rekomendowane odpowiedzi

agusia20112
Mama.Weroniki
Alfa
Wszystko zalezy do dziecka, moje jak mialo kika miesiecy to przesypiało prawie całe nocki teraz ma poł roku i od 2 miesiecy budzi mi sie 2-3 razy na jedzonko, a sasiadki mały ma 4 miesiace i od poczatku przesypiał całe noce...wiec niestety nie ma na to reguły trzeba to przeczekac...ewentualnie probowac wyregulowac, ale pytanie czy dziecko sie budzi bo jest głodne czy sie wybudza i zasnac nie moze...

Do 4 miesiąca mała była karmiona nocą. Ale po każdym karmieniu była pełna energii i nie chciała już iść spać. Gdy skończyła 4 miesiące, pediatra powiedziała mi, że po 4 miesiącu nie karmi się już dzieci nocą, gdyż jelitka też muszą odpoczywać i by dziecko się nie roztyło. Więc przestałam ją karmić nocą. Fakt, już nie chce się bawić w środku nocy, ale za to teraz domaga się picia i cumelka.

a jak ją napoisz to nadal nie chce spać?
może za duzo śpi w dzień....jak sie budzi na picie to całkiem sie rozbudza?
może jak ja poisz to przy delikatnym świetle aby wiedziała ,że jest ciemno i trzeba spać

Jak ją karmiłam w środku nocy to nie chciała spać. Teraz jak pije pićku to budzi się co 15 min i usypia nadal na kolejne 15 min i tak w kółko. Dopajam ją po ciemku.

http://www.suwaczki.com/tickers/jiqjllgig3h3icoi.png

http://s4.suwaczek.com/201207065176.png

Odnośnik do komentarza

Współczuję ci tego nocnego czuwania,wiem co to oznacza.Choc jak czytam twoje wpisy to masz o wiele gorzej i przypadek inny,mój po kąpieli spał do ok22-23 a potem tańcował do rana,lub usypiał nad ranem o różnych porach.Zreszta to już ci pisałam.Ale mój wyspany,wymagał zabawy a potem padał i spalismy razem do popołudniowych godzin.I guzik pomogło wspólne spanie,a raczej niespanie,i wymęczenie go wieczorem,spacery na powietrzu.Jak miał ochote nie spac noca to czary mary by tez nie zadziałały,po prostu musiałam przez to przejść.Ale jak twoje sie tak wybudza i zasypia co chwila,to mnie sie wydaje że tu jest inny problem.A nie płacze,jest spokojna czy tez nie?No raczej mnie sie nie wydaje aby to było normalne,zważywszy na fakt ile to juz u was trwa.A z lekarzem konsultowałas się,jakieś badania robiono czy wszystko gra?Bo dziwne jest że jej sie tak czesto chce pić i sie przez to wybudza.I w dzień tez tak ciumka co chwila czy to tylko nocna przypadłość?Mam nadzieję że ktoś ci w końcu pomoże.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kn1g1r4w7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kbv82ct44.png

Odnośnik do komentarza

Mafka_30
Współczuję ci tego nocnego czuwania,wiem co to oznacza.Choc jak czytam twoje wpisy to masz o wiele gorzej i przypadek inny,mój po kąpieli spał do ok22-23 a potem tańcował do rana,lub usypiał nad ranem o różnych porach.Zreszta to już ci pisałam.Ale mój wyspany,wymagał zabawy a potem padał i spalismy razem do popołudniowych godzin.I guzik pomogło wspólne spanie,a raczej niespanie,i wymęczenie go wieczorem,spacery na powietrzu.Jak miał ochote nie spac noca to czary mary by tez nie zadziałały,po prostu musiałam przez to przejść.Ale jak twoje sie tak wybudza i zasypia co chwila,to mnie sie wydaje że tu jest inny problem.A nie płacze,jest spokojna czy tez nie?No raczej mnie sie nie wydaje aby to było normalne,zważywszy na fakt ile to juz u was trwa.A z lekarzem konsultowałas się,jakieś badania robiono czy wszystko gra?Bo dziwne jest że jej sie tak czesto chce pić i sie przez to wybudza.I w dzień tez tak ciumka co chwila czy to tylko nocna przypadłość?Mam nadzieję że ktoś ci w końcu pomoże.

