Skocz do zawartości
Forum

Soczewki kontaktowe


Gość iszmaona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tori B.

Polecam soczewki – długo nie mogłam się przekonać i nosiłam okulary, ale to była męka. Jestem osobą aktywną fizycznie i dużo np. biegam, ale w okularach to ciężka sprawa. Dlatego rozmawiałam z moją okulistką [reklama usunięta], i ona mnie uspokoiła, że soczewki są bezpieczne i wygodne. Od kilku miesięcy używam i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Nie wiem, czemu tak długo zwlekałam

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

U mnie sprawdzają sie ostatnio Acuvue moist. Zero pieczenia i drapania przy zakładaniu, zero suchego oka, są mocno nawilżane więc nawet pod koniec dnia nie masz problemu. Jedyne co to mogą mieć troszkę większą skłonność do wypadania przez to nawilżenie, ale nie jest to duży problem.

No i dobrze jest poczytać sobie o tym, jak dbać o soczewki:

https://aurum-optics.pl/_blog/52-Bezpieczne_uzywanie_miesiecznych_soczewek_kontaktowych_–_poradnik.html

Szczególnie jeśli nosicie te miesięczne. 

Odnośnik do komentarza

Nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Nieporównywalny poziom wygody - zdecydowanie lepiej i łatwiej nosić soczewki. Dużo mniej problemów i komplikacji. Fakt, że na początku trzeba się nauczyć zakładania i nie jest to łatwe, ale później już to trwa dosłownie sekundy.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Hmm... to zdecydowanie dobry kierunek, kwestia odpowiedzialnego działania i wybierania rozwiązań z górnej półki jakościowej [reklama usunięta]. Najczęściej szkła miesięczne, bo finansowo wychodzi to najlepiej, ale na początek polecam takie na krótszy okres, bo różnie może być. Nie każdy łatwo się przyzwyczaja do soczewek 😉 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że soczewki są bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli np mamy taką pracę, ze po prostu okulary w jakiś sposób nam przeszkadzają. Co dowyboru soczewek, to je dobiera optomerysta. I tak z własnego doświadczenie wiem, ze najlepiej pomyśleć o soczewkach miesięcznych [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Przetestowałam ich wiele - ja polecam acuvue, nosze je codziennie dosc dlugo i dobrze sie sprawuja (mam 2tygodniowe), polecam zainstalowac apke acuvue bo dostaniesz na poczatku 50 zl znizki na zakup soczewek!! i polecam kropic oczy kroplami nawilzajacymi regularnie.
Przed dobraniem warto jest oczywiśćie wykonać badanie wzroku [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...