Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2013


Rekomendowane odpowiedzi

WOW to mega lista jest :) ale się przyda jak najbardziej.
Ja nie robiłam listy tak poukładanej, przeglądałam dziecięce drobiazgi i zapisywałam na kartce, aż dwie strony, takiego notesiku :)

Melduję się po usg brzucha u gastrologa :) wszystko w normie. To nie nerki. Stwierdził, że kolka jelitowa i brać nospę tylko kazał.
Przy okazji obejrzałam dziecia i jest duuuży już :) rusza się i fika i oczywiście co było widać, jak to ujął lekarz, nie pytając czy może mówić czy nie, po prostu się wygadał :) że tu widać "pimpusia" :) no cóż, FACET i już!
Ale dawno go nie widziałam i tak fajnie mi się zrobiło :)

Cieszę się, że nerki czyściutkie, ale że jelito tak potrafi się skurczyć i tak kłóć - SZOK.
No ale co racja to racja, w nocy odpuściło jak z bólem wydaliłam to co tam było i robię to nie regularnie, raz na 2-3 dni...
Polecacie coś do jedzenia, żeby lepiej było? Póki co jadę na nospie i luteinę mam brać, tylko nie wiem po co - chyba tak dla zasady, co by w razie czego.

A o lekarzach z NFZ nie wypowiadam się. Chodzę tylko do tych znajomych i nie ma problemu :) Do gin od samego początku zawsze prywatnie. Teraz z bobasem z abonamentu pracowego też prywatnie. Ale muszę pochwalić obsługę na IP - i pielęgniarki i lekarz naprawdę bardzo mili, sympatyczni i traktujący cię jak człowieka, któremu chcą pomóc i dokładnie sprawdzić co i jak, a nie jak przedmiot, którego należy się pozbyć. Byłam pod wrażeniem. :hmm:

http://www.suwaczek.pl/cache/b76571fa6e.png

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że tez bym chciała wszystko nowe i na wypasie ;) Jednak staramy się podchodzić do tego rozsądnie i nie wariować ;) Dzieciaczek szybko wyrasta i później owszem można odsprzedać na upartego, ale o wiele taniej. Dlatego jeśli dziewczyny moje kochane się oferują że mają coś co już jest im niepotrzebne i jest to w dobrym stanie to chętnie skorzystam ;) Kiedyś ja przekaże te rzeczy przyszłym rodzicom ;);)

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk36emj9ui2.png

Odnośnik do komentarza

A no oczywiście dlatego też przyjmuje chętnie wszystko co dają bo szkoda kasy. Ale korcić korci , chyba jak każdą przyszłą mamę :) U nas wszystko krąży od 4 lat jak narodziły sie pierwsze maluchy w rodzinie u męża i tak z rączki do rączki chodzi :) na szczęście zachodzimy nie jednocześnie :) a taki swój lupeks mamy na działce na strychu i tam to wszystko zwozimy np ja po swoim Kubie i to czeka na te mniejsze dzieciaki a po mniejszych teraz czeka na jeszcze mniejsze czyli np nasze :) nic nie sprzedajemy tylko krąży to. A każda coś wiadomo dorzuci od siebie. Np ja musze miec laktator aventa bo inaczej cycki by mi odpadły od innego , który mogłabym dostać :) I tak kolejna mamuska z rodziny ( grudniowa) "odziedziczy " do wyboru dwa laktatory ;)

Odnośnik do komentarza

kasialukaszo
To może teraz tak bardziej ciążowo, przygotowawczo. Wrzucam moją listę wyprawkową tą domową nie szpitalną, może komuś się przyda. A jakie są Wasze listy ? Ta jest zrobiona pod moje potzreby, trochę podpierana listami z neta troche moimi doświadczeniami po narodzinach Kubusia . Czy szykujecie już coś czy jeszcze się wstrzymujecie ? Zostało nam mniej więcej 4 miesiące. Większość rzeczy będę miała po rodzinie ale kilka kupić trzeba. Czekam na Wasze sugestie :)

SPACER I PODRÓŻ

Wózek .
Fotelik samochodowy.
Torba na pieluchy

SPANIE I PIELĘGNACJA

Łóżeczko .
Materac.
Leżaczek.
Prześcieradło - 3szt.
Wypełnienie (kołdra + poduszka).
Kocyk cieniutki.
Kocyk grubszy.
Pościel (z ochraniaczem ) - 2szt.
Podkład z ceraty - 2szt. podkładów nie miałam no jakieś zbędne są dla mnie
Przewijak.