W ogóle nie płacze nocą tylko daje odgłos przebudzenia. Trwa to już od 4 miesiecy. Nie konsultowałam się z lekarzem, bo pewnie usłyszałabym, że ząbki idą. Tak samo jak mi powiedziała, że dziecko ma kolkę, a nie miała tylko poprostu jej mleko nie pasowało. W dzień też dużo pije. I to mnie właśnie dziwi. Ona jakby mogła to cały czas by piła.

http://www.suwaczki.com/tickers/jiqjllgig3h3icoi.png

http://s4.suwaczek.com/201207065176.png

Odnośnik do komentarza

Mama.Weroniki
Mafka_30
Współczuję ci tego nocnego czuwania,wiem co to oznacza.Choc jak czytam twoje wpisy to masz o wiele gorzej i przypadek inny,mój po kąpieli spał do ok22-23 a potem tańcował do rana,lub usypiał nad ranem o różnych porach.Zreszta to już ci pisałam.Ale mój wyspany,wymagał zabawy a potem padał i spalismy razem do popołudniowych godzin.I guzik pomogło wspólne spanie,a raczej niespanie,i wymęczenie go wieczorem,spacery na powietrzu.Jak miał ochote nie spac noca to czary mary by tez nie zadziałały,po prostu musiałam przez to przejść.Ale jak twoje sie tak wybudza i zasypia co chwila,to mnie sie wydaje że tu jest inny problem.A nie płacze,jest spokojna czy tez nie?No raczej mnie sie nie wydaje aby to było normalne,zważywszy na fakt ile to juz u was trwa.A z lekarzem konsultowałas się,jakieś badania robiono czy wszystko gra?Bo dziwne jest że jej sie tak czesto chce pić i sie przez to wybudza.I w dzień tez tak ciumka co chwila czy to tylko nocna przypadłość?Mam nadzieję że ktoś ci w końcu pomoże.

W ogóle nie płacze nocą tylko daje odgłos przebudzenia. Trwa to już od 4 miesiecy. Nie konsultowałam się z lekarzem, bo pewnie usłyszałabym, że ząbki idą. Tak samo jak mi powiedziała, że dziecko ma kolkę, a nie miała tylko poprostu jej mleko nie pasowało. W dzień też dużo pije. I to mnie właśnie dziwi. Ona jakby mogła to cały czas by piła.

Ja nie wiem,ja to bym pewnie sie skonsultowała z kimś mądrym czy ona aby nie za dużo pije.Może morfologia?Może to cos da.A może po prostu taka jej uroda i kiedys minie jej ta bezsenność.Ciężko coś podpowiedzieć...

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kn1g1r4w7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kbv82ct44.png

Odnośnik do komentarza

Mama.Weroniki

W ogóle nie płacze nocą tylko daje odgłos przebudzenia. Trwa to już od 4 miesiecy. Nie konsultowałam się z lekarzem, bo pewnie usłyszałabym, że ząbki idą. Tak samo jak mi powiedziała, że dziecko ma kolkę, a nie miała tylko poprostu jej mleko nie pasowało. W dzień też dużo pije. I to mnie właśnie dziwi. Ona jakby mogła to cały czas by piła.

a co ona pije?

opcji jest kilka:

jesli pije wode, zbyt czesto, to maskuje na krotka chwile uczucie glodu. Tobie sie wydaje, ze chce jej sie pic, podajesz butle, ona na chwilke przestaje czuc glod i tak wkolo. a po prostu brakuje jej substancji odzywczych. jak przybiera na wadze, w normie?

jesli podajesz jej soczki, slodzone herbaty, to moze byc niespokojna i nadpobudliwa z powodu nadmiaru cukru.

no i co to znaczy "nie placze, daje odglos przebudzenia"?

Odnośnik do komentarza

Solange ma rację. Dodatkowo przyjrzyj się ile mala śpi w dzień - może je się myli dzień z nocą. Jeśli dużo sypia w dzień nie będzie chciała spać w nocy. Niemowlę potrzebuje około 14-15 godzin snu (choć oczywiście są dzieci, które śpią więcej lub mniej). Oczywiście to nie oznacza, że dziecko prześpi nockę jednym ciurkiem. Ma prawo się budzić, to wciąż maleńkie dziecko. Jeśli natomiast chce się bawić i jest długo aktywna spróbuj nieco zredukować dzienne drzemki.
Inna kwestia, że tak małe dziecko ma prawo jeść w nocy - kiedy dawałaś jej butelkę z mlekiem to lepiej spała? Może jakaś kaszka przed snem zaspokoi jej głód?

solange63

no i co to znaczy "nie placze, daje odglos przebudzenia"?

ej no, przecież dziecko nie musi płakać, żeby rodzice wiedzieli, że nie śpi :) Może gaworzy, hałasuje zabawkami, popiskuje, kręci się, zaczepia rodziców, domaga się ich uwagi :D

