Skocz do zawartości
Forum

Kalorie w dół czy w górę?


elus.dreptus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
ju kiedys pisałam "odchudzanie w ciąży" ale niestety nie udało mi sie niepopełnic błędów z pierwszej ciazy i znow mam sporo kg do zrzucenia jak widac na pasku.
Moje pytanie natomiast dotyczy tego czy podczas diety odchudzajacej, ktore sa z reguły etapowe nalezy zaczac od wiekszej liczby kalorii i stopniowo je redukować czy przeciwnie, tak jak spotykamy w większości diet.
Jak kariłam piersia pierwsze dziecko ( miał 3 miesiace) poszłam do dietetyka ktory ulozyl dla mnie diete najpierw z wieksza iloscia kalorii i stopniowo ja redukowalismy. czy to zalecenia miala zwiazek z tym ze karmilam piersia i dlaczego tak a nie odwrotnie, czemu to sluzy.
I jeszcze chcialam zapytac, po jakim czasie najlepiej wprowadzic aktywnosc fizyczna? czy moze najpierw cwiczenia (orbitrek)a pozniej dieta
dziekuje za odpowiedz:)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam,

Najlepiej zacząć proces odchudzanie od mniejszej ilości kalorii stopniowo zwiększając ich ilość by ustabilizować wagę.

Z profilu wnioskuje że jakieś 4 miesiące temu urodziła Pani dziecko i nie wiem czy obecnie Pani karmi je piersią.
Minimalna ilość kalorii w diecie jaką powinna Pani zastosować to jest 1300kcal. Mniejsza ilość może powodować efekt jojo oraz zbyt obciążać organizm.
Po okresie około 1 miesiąca należy zwiększyć ilość kalorii o 200 do momentu uzyskania wartość 2000.
Do odchudzania należy podchodzić kompleksowo i od razu wprowadzić ćwiczenia fizyczne, bowiem przyspieszają przemianę materii (zwiększą utratę tkanki tłuszczowej), modelują ciało. Efekt odchudzania szybciej widać.

Nie stosuj żadnych suplementów diety wspomagających odchudzanie, gdyż bardziej działają na psychikę. Pij zieloną herbatę (2 filiżanki dziennie) oraz wieczorami herbatę pu-erh. Ich regularne spożywanie nie tylko wspomaga spalanie tkani tłuszczowej, ale również zapobiega jej gromadzeniu. Ponadto pij wodę z jodem (np. Ustronianka z jodem, jodica), bowiem jod jest elementem hormonów tarczycy, które wpływają na procesy biochemiczne w komórkach.

Odnośnik do komentarza

Diekuje za odpowiedz!
Tak nadal karmie piersia, mam diete rozpisana na ok 1250 kcal, 1320, 1520
w takim razie zaczne od najmniejszej liczby kalorii, o ile moge karmiac??
i hmmm czesto (dla dobra latkacji ;) ) popijam sobie piwko KARMI a ono ma tyle kalorii . . .
Pani eksertka fitness poradzila mi jak cwiczyc takze za odchudzanie i modelowanie sylwetki zabieram sie cała para :)
a propos suplementów, mam taki problem ze nie moge przejsc obojetnie obok słodyczy, kiedys stosowałam chrom ale teraz kiedy karmie chyba nie powinnam go brac, jak moge sobie poradzic z głodem czekoladowym?
jeszcze raz dziekuje!
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam,

Chrom to pierwiastek, który korzystnie wpływa na gospodarkę węglowodanową. Zapobiega wahaniom glukozy we krwi. Jeśli poziom glukozy spada wtedy mamy ochotę na coś słodkiego, by szybko podnieść jej poziom.
Chrom, sam w sobie nie jest szkodliwy dla dziecka, bo i tak jego niewielkie ilości występują w normalnych pokarmach.
Jeżeli ma Pani ochotę na coś słodkiego proszę zastosować tzw. zdrowe słodycze:
- 3-4 suszone morele,
- 3 sezamki,
- baton musli
- 2 kostki gorzkiej czekolady
- szklanka galaretki owocowej (zawierająca żelatynę, kolagen)
- 3-4 ciasteczka zbożowe.