KĄPIEL

Wanienka.(+stelaż?)
Ręczniki z kapturkiem 2szt. ręczniki miałam duże zwykłe kompielowe
Myjka (na tatusiowe łapy :)) Myłam pieluchą która była wyłożona w wanience
Termometr (dla spokoju taty :)) Nie miałam sprawdzałam łokciem

HIGIENA

Mydełko dziecięce (płyn do kąpieli).
Oliwka/ balsam/parafina Wg mnie najlepiej sprawdza się balsam/mleczko do ciała
Krem do pupy.
Krem do buzi.( na kazda pore roku)
Chusteczki nawilżane.
Gaziki jałowe. zamiast gazików i spirytusu polecam sprey octanisept
Spirytus.
Sól fizjologiczna.
Proszek do prania.
Nożyczki (obcinak).
Szczoteczka do włosów.
Patyczki bezpieczne.
Gruszka do nosa (frida).
Waciki.
Pieluchy tetrowe - 15szt.
Pieluchy jednorazowe. ( no limit)
Ja jeszcze używałam płatki kosmetyczne,te duże do przemywania pupy,pipuchy u córy a te małe do obmywania buzi/oczu

KARMIENIE

Wkładki laktacyjne.
Laktator
Butelka i smoczek.
Szczotka do mycia.
Smoczek.
Termo-opakowanie.

UBRANKA

Bawełniane body - 5-6szt. Na początek dla mamuś ,które będa sobie kupowały i pierwsze dzieciątko to body polecam kopertówki
Skarpetki - 5szt.
Półspiochy - 5szt.
Kombinezon( pozniej)
Śpioszki - 5szt.
Łapki niedrapki - 2szt.
Kaftaniki albo koszulki z długim rękawem - 5szt. to nie używałam,jest nie wygodne podwija się,lepiej wiecej bawełnianych pajaców i ubierać na body
Pajacyki - 6szt.
Cieplejsza bluza lub sweterek - 2-3szt.
Czapeczki bawełniane - 2szt., cieplejsza - 1szt.

APTECZKA

Espumisan
czopki glicerynowe
nurofen/paracetamol na gorączkę
woda morska
bephanten do cycuszków

INNE

biustonosze do karmienia 2szt
na pozniej krzesełko do karmienia ( obowiązkowo)
komoda :)

Ja tu napisałam co u mnie się bardziej sparwadzało może to komuś coś pomoże :)

Odnośnik do komentarza

hej dziweczyny ,
martynea ciesze sie ze wszytsko dobrze ! oby tak dalej!

co do tych dzieci to widzie ze wiecej takich jak te w mojej rodzinie myslalm ze oni to jakis ewenement hehe nie raz zwracalismy uwage z moim ale słyszelismy nie macie dzieci to sie nie wypowiadajcie zaobaczymy jak bedzie mieli swoje:/ szkoda gadac ale ogolnie tez bym z takim dzieckiem do ludzi nie wychodziła jak bym wiedziala ze kazdy na jego widok sobie mysli matkoooo :Dtak czy siak to rodzice powinni sie wstydzic i znimi jest cos nie tak :/

co do wyprawki to ja mam zaledwie łozeczko i kilka ciuszkow ,nie chcialam zapeszczac i bałam sie kupowac wczesniej choc ciezko bylo przechodzic obok sklepow dzieciecych hehe jeszcze jak sie dowiedzialam ze córcia to juz wogole i w pon wstepnie sie rozgladałam co potrzeba i jestem przerazona ile tego jest hehe juz po wizycie 11 stego bede kupowac powoli bo wszytskiego naraz nie dam rady ,a najgorsze to ze czeka nas remont pokoiku bo stoi taki zakurzony do tej pory jako goscinny ,w maju ma maz zacząc ,ale ogolnie to duuuuuzo tego :D:D

