Skocz do zawartości
Forum

Mikroskopowa analiza żywej kropli krwi


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie natknęłam się na artykuł zachwalający mikroskopową analizę żywej kropli krwi jako najlepsza metodę wykrywania pasożytów w organizmie. W związku z tym chciałam zapytać, czy jest to jakaś sprawdzona metoda uznana w środowisku medycznym, czy też jakiś "wynalazek"medycyny niekonwencjonalnej i raczej szkoda wydawać na to kasę (bo koszty nie są małe). A jeśli jest to wiarygodne badanie to czy można wykonać je również u dziecka?

Odnośnik do komentarza

ida
W internecie natknęłam się na artykuł zachwalający mikroskopową analizę żywej kropli krwi jako najlepsza metodę wykrywania pasożytów w organizmie. W związku z tym chciałam zapytać, czy jest to jakaś sprawdzona metoda uznana w środowisku medycznym, czy też jakiś "wynalazek"medycyny niekonwencjonalnej i raczej szkoda wydawać na to kasę (bo koszty nie są małe). A jeśli jest to wiarygodne badanie to czy można wykonać je również u dziecka?

ja również jestem ciekawa opinii na ten temat bo również się zastanawiam,co do wieku wiem że nie ma ograniczeń

Odnośnik do komentarza

Przepraszam eksperta, że się wtrącę nieco. dziewczyny tez czytałam na ten temat i trafiłam na opinie, że to naciągacze. Bo samo badanie jest dość kosztowne, a kropelki które się od nich dostaje kosztują też kilka stówek.
No i oczywiscie również czekam na opinię eksperta :)

Odnośnik do komentarza

Nie jest to metoda medycyny konwencjonalnej. Raczej takie "czary-mary". Pasożytów, tak samo jak złogów cholesterolu i grzybów tym się nie wykryje. Niestety. Ale to jest moje zdanie. Niektórzy w to wierzą i są skłonni wydać trochę kasy. Ja nie wydam złotówki na takie badanie, i nie namówię nikogo do tego. Dodam, że najczęściej do wykonywania takiego badania nie trzeba mieć wykształcenia medycznego, a kurs szkolący trwa tylko kilka dni. Dla zainteresowanych mogę na priva opisać co za bzdury plotą badacze żywej kropli krwi. Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka

Odnośnik do komentarza

@ida, oczywiście, że można wykonywać to badanie u dziecka. Jeśli zaś chodzi o samo badanie, to opinii tyle co osób, ja jednak sądzę, że ma sens i jak to się mówi - na zdrowiu nie powinno się oszczędzać. Widziałam, że teraz z okazji Dnia Dziecka można sobie wykonać kompleksowe badania, zarówno dla rodzica jak i dziecka z atrakcyjnymi zniżkami. A inne zabiegi nawet o połowę taniej! Z kolei Mama może przy okazji skorzystać z masażu relaksacyjnego w promocji. L'Alba Vita polecam.

Odnośnik do komentarza

polecam dr. Dorotę Pachnik (www.dorotapachnik.pl ) - od pół roku miałem bóle prawej nogi, nie pomogły leki ani fizjoterapia. Badanie krwi pod mikroskopem ujawniły zakwaszenie i niedotlenienie . Przepisane odrobaczenie (zioła ), odkwaszenie (soda oczyszczona ) i utlenienie (H2O2) - w sumie b.niskie koszty - po niecałym tygodniu terapii ból ustąpił i od 2 tygodni nie wraca. Nadmieniam że p. dr jest po ŚL.AKADEMII MEDYCZNEJ

Odnośnik do komentarza

~Agnieszka Stańska
Nie jest to metoda medycyny konwencjonalnej. Raczej takie "czary-mary". Pasożytów, tak samo jak złogów cholesterolu i grzybów tym się nie wykryje. Niestety. Ale to jest moje zdanie. Niektórzy w to wierzą i są skłonni wydać trochę kasy. Ja nie wydam złotówki na takie badanie, i nie namówię nikogo do tego. Dodam, że najczęściej do wykonywania takiego badania nie trzeba mieć wykształcenia medycznego, a kurs szkolący trwa tylko kilka dni. Dla zainteresowanych mogę na priva opisać co za bzdury plotą badacze żywej kropli krwi. Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka

No proszę!! Nie byłam, nie skorzystałam, nie wiem nawet na czym to polega - ale wiem, że to naciąganie! Ciekawe, czy Pani też naciaga swojego pracodawcę na kasę, pracuje Pani za darmo? A mikroskop to pewno ręka szatana i ludzie co robią to badanie to półgłówki i nic nie wiedzą ??!! Pisze tak, bo wiem, bo byłam, bo jak nic dotychczas - pomogło, bo Pani która robi badanie ma ogromną wiedzę i nie naciąga, tylko swoją pracą, uczciwą, rzetelną - zarabia, jak każdy z nas. Świętoszki - wypowiadajcie się na tematy, które znacie i których dotknęliście, a nie obwołujcie wszystkich za sekciarzy.