Odnośnik do komentarza

marzen@

solange63

no i co to znaczy "nie placze, daje odglos przebudzenia"?

ej no, przecież dziecko nie musi płakać, żeby rodzice wiedzieli, że nie śpi :) Może gaworzy, hałasuje zabawkami, popiskuje, kręci się, zaczepia rodziców, domaga się ich uwagi :D

to ja rozumiem, ale z postow mamy wywnioskowalam, ze na ten magiczny odglos, trzeba leciec, bo jak zaczyna plakac, to juz jest za pozno i w ogole pozniej nie zasnie.

ja mysle, ze z tak duzym dzieckiem, mozna juz popracowac (w koncu ma okolo pol roku). o ile normalne jest budzenie sie w nocy, o tyle kilkugodzinna aktywnosc, albo pobudki co 15 minut, bo pic sie chce wedlug mnie normalne juz nie sa. na poczatku uregulowalabym to picie/ jedzenie. nawet noworodki nie glodnieja po 15 minutach. wprowadzic jak najwiecej rytualow, ustalic porzadek dnia (przede wszystkim stale godziny jedzenia) i sie tego trzymac.

Odnośnik do komentarza

marzen@
Solange ma rację. Dodatkowo przyjrzyj się ile mala śpi w dzień - może je się myli dzień z nocą. Jeśli dużo sypia w dzień nie będzie chciała spać w nocy. Niemowlę potrzebuje około 14-15 godzin snu (choć oczywiście są dzieci, które śpią więcej lub mniej). Oczywiście to nie oznacza, że dziecko prześpi nockę jednym ciurkiem. Ma prawo się budzić, to wciąż maleńkie dziecko. Jeśli natomiast chce się bawić i jest długo aktywna spróbuj nieco zredukować dzienne drzemki.
Inna kwestia, że tak małe dziecko ma prawo jeść w nocy - kiedy dawałaś jej butelkę z mlekiem to lepiej spała? Może jakaś kaszka przed snem zaspokoi jej głód?

solange63

no i co to znaczy "nie placze, daje odglos przebudzenia"?

ej no, przecież dziecko nie musi płakać, żeby rodzice wiedzieli, że nie śpi :) Może gaworzy, hałasuje zabawkami, popiskuje, kręci się, zaczepia rodziców, domaga się ich uwagi :D

Niestety, ale gdy nakarmiłam małą w nocy to dostała energii do zabawy i miałam 4 godziny smutku z mojej strony.

http://www.suwaczki.com/tickers/jiqjllgig3h3icoi.png

http://s4.suwaczek.com/201207065176.png

Odnośnik do komentarza

solange63
marzen@

solange63

no i co to znaczy "nie placze, daje odglos przebudzenia"?

ej no, przecież dziecko nie musi płakać, żeby rodzice wiedzieli, że nie śpi :) Może gaworzy, hałasuje zabawkami, popiskuje, kręci się, zaczepia rodziców, domaga się ich uwagi :D

to ja rozumiem, ale z postow mamy wywnioskowalam, ze na ten magiczny odglos, trzeba leciec, bo jak zaczyna plakac, to juz jest za pozno i w ogole pozniej nie zasnie.

ja mysle, ze z tak duzym dzieckiem, mozna juz popracowac (w koncu ma okolo pol roku). o ile normalne jest budzenie sie w nocy, o tyle kilkugodzinna aktywnosc, albo pobudki co 15 minut, bo pic sie chce wedlug mnie normalne juz nie sa. na poczatku uregulowalabym to picie/ jedzenie. nawet noworodki nie glodnieja po 15 minutach. wprowadzic jak najwiecej rytualow, ustalic porzadek dnia (przede wszystkim stale godziny jedzenia) i sie tego trzymac.

Dziecko ma porządek dnia. Najgorsze jest to, że w ciągu doby śpi 8h jak nie mniej. Przeczytałam w internecie, że dziecko potrzebuje dużo płynów kiedy brakuje mu żelaza lub jeśli ma cukrzyce. Zmartwiło mnie to. Ostatniej nocy spała ze mną, bo ja już pomału przestaję funkcjonować i nie miałabym siły podchodzić do jej łóżeczka tak często w ciągu nocy. Ja pierniczę nie wiem co mam już robić!!! ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/jiqjllgig3h3icoi.png

http://s4.suwaczek.com/201207065176.png

Odnośnik do komentarza

Mama.Weroniki

Dziecko ma porządek dnia. Najgorsze jest to, że w ciągu doby śpi 8h jak nie mniej. Przeczytałam w internecie, że dziecko potrzebuje dużo płynów kiedy brakuje mu żelaza lub jeśli ma cukrzyce. Zmartwiło mnie to. Ostatniej nocy spała ze mną, bo ja już pomału przestaję funkcjonować i nie miałabym siły podchodzić do jej łóżeczka tak często w ciągu nocy. Ja pierniczę nie wiem co mam już robić!!! ;(

to zacznij od morfologii i bedziesz wiedziala na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza

Mama.Weroniki

Niestety, ale gdy nakarmiłam małą w nocy to dostała energii do zabawy i miałam 4 godziny smutku z mojej strony.

