Skocz do zawartości
Forum

Jak spędzacie czas wolny w rodzinie?


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

Wspólny czas w gronie rodzinnym to najpiękniejszy czas jaki można sobie wyobrazić. Nie ma nic cenniejszego jak chęć bycia ze sobą. Warto tego uczyć dzieci od najmłodszych lat, by wraz z wiekiem okazało się, że w gronie rodzinnym macie o czym rozmawiać. Warto właśnie zacząć od wspólnych zabaw. Nie zawsze one wychodzą tak jakby to sobie osoba dorosła zaplanowana ale z każdym podejściem będzie o wiele lepiej. Warto też zachęcać dzieci do organizowania czasu wspólnego. Idealnie gdy każdy czuje, że bycie wspólnie ze sobą sprawia mu wielką radość.

Odnośnik do komentarza

Pomijając te różne możliwości, o których była mowa, to dodam, że my ostatnio byliśmy jeszcze w Centrum Stworzonym dla Zdrowia - no ale to informacja dla tych, którzy są z Warszawy albo mogą sobie pozwolić na szybki dojazd. Ogólnie fajna inicjatywa, bo można za jednym zamachem przebadać się i przebadać dziecko, a zarazem uatrakcyjnić mu czas. Nasz synek w ogóle się tam nie nudził.

Odnośnik do komentarza

My staramy się spędzać czas aktywnie, nasza córcia najbardziej lubi zabawę w chowanego, czy to w domu czy na świeżym powietrzu... teraz uczymy się jeździć na rowerze, także biegania też jest sporo :)

poza tym zjeżdżalnia, piaskownica, piłka, w lecie basen... Laurka nie usiedzi w miejscu 5 minut, a po całym dniu zasypia zmęczona :)

chociaż zdarzają nam się też dni przed telewizorem :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Tez jestem mamą.Faktycznie ciężko jest znaleźć ciekawe miejsce na Podkarpaciu.Ja też szukałam w internecie,ale nie ma tam za bardzo informacji na ten temat niedawno powstała taka strona internetowa Gdziecko.pl i tam jest wiele atrakcji dla dzieci takich mam jak my i tam możesz sobie popatrzeć codziennie jest aktualizowana.

Odnośnik do komentarza

Mieszkamy w Warszawie, ale nie mamy samochodu więc nie często zdarza nam się wyjechać gdzieś poza miasto. Staramy się aktywnie spędzać czas, zwłaszcza że i ja i mąż powinniśmy zażywać więcej ruchu ze względu na nasze zamiłowanie do jedzenia :) ostatnio odkryliśmy fajne miejsce Park Linowy Bielany, nasza córa się zakochała w tych wszytskich atrakcjach od tygodnia słyszymy, ze chce tam znów http://szczepimy.com.pl/chcecie-poczuc-smak-adrenaliny-zapraszamy-parku-linowego-bielany/

Odnośnik do komentarza

Staram się ciekawie organizować czas dziecku tak więc
wycinamy
gramy w gry planszowe
chodzimy na dłuuuugie spacery
raz albo dwa razy w miesiącu idziemy do sali zabaw
zapisałam swoją córkę na zajęcia z tańca towarzyskiego ( uwielbia je i czeka na następne)
Pozwalam jej pograć również raz na jakiś czas w jakaś grę Zwykle są to jednak bezpieczne ubieranki : http://www.valhalla.pl/gry-przegladarkowe/kategoria/ubieranki/

Odnośnik do komentarza
Gość sasankaa

Oj wolny czas to bardzo szerokie pojęcie.... spacery, kino ze starszym synkiem ( mała jeszcze za mała) , sale zabaw, gry i zabawy w domu, zajęcia pozalekcyjne- synek sztuki walki i piłka nozna i pianino, moja 1,5 roczna cora rytmika dla maluszków
( w Szczecinie w szkole muzycznej Artyz super zajęcia dla dzieciaków z rytmiki właśnie) , poza tym wycieczki w rózne miejsca... pomysłów jest wiele

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...