Odnośnik do komentarza

Stanowisko
Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych
w sprawie wykonywania mikroskopowej oceny tzw. „
żywej kropli krwi”
Mikroskopowa ocena żywej kropli krwi nie jest procedurą
medyczną z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Samorząd zawodowy diagnostów laboratoryjnych stanowczo sprzeciwia się przeprowadzaniu oceny tzw. „żywej
kropli krwi” i stawianiu go na równi z medycznym badaniem laboratoryjnym, na podstawie którego ocenia się
stan kliniczny pacjenta. Ocena „żywej kropli
krwi” wykonywana jest przez osoby nieuprawnione i poza medycznym laboratorium diagnostycznym, dlatego jest poza obszarem kontroli Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych, wielokrotnie informowała Ministerstwo Zdrowia, Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne oraz Prokuraturę o wprowadzaniu w błąd społeczeństwa polskiego poprzez ukazywanie oceny „żywej kropli krwi” jako procedury umożliwiającej ocenę stanu klinicznego
pacjenta. Ważna jest świadomość społeczeństwa, które wybiera, czy chce wiarygodnych laboratoryjnych badań diagnostycznych, czy usług „znachorskich”.
Z upoważnienia Prezydium KRDLDr Elżbieta Puacz Prezes KRDL

Odnośnik do komentarza

Czyli problem jest w tym, że badania wykonywane są poza laboratorium i poza kontrolą Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych- i w tu jest pies pogrzebany. Bo każdy nad każdym chce mieć kontrolę, a jak się nie da to już jest to złe. Tak samo jest z homeopatią- jest "wyklęta", bo poza kontrolą.

Odnośnik do komentarza

Najpierw niech te laboratoria pod kontrola robią wiarygodne badania na zawartość poszczególnych witamin i minerałów w organizmie człowieka aby nie trzeba było wysyłać próbek do Niemiec albo do stanów a dopiero niech zabierają glos. W te wasze badania i wyniki nawet lekarze niewiedza i karza powtarzać w innych laboratoriach. Sama sprawdzilam w trzech laboratoriach na sobie zwykła morfologię i w każdym laboratorium wyszedł inny wynik wiec w co mam wierzyć. Dla zwierząt SA porządne laboratoria i kiedy zwierzę a dokładniej krowa choruje i nie wiadomo co jej jest to robi się badania na zawartość witamin i mikro i makromineralow i wszystko jest jasne.czego brakuje a czego jest zaduzo. Wystarczy zmienić żywienie i wszystko jest w porzadku . A ludzi szpikuje sie rożnymi tabletkami a człowiek jak był chory tak dalej jest chory bo na badania nikt nie da skierowania. Wiec o czym my tu dyskutujemy. A na badaniu kropli krwi trzeba być i spróbować leczyć się naturalnymi metodami a dopiero dyskutować? Co może powiedzieć ten co nie był i nie próbował - nie wie nawet na czym polega ale wie ze to czary-mary?

Odnośnik do komentarza

Osoby, które wykonują analizę krwi przechodzą wiele szkoleń i ciągle się doszkalają, za własne zarobione pieniądze. Nie czekają aż ktoś zapłaci za ich szkolenie i najczęściej wykonują swoją pracę z ogromną pasją. Wiem, bo byłam i dowiedziałam się więcej na temat swojego organizmu, niż przez lata odwiedzając różnych lekarzy. Naturopata patrzy na cały organizm, a mojego kardiologa obchodzi tylko serce, nawet stan naczyń krwionośnych nie jest mu znany, a wątroba to nie jego zmartwienie. Tak też zanim wydasz o kimś opinię to najpierw sprawdż, zanim zrobisz z ludzi kompletnych idiotów i szarlatanów. Właśnie wczoraj ogłoszono, wreszcie oficjalnie jak ta wielka akademicka medycyna oszukiwała w sprawie cholesterolu.http://www.health.gov/dietaryguidelines/2015-scientific-report/PDFs/Scientific-Report-of-the-2015-Dietary-Guidelines-Advisory-Committee.pdf. proszę poczytać. Ilu ludzi, ile wydało pieniędzy, jak wzbogacił się sektor margaryn itd itd by obniżać poziom cholesterolu. Wielkie oszustwo. A naturopaci mówili już o tym 20 lat temu. Tak samo jest z analizą mikroskopową. Idż człowieku do szpitala w Niemczech - tam to jest podstawowe badanie.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się całkowicie, moja wnuczka ciągle brała antybiotyki, synowa poszła zrobić badanie żywej kropli krwi i juz wiadomo o co chodzi. Dziecko 3,5 letnie ma zanieczyszczoną wątrobę, pasożyty , bakterie i toksyny. Najprościej podać antybiotyk, mając w głębokim poważaniu kompleksowe spojrzenie na pacjenta. Liczy się tylko zysk lekarzy i farmaceutów. Jest mnóstwo alternatywnych metod, które są tanie i skuteczne, np.srebro koloidalna, znane od wieków jako antybiotyk, ale opatentować nie można, czyli zysków nie ma i w Unii ,zostało wycofane z aptek.

