Skocz do zawartości
Forum

Zakupy w USA KitchenAid


Rekomendowane odpowiedzi

hej
choruje na mikser KitchenAid w PL sa piekielnie drogie w stanach kosztują bardzo mało, nawet nie próbuje ustalić czemu akie różnice z tysiącach zł:lup::lup:
I tak zastanawiam się nad kupnem tego KitchenAid w USA. tylko nie wiem za bardzo jak to wygląda w praktyce. ile kosztuje wysyłka. czy nie naliczą mi cła. czy w zwykłym sklepie może być taniej niż a ebay (mam znajomą która mogła by mi taki nabyć i wysłać).
proszę o podpowiedzi jak ugryźć ten temat :D:36_13_3:

Odnośnik do komentarza

jeśli zakupisz w oryginalnym opakowaniu a więc ze sklepu i nie przepakowane to zapłacisz cło itd., jeśli wyśle ci znajoma jako prezent, przepakowane w coś innego to masz szanse że celnik się nie zainteresuje i przejdzie normalnie ;)
cena zależy od rodzaju wysyłki - lotnicza droższa ale szybka, morska tańsza ale dłuuga ale tu masz większe szanse że nie poleci na cło ( lotnicze w większości są dokładnie sprawdzane - przynajmniej z tego co wiem ).

ryzyk fizyk.

co do cen - nie ma pewniaka - raz taniej jest w sklepie a raz na portalu internetowym.

ps. polecam też aby rzecz była rozpakowana, rozmontowana i złożona oraz wysłana w opakowaniu zastępczym jako "używana"

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

agusia20112
patrzyłam na Allegro i widze że właśnie tez ze stanów sprowadzają

Kitchenaid Artisan WSZYSTKIE KOLORY SUPER (2795961228) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a ile w sklepie w stanach kosztuje?? bo koszt wysyłki pewnie podobny

Dziewczyny a co takiego jest w tym sprzęcie? Bo na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły mikser :)

Mnie się Thermomix marzy, ale na razie jeszcze nie dojrzałam do kupna :)

Odnośnik do komentarza

ebay pierwszy z rzędu bez wyszukiwania okazji SEALED KitchenAid Pro Mixer 5 Qt Black Kitchen Aid 450 Watt Heavy Duty Motor USA | eBay czyli ok 930zł
str PL sklep http://sklep.vivamix.pl/mikser-heavy-duty-5-czerwony-id-259.html 2500zł
na allegro tylko używany tylko że z różnymi koncówkami Mikser Robot kuchenny KitchenAid Heavy Duty 315 W (2799994353) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. 3700zł

Odnośnik do komentarza

ten z aukcji w PL który wkleiła agusia20112 daje do myślenia, w stanach bez przesyłki taki ok 870zł oczywiście nowy. myślę że wysyłka nie powinna być droższa niż 200zł ale żeby sie dowiedzieć założyłam tez ten watek:)

ten mikser nie jest jakiś kosmiczny. zwykłym zelmerem pewnie zrobisz to samo co tym (no może poza mieszaniem ciasta chlebowego) jednak jakość jego pracy jest nieporównywalna. mam 30lat od 5 mieszkam na swoim a zajeździłam już 4 miksery reczne. Właśnie w tym 4 rozpadają się trzepaczki (nie wysiadł mikser tylko trzepaczki bo strasznie na niego uważam). do forum o mikserach bo nie dopatrzyłam się
podajcie link
nie donieście na mnie do opieki społ i innych nadgorliwych mam ale zamierzam uszczuplić moje becikowe na te moje marzenie:)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
agusia20112
hmmmmmmmmmmmmm chyba marka,renoma???
kiedyś widziałam te sprzęty w kilku programach kulinarnych i jakimś filmie

Ale zastosowania też chyba ma jakieś szczególne, skoro taką cenę ludzie płacą za niego. Pamiętam, że w temacie o mikserach też się dziewczyny zachwycały :) Curry na pewno :)

Stawiam się na wezwanie :36_2_53:
;)
Co jest szczególnego w KA? No cóż, to taki Maybach wśród robotów :D
Ale ja KA nie mam, więc to też tylko marzenie...

A czytałyście recenzję?
Moje Wypieki | Roboty wieloczynnościowe - pomagamy wybrać (Część 2: mikser planetarny Kitchen Aid Artisan)

Odnośnik do komentarza

curry
Daffodil
agusia20112
hmmmmmmmmmmmmm chyba marka,renoma???
kiedyś widziałam te sprzęty w kilku programach kulinarnych i jakimś filmie

Ale zastosowania też chyba ma jakieś szczególne, skoro taką cenę ludzie płacą za niego. Pamiętam, że w temacie o mikserach też się dziewczyny zachwycały :) Curry na pewno :)

Stawiam się na wezwanie :36_2_53:
;)
Co jest szczególnego w KA? No cóż, to taki Maybach wśród robotów :D
Ale ja KA nie mam, więc to też tylko marzenie...

A czytałyście recenzję?
Moje Wypieki | Roboty wieloczynno�ciowe - pomagamy wybra� (Cz��� 2: mikser planetarny Kitchen Aid Artisan)

niestety czytałam i jeszcze bardziej się zaraziłam tym mikserem:)
tu jest bardzo fajna recenzja, może nawet bardziej dla naszych mężusiów niż dla nas, pokazane są wszystkie bebechy. Moja Wielka Płyta: KITCHENAID PRAWDY I MITY

Odnośnik do komentarza

curry
Daffodil
agusia20112
hmmmmmmmmmmmmm chyba marka,renoma???
kiedyś widziałam te sprzęty w kilku programach kulinarnych i jakimś filmie

Ale zastosowania też chyba ma jakieś szczególne, skoro taką cenę ludzie płacą za niego. Pamiętam, że w temacie o mikserach też się dziewczyny zachwycały :) Curry na pewno :)

Stawiam się na wezwanie :36_2_53:
;)
Co jest szczególnego w KA? No cóż, to taki Maybach wśród robotów :D
Ale ja KA nie mam, więc to też tylko marzenie...

A czytałyście recenzję?
Moje Wypieki | Roboty wieloczynnościowe - pomagamy wybrać (Część 2: mikser planetarny Kitchen Aid Artisan)

Rzeczywiście recenzja imponująca :)

A czytałyście kiedyś o Thermomixie? Mnie się wydaje, że to dopiero jest Maybach :) Tzn sama nie mam, ale koleżanka robi w nim wszystko: makarony, chleby, ciasta, majonez, ketchup, twarożki, lody, nawet Vegetę w wersji domowej :) Oczywiście z codziennymi obiadami włącznie.
I tak mnie kusi trochę, ale zastanawiam się czy przy moim niezbyt dużym zamiłowaniu do spędzania czasu w kuchni ta kwota 4 tys. mi się kiedyś zamortyzuje :whistle:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...