mam do was jeszcze jedno pytanko ,od kilku dni kilka razy dziennie czuje takie dziwne uczucie w brzuchu ,kolo zoładka moze troche nizej jak by sie cos trzęsło ,albo strasznie szybko pukało ,i strasznie mnie ciekawi co to jest napewno cos zwiazane z małą bo wczesniej tego nie miałam nigdy ,nie wiem jak wam to opisac ale jak ktoras z was odczuwa podobnie to odrazu sie zorientuje o co mi chodzi bo to specyficzne uczucie :)

http://www.suwaczek.pl/cache/0427ada5b3.png

Odnośnik do komentarza

sniegolot
Wiadomo że tez bym chciała wszystko nowe i na wypasie ;) Jednak staramy się podchodzić do tego rozsądnie i nie wariować ;) Dzieciaczek szybko wyrasta i później owszem można odsprzedać na upartego, ale o wiele taniej. Dlatego jeśli dziewczyny moje kochane się oferują że mają coś co już jest im niepotrzebne i jest to w dobrym stanie to chętnie skorzystam ;) Kiedyś ja przekaże te rzeczy przyszłym rodzicom ;);)

Teraz jest ciężko z sprzedażą ,jeśli już to zazwyczaj za bezcen to idzie,to lepiej trzymać i ewentualnie w rodzinie przekazać :Oczko:
Ja dla córy mam po córce jeśli by się okazał psikus i był chłopak to tylko ciuchy musiała bym kombinować bo wózek to mam w kolorze zielonym więc chłopak może w nim jeździć :Oczko:

Odnośnik do komentarza

monika26sie
hej dziweczyny ,
martynea ciesze sie ze wszytsko dobrze ! oby tak dalej!

co do tych dzieci to widzie ze wiecej takich jak te w mojej rodzinie myslalm ze oni to jakis ewenement hehe nie raz zwracalismy uwage z moim ale słyszelismy nie macie dzieci to sie nie wypowiadajcie zaobaczymy jak bedzie mieli swoje:/ szkoda gadac ale ogolnie tez bym z takim dzieckiem do ludzi nie wychodziła jak bym wiedziala ze kazdy na jego widok sobie mysli matkoooo :Dtak czy siak to rodzice powinni sie wstydzic i znimi jest cos nie tak :/

co do wyprawki to ja mam zaledwie łozeczko i kilka ciuszkow ,nie chcialam zapeszczac i bałam sie kupowac wczesniej choc ciezko bylo przechodzic obok sklepow dzieciecych hehe jeszcze jak sie dowiedzialam ze córcia to juz wogole i w pon wstepnie sie rozgladałam co potrzeba i jestem przerazona ile tego jest hehe juz po wizycie 11 stego bede kupowac powoli bo wszytskiego naraz nie dam rady ,a najgorsze to ze czeka nas remont pokoiku bo stoi taki zakurzony do tej pory jako goscinny ,w maju ma maz zacząc ,ale ogolnie to duuuuuzo tego :D:D

mam do was jeszcze jedno pytanko ,od kilku dni kilka razy dziennie czuje takie dziwne uczucie w brzuchu ,kolo zoładka moze troche nizej jak by sie cos trzęsło ,albo strasznie szybko pukało ,i strasznie mnie ciekawi co to jest napewno cos zwiazane z małą bo wczesniej tego nie miałam nigdy ,nie wiem jak wam to opisac ale jak ktoras z was odczuwa podobnie to odrazu sie zorientuje o co mi chodzi bo to specyficzne uczucie :)

Może to czkawaka małej ::):

Odnośnik do komentarza

monika26sie ja mam takie uczucie jak mnie małe tam kopie :) z początku nie chciało mi się wierzyc ze tak wysoko ale teraz już bez wątpienia stwierdzam ze to małe się wierci pod samym żołądkiem. Puka i podskakuje ;) :) Może u Ciebie też mały wiercioch przeniósł się wyzej ?;)
Iwa ja też mierzyłam łokciem i też kąpałam z pieluchą jednak mój mąż się boi i nie chce słuchać o mocy łokcia ;D

Odnośnik do komentarza

Martynea na zaparciowe sprawy polecam śliwki suszone i duuuuuże ilości kiwi w każdej postaci a najlepiej świeze ... Sper regulują pracę jelit i pomagają wypróżnieniowo ... Polecone przez gastrologa jak nasz synek mial bardzo mocne zaparcia nawykowe ;(
Kiwi ńie raz ratowalo nam skorę ...