Nie chodzi o to, zebys karmila ja w nocy, a o to, zebys w dzien zapewnila jej dostarczenie niezbednych substancji odzywczych. w nocy tylko woda (i to nie co 15 minut).

chyba, ze mala ma niedobory wagi i pediatra zaleci inaczej.

Odnośnik do komentarza

Mama.Weroniki
marzen@
Solange ma rację. Dodatkowo przyjrzyj się ile mala śpi w dzień - może je się myli dzień z nocą. Jeśli dużo sypia w dzień nie będzie chciała spać w nocy. Niemowlę potrzebuje około 14-15 godzin snu (choć oczywiście są dzieci, które śpią więcej lub mniej). Oczywiście to nie oznacza, że dziecko prześpi nockę jednym ciurkiem. Ma prawo się budzić, to wciąż maleńkie dziecko. Jeśli natomiast chce się bawić i jest długo aktywna spróbuj nieco zredukować dzienne drzemki.
Inna kwestia, że tak małe dziecko ma prawo jeść w nocy - kiedy dawałaś jej butelkę z mlekiem to lepiej spała? Może jakaś kaszka przed snem zaspokoi jej głód?

solange63

no i co to znaczy "nie placze, daje odglos przebudzenia"?

ej no, przecież dziecko nie musi płakać, żeby rodzice wiedzieli, że nie śpi :) Może gaworzy, hałasuje zabawkami, popiskuje, kręci się, zaczepia rodziców, domaga się ich uwagi :D

Niestety, ale gdy nakarmiłam małą w nocy to dostała energii do zabawy i miałam 4 godziny smutku z mojej strony.

No normalnie jakbym swoje dziecko widziała w zeszłym roku,z tym że on nie pił tak wody.Ale tańcował tez gdzieś tak i dokładnie wiekowo był jak twoja trzpiotka.U mnie minęło ale widzę że u ciebie się nie zanosi jakoś.Jak juz pisałam i widze że ktoś też to zaleca-porób badania a na pewno morfologia.Tez przyszła mi na myśl cukrzyca w związku z tym piciem ale nie chciałam cię martwić,widzę że tez o tym pomyślałąś.Ale nie sądzę żeby t było az tak poważne.Lekarzem nie jestem ale zalecam konsultacje.Ja bym tak zrobiła.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kn1g1r4w7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kbv82ct44.png

Odnośnik do komentarza
Gość Pani Kołysanka

Dzień dobry,
Jestem certyfikowaną konsultantką ds. snu dziecka i pomagam rozwiązać problemy ze snem maluchów. Jeśli martwi Was niespokojny sen noworodka, macie dosyć długiego wieczornego usypiania, nieprzespanych nocy i walki o zasypianie na każdą drzemkę, mogę Wam pomóc w rozwiązaniu tych problemów. A może spodziewacie się dziecka i chcielibyście się dowiedzieć jak zapewnić maluszkowi zdrowy sen od samego początku, aby uniknąć powstania problemów ze snem w przyszłości?
Więcej informacji i szczegóły jak wygląda współpraca: www.panikolysanka.pl
Zapraszam do polubienia mojego profilu na FB, gdzie znajdują się ciekawostki i dużo informacji praktycznych dotyczących snu najmłodszych!
www.facebook.com/panikolysanka/

Odnośnik do komentarza

Niestety jest bardzo wiele powodów, przez które maluszek może niespokojnie spać. Musisz tutaj zastosować metodę prób i błędów. Na początku polecam kupić nową poduszkę oraz kołderkę, ponieważ może okazać się, że te, co teraz masz, drażnią pociechę. Warto kupić produkty lepszej jakości, które są specjalnie tworzone dla naszych dzieci. Z tego, co pamiętam, to w sklepie Mulinek, możesz znaleźć dobrej jakości kołderki, poduszki oraz komplety pościeli. Jeśli to nie pomoże, to musisz spróbować unormować dziecku dzień, może jest zbyt chaotyczny? Warto wyłączyć również telewizje na 2-3 godziny przed położeniem dziecka spać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...