Będąc na diecie odchudzającej nie jest wskazane całkowite wyeliminowanie słodyczy, zmniejsza się ich częstość oraz ilość. W przeciwnym razie będzie się Pani czuła niekomfortowo, a po skończeniu diety rzuci się Pani na słodkie a to nie ma sensu - efekt jojo.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z postem powyżej. Całkowita eliminacja słodkiego smaku może doprowadzić do tego, że prędzej czy później "rzucimy" się na słodkie. Lepiej jest oczywiście wybierać te zdrowsze słodycze, bo one mają trochę mniej cukru i odzwyczajamy nasz organizm od słodkiego smaku. Ostatnio robiłam takie domowe batoniki musli, które super się sprawdziły na II śniadanie. Przygotowywałam je z dziećmi i nie dość, że fajna zabawa to jeszcze mam świadomość, że są zrobione z naturalnych składników, a nie nafaszerowane chemią jak te dostępne w sklepie.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych odnośnie wysiłku fizycznego to możesz wprowadzić ćwiczenia już teraz do swojego dziennego trybu. Pamiętaj by nie przećwiczyć się pierwszego dnia bo kolejne dni będą bolesne z powodu zakwasów. Zacznij stopniowo wprowadzać ćwiczenia i zwiększaj czas i intensywność wysiłku. Nie zapomnij o rozgrzewce. Uchroni Cię przed niechcianymi zakwasami i zmniejszy prawdopodobieństwo powstania urazów. Proponuję poszukać zestawu ćwiczeń na całe ciało, a nie na wybrane partię ciała.

Odnośnik do komentarza

Ja po ciąży szybko wróciłam do wagi zbliżonej do wagi z przed ciąży ale... jak przestałam karmić to się zaczęło. Waga skakała jak spławik. Ja nic nie jadłam chudłam jak juz coś zjadłam to 2+ do przodu. Nie ćwiczyłam, a moja dieta raz była a raz nie. Mój organizm był kompletnie skołowany. Postanowiłam z tym powalczyć. Zapisałam się na siłownie i zaczęłam jeść 5 posiłków w ciągu dnia mniej wiecej co 3 godziny. Do tego kupiłam sobie suplement diety zieloną kawe w tabletkach 2 Be Slim i po miesiącu już miałam -4,5 kilo na minusie.

Odnośnik do komentarza

Dzis na onecie natknęłam się na dietę pieciu garsci i po przeczytaniu stwiedziałam,ze ja po prostu nie moge schudnac bo za duze porcje niestety jem. Juz dawno Bosacka mowiła w swoim programie,ze tyle posiłek powinien byc taki,zeby zmiescił sie na jednej dłoni. W tej diecie jest napisane,ze szklanka wycisnietego soku z warzyw to juz posiłek. Cały obiad powinien zmiescic sie w szklance itd. No a ja niestety musze przyznac,ze zjadam wiecej.
Zastanawiałam sie ostatnio nad przejściem na dietę paleo:
http://fitwatch.pl/dieta-paleo/

Czy ktoś moze z Was jest na tej diecie? Co mozecie na jej temat napisać? Czy warto?

Odnośnik do komentarza
W dniu 4/12/2012 o 9:52 AM, Aneta Kościołek napisał:

Minimalna ilość kalorii w diecie jaką powinna Pani zastosować to jest 1300kcal. Mniejsza ilość może powodować efekt jojo oraz zbyt obciążać organizm.
Po okresie około 1 miesiąca należy zwiększyć ilość kalorii o 200 do momentu uzyskania wartość 2000.

A czy to nie jest tak, że dieta 1300 kcal jest za bardzo ekstremalna? U niektórych kobiet ppm wynosi więcej niż to, więc dla takich osób 1300kcal to już wręcz głodówka. I czy nie powinno schodzić się z kaloriami w dół, a nie iść w górę? myślę, że obcięcie tak drastycznie kalorii to duży szok dla organizmu 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...