Skocz do zawartości
Forum

Soczewki kontaktowe


Gość iszmaona

Rekomendowane odpowiedzi

są są :) w Uk to bardzo popularne, ale ja z moim suchym okiem to zdecydowałam się jednak na wyciągane, koleżanka ma wade -6 i -8 i ona chodzi do optyka i tam jej wymieniają raz na miesiąc, bo sama- z taką wadą to by nie widziała jak włożyć

Odnośnik do komentarza

Również jakis czas temu zdecydowałam się na soczewki kontaktowe. Powiem Wam,że długo się zastanawiałam czy się do nich przyzwyczaję , ale kilka koleżanek moich bardoz sobie je chwaliło tak wiec pomysląłam sobie,ze co mi szkodzi. Spróbuję.I od czasu od kiedy się na nie zdecydowałam nie wyobrżam sobie już wrócić do okularów. Soczewki są o wiele wygodniejsze i bardziej komfortowe w noszeniu.Macie zdecydownaie większe pole widzenia.
Poza tym jest to najskuteczniejsza obecnie metoda leczenia krótkowzroczności:
https://www.mojepierwszesoczewki.pl/co-to-jest-krotkowzrocznosc-objawy-i-leczenie/

Odnośnik do komentarza
Gość Ilonka22342

Osobiście polecam soczewki jednodniowe od Acuvue, które świetnie dopasowują się do oka i nie musimy się zbytnio martwić o ich stan lub zgubienie, bo pod koniec dnia i tak je wyrzucamy. Dla mnie są świetnym rozwiązaniem, ponieważ nawet nie czuję, że mam je na sobie i unikam infekcji oka, bo codziennie zakładam nową parę soczewek.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj, a używasz może kropli nawilżających? Są też jakieś nowe soczewki Bausch&Lomb, podobno lepiej nawilżają oko. Sama jestem ich ciekawa, teraz jest akcja, w której za darmo można przetestować te soczewki na miesiąc. Też spróbuj, nic to nie kosztuje, a może i Tobie przypadną do gustu.

Odnośnik do komentarza

Ja najczęściej korzystam z tych miesięcznych soczewek. Kupowalam kiedys 3 miesięczne, ale jednak wolę te krótko terminowe. Cały czas chodzę do lekarza okulisty do gabinetu [reklama usunięta]. Nie chce mieć zapalenia spojówek poprzez soczewki i wolę być po prostu pod nadzorem lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość matkapolka85

laski wystarczy poszukać trochę w google... na wyprobuj.miejtonaoku.pl macie ankietę i listę blogów, na których znajdziecie kody, ale to to już same musicie sobie wyklikać :P mi się udało zakwalifikować :PPPP

Odnośnik do komentarza
Gość progress

używacie kropli nosząc soczewki? jakie krople polecicie, fajnie jakby można ich bylo dłużej niż kilka tygodni użyac bo nigdy w tym czasie nie udało mi się zuzyć cąłych kropi a wyrzucać co chwilę pól opakowania to bez sensu

Odnośnik do komentarza

W przypadku leczenia zaćmy, stosuje się soczewki Zeiss lub Alcon. Lekarz wycina zmętniałą soczewkę, a na jej miejsce wszczepia taką sztuczną. Jest możliwość usuwania zaćmy w ramach refundacji NFZ w placówkach zagranicznych. Na pewno w czeskim Cieszynie: http://lepiejzobacz.cz/ , gdzie przyjmują polscy okuliści można poddać się tego typu zabiegowi. W cenie są m.in. leki osłonowe, wszczepienie wybranej soczewki wewnątrzgałkowej. Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Polecam wybrac się do lekarza okulisty i ten powinien dobrać nie tylko moc soczewek ale również i krzywiznę. Bo to od niej zależy komfort noszenia soczewek na oku :)

Dobrze jest również mieć w zapasie okulary. Zdarzaja się dni kiedy soczewki nie są wygodne i kiedy oczy nas bolą , kiedy są wysuszone.
Niektore modele oprawek są naprawdę ciekawe.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Soczewki to faktycznie super sprawa. Nosze je od wakacji i jestem straszliwie zadowolona. Mam wade ok -5 (dosc duzo) i strasznie mnie to zawsze denerwowalo, bylam niesmiala, musialam sie wszystkim tlumaczyc, ze nawet w okularach nie widze i nigdy nie pamietalam zadnej twarzy :P Soczewki mam dobrane o ok 0.5 dioptrii mniejsze od wady i widze super! Nagle zauwazylam wiele szczegolow w otaczajacym mnie swiecie, wszystkie kontury, ludzi itp. W dodatku soczewki sa bardzo wygodne: nie trzeba sie martwic o za duzy ruch, ze zaparuja, popsuja sie czy jeszcze cosik innego. To moje zdrowe oczy, ktore zdejmuje na noc

Odnośnik do komentarza

Soczewki to super wynalazek, są dużo lepsze i wygodniejsze od okularów - jeżeli mamy możliwość zmiany to nie warto się dłużej zastanawiać. W takich porach roku jak lato czy zima są wprost niezastąpione - w lecie można pływać, w zimie bez problemu szusować na nartach. Dla mnie najlepsze są jednodniówki [reklama usunięta] nawilżające i świetnie sprawdzające się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Odnośnik do komentarza

Ja już kilka lat noszę soczewki i przyznam że nie wyobrażam sobie żeby miało być inaczej. Po prostu jest to wygoda. Ale dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z soczewkami polecam zajrzeć tutaj- mały poradnik na temat tego jak prawidłowo zakładać soczewki https://dabrowski24.pl/20201224355621/jak-prawidlowo-zakladac-soczewki-kontaktowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...