Odnośnik do komentarza

No tak, oczywiście, że Diagności będą przeciwni badaniu żywej kropli krwi, bo nie jest ono w ich interesie. My byliśmy z 2-latkiem, wyszły pasożyty i grzyby, te drugie ponoć odpowiedzialne za zdiagnozowaną właśnie niedawno astmę. Terapia nie jest w żadnym interesie pani, która przeprowadzała badanie, bo zaleciła zioła, oleje i dietę, dostępne w każdym sklepie zielarskim i ekologicznym. Prawda jest taka, że jest z nami tak jak z tymi krowami, wiele naszych chorób da się zwalczyć naturalnie, ale to w interesie całego świata medycznego i farmaceutycznego jest podanie nam tabletek i nie wspominać o dodatkowych zaleceniach. Mówię to jako osoba chora na poważną chorobę wątroby, której lekarze mówią jedynie, że nic się nie da zrobić i z czasem będzie wymagany przeszczep, a dzięki dietetykowi moja choroba stoi w miejscu (lepiej być niestety nie może, ale może nie być gorzej), bo się po prostu zdrowo odżywiam.

Mikołaj: 27.06.2013
Ignacy: 05.08.2015

Odnośnik do komentarza
Gość Jolcia44444

Tak dokładnie wszytsko jest kwestionowane co uderza w przemysł farmaceutyczny...nazywane spiskowacami i szarlatanami. Szczepi się szczepionkami które szkodzą, przepisuję leki które szkodzą- najłatwiejszy sposób żeby stać sie pacjentem koncernu na całe życie. Mojej koleżanki córka zmagała się z poważnymi infekcjami przez 2 lata i dobiero lekarz homeopata i ją wyleczył w tydzień. Oni nie chcą powiedzieć że są tańsze i naturalne metody walki z chorobami. Lepiej naciągać na drogie szkodliwe leki. Jak widac po szczepieniach to nawet dobro dzieci ich nie interesuje.

Odnośnik do komentarza

Byłam,oddałam kroplę krwi,zostałam szczegółowo przepytana co mi dolega,zapłaciłam i co?Dowiedziałam się,że mam mnóstwo pasożytów,grzybów,zakwaszenie organizmu,wysoki cholesterol...Tylko,że ja poszłam tam z ciekawości.Nic mi nie dolega.Wyniki laboratoryjne mam świetnę i tak się czuję.
Nie polecam,to ściema.

Odnośnik do komentarza

Do tens: poczytaj sobie więcej na temat pasożytów - mogą siedzieć w człowieku latami i nie dawać żadnych objawów! a te świństwa siedzą w każdym człowieku, kto nie oczyszcza się regularnie, co najmniej 2 razy w roku! grzybów też masz tam w 3 i trochę, bo musiałabyś wyeliminować cukier ze swojego jadłospisu, czyli wszelkie słodycze, ciasta, słodzenie kawy czy herbaty... Zakwaszenie organizmu też masz spore, bo nie wierzę, że pijesz 2 litry wody dziennie, olej lniany, sodę oczyszczona, probiotyki i zdrową żywność. Tyle w temacie niedowiarku ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nika masz rację,pasożyty mogą być i nie dawać zbytnio objawów,syn koleżanki miał kilka objawów,jednak wiele razy badała i nic nie wychodziło,nie odpuszczała,odrobaczyła dziecko bo tak jej polecili w laboratorium,odrobaczała 2 metodami i no cóż,obrzydzić czy nie -z tyłka dziecka wylazły 2 glisty ! dziecko szybko zaczęło się skupiać i lepiej uczyć !

Odnośnik do komentarza

~mm8
Zgadzam się całkowicie, moja wnuczka ciągle brała antybiotyki, synowa poszła zrobić badanie żywej kropli krwi i juz wiadomo o co chodzi. Dziecko 3,5 letnie ma zanieczyszczoną wątrobę, pasożyty , bakterie i toksyny. Najprościej podać antybiotyk, mając w głębokim poważaniu kompleksowe spojrzenie na pacjenta. Liczy się tylko zysk lekarzy i farmaceutów. Jest mnóstwo alternatywnych metod, które są tanie i skuteczne, np.srebro koloidalna, znane od wieków jako antybiotyk, ale opatentować nie można, czyli zysków nie ma i w Unii ,zostało wycofane z aptek.

Z badaniami jest tak właśnie , najlepiej jest znaleść sobi dobre labolatorium do którego będziemy mieli zaufanie w Krakowie jest takie http://www.badania-medyczne.pl/badanie-krwi-krakow-laboratorium-cennik/ dlugo szukałam aż w końcu mam takie przemiła kada i kompleksowa opieka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...