Kasialukaszlo fajna lista :)
Ja w sumie większość mam ... Tylko zdjać ze strychu, odświeżyć i gotowe ;)
Muszę kupić wózek, fotelik,
Z jeden kpl nowej pościeli, sprawdzę jak materacyk po Nikosiu jak co to nowy kupie ...
No i jeśli bedzie dziewczynka to ubranka ;) a po chlopcach sprzedam i za to kupię małej jak co ;)
No i wtedy kilka gadżetów pod dziewczynkę typu posciel, ręczniczki do kąpieli ;)

Zrobiłam na obiad naleśniki ... Bo mięsko się nie rozmroziło jeszcze ... Chlopcy zajadali aż im się uszka trzęsły ;) aż miło ;)

Kafelki do kuchni na podłogę zamówione ... W poniedziałek przywiozą ;) i wtedy się zacznie ...

10 kwietnia mam normalną wizytę u gina (prywatnie tylko chodzę od drugiej ciąży do tego samego) a 15go usg połówkowe ... Koniec końców nie wzięłam 3d bo mi szkoda kasy bylo ... A i tak na chwile mi ginek przełaczy na pewno ;)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

mmm naleśniki ! zrobie na kolację choć mam lenia totalnego ale przez Ciebie kaskasto musze ! Nie dobra Ty ! :(
Ja dziś na obiad pojechałam zdrowo kuskus, pierś z kurczaka gotowana i warzywa na patelnie hortex z koperkiem... bo już nie wiem co jesc ... chce mi sie lekko, świeżo i warzywnie a nic nie moge wymyślić jakaś tepa i rozkojarzona w tej ciąży jestem....

Odnośnik do komentarza

Co do listy zakupowej to ja największy problem mam z tym jakie łóżko kupić dla Neli. Żeby było zarazem wygodnie, bezpiecznie i zajmowało mało miejsca. Któraś ma coś sprawdzonego?
My dzisiaj jeździliśmy 2 godziny po sklepach za drzwiami. Ze względu na brak miejsca chcemy takie rozsuwane. I to nie takie co na pół ściany wyjeżdżają tylko taką harmonijkę. I dupa. Same jakieś lelawe plastikowe :( A bez drzwi też nie może być ;) chcielibyśmy już zacząć ten remont i zacząć od drzwi a tu nigdzie nie można dostać.
Ja się dziś strasznie słabo czuję, zmęczona jestem bardzo i najchętniej bym spała cały czas ale niestety się nie da przy tym małym urwisie...
Sniegolot wrzuć linka tej komody bo ja też czegoś poszukuję ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dxomcwa1j2t0qrm5.png

http://www.suwaczki.com/tickers/a8do43r8r4ud0w72.png

http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz2vmu5y2bp.png

Odnośnik do komentarza

Mamba123
Sniegolot wrzuć linka tej komody bo ja też czegoś poszukuję ;)

MALM Komoda, 6 szuflad - okl brzoz - IKEA proszę
macałam ją w sklepie i jest porządnie wykonana jak na taką cene . Można też do niej dokupić coś ala blat na górę żeby się nie rysowała ta komoda i fajnie z tym blatem wygląda, a kosztował coś koło 30 zeta. patrzyłam raczej na białą tylko i wyłącznie co do innych kolorów nie mogę się wypowiedziec ;)

Co do drzwi które poszukujesz to znam ten ból bo swego czasu też takie chcieliśmy do salonu który też pełni role jadalni. Były tylko same plastikowe dziadostwa wiec postanowiliśmy nie oszpecać sobie mieszkania i zostało bez drzwi.

łożeczka też szukałam i znalazłam 2 w miare niedrogie na allegro od producenta , ale nie jestem co do nich przekonana. Chce najpierw pooglądać w sklepach żeby mieć jakieś porównanie. Zdecydowanie te co znalazłam wyglądają przyzwoicie, a tańsze są o wiele niż te w sklepach internetowych z akcesoriami dla dzieci.

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk36emj9ui2.png

Odnośnik do komentarza

My naleśniki będziemy mieli jutro na śniadanie, bo Bruno sobie niedawno zażyczył że na śniadanie chce naleśniki z dżemem. Ale ja naleśniki na śniadanie to robię co tydzień, często dwa razy w tygodniu, albo raz naleśniki a raz racuchy z jabłkami. Bardzo lubimy oboje :)

Z tymi zaparciami to dajcie spokój, ja już nie wiem co mam jeść/pić. Muszę ten colon kupić, bo nie wiem już. Jem suszone śliwki, kiwi, winogrona, dużo warzyw, owoców, piję na czczo ciepłą wodę z miodem i cytryną i NIC. Normalnie masakra :(

Co do listy, to ja praktycznie wszystko mam, jedynie muszę kupić fotelik samochodowy (to nosidełko), nowy przewijak taki sztywny, na zimę kombinezon no i pewnie parę nowych ubranek sobie fundnę, choć po młodym wszystko mam. Jeśli by się okazało że dziewczynka to wtedy pewnie dokupię kilka ubranek w dziewczęcych kolorach i to tyle :)

Co do wanienki to stelaż polecam jak najbardziej, serio mega wygoda, spokojnie na stojąco sobie kąpiecie dziecko. Dla mnie rewelacja.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jlsp2ouzt.png

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy90bv7rq07qzo.png

Odnośnik do komentarza

Ja też polecam OctaniseptNeli pępek po tygodniu odpadł i zero problemów z nim ;)

Co do rzeczy po rodzinie. W święta kuzynka przywiozła mi 3 torby czystych, pachnących, zadbanych, wyprasowanych i ślicznych ciuszków dla Neli i jestem zachwycona ;) Wcześniej ciuchy oddawała mi inna kuzynka i jeszcze zaznaczała że ciuchy jak NEla wyrośnie mają do niej wrócić. A ja je tylko brałam na przetrzymanie a potem oddawałam nie używając w ogóle. Te ciuchy były rozciągnięte, poplamione, chyba po 10 dzieci a do tego nie prane ble :( Już lepiej się w lumpeksie obkupić ;)
Dla Neli całą wyprawkę praktycznie odkupiłam od kuzyna. Wszystko też po jednym dziecku, ale czyste, zadbane i dobrego gatunku bo na dziecko nie żałowali sobie ;)

Sniegolot NO my niestety nie możemy zostać bez drzwi bo dzieci będą spały w tym pokoju a nie zamierzam w całym mieszkaniu chociażby świateł gasić o 19 ;)
Komoda musi być pojemna. Pokaże Mężowi aż ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dxomcwa1j2t0qrm5.png

http://www.suwaczki.com/tickers/a8do43r8r4ud0w72.png

http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz2vmu5y2bp.png

Odnośnik do komentarza

Mamba123
Ja też polecam OctaniseptNeli pępek po tygodniu odpadł i zero problemów z nim ;)
Sniegolot NO my niestety nie możemy zostać bez drzwi bo dzieci będą spały w tym pokoju a nie zamierzam w całym mieszkaniu chociażby świateł gasić o 19 ;)
Komoda musi być pojemna. Pokaże Mężowi aż ;)

U nas chodzilo przede wszystkim o psa żeby nie właził tam podczas naszej nieobecności. Kupiliśmy taką bramkę rozporową i było ok. Ale w waszym wypadlu faktycznie drzwi być muszą.

ta komoda jest pojemna jak dla mnie ;) Jednak najlepiej samemu pojechać , zobaczyć i podotykac;)

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk36emj9ui2.png

Odnośnik do komentarza

Łózeczko mamy takie, ma już 12 lat i naprawdę super się sprawdzilo pezy kazdym z dzieci naszych ;)
Ważne dla mnie, że ma wyjmowane szczebelki, bardzo się przydaje jak malych potem górą próbuje isc ... To bezpieczniej wyjąć te 3 szczebelki ;)

Stelaż do wnienki też bardzo polecam

http://www.klups-gostyn.pl/images/lozeczka/1/r1/3d.jpg

Kasiu a ja bym zjadla takiej sałatki mix i łososia wędzonego do tego ;)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...