Skocz do zawartości
Forum

Jak spędzacie czas wolny w rodzinie?


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

hej
mam ostatnio problem z mężem bo na wszystkie moje pomysły spędzenia razem czasu odpowieda nie. spacer nie bo w pracy chodzi to teraz nie, na basen nie. i tak w koło. no możemy film razem obejrzeć, ale co to za radocha oglądać film z córą na kolanach której wcale nie interesują filmy.
może wy macie jakieś pomysły na wybrednego tatusia i 3latkę, tylko trzeba wziąść jeszcze pod uwagę że jestem w dość zaawansowanej ciąży.

Odnośnik do komentarza

awantura. porządna małżeńska awantura. bo to co ze w pracy chodzi? a rodzina? dziecko? czego chce nauczyć swoje dziecko? siedzenia przed TV? Takie życie chce mu pokazać?
i pałą go w łeb :15_9_26:

u mnie to czasem pomaga - znaczy nie pała, ale awantura. Bo i ja często opadam z sił.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
awantura. porządna małżeńska awantura. bo to co ze w pracy chodzi? a rodzina? dziecko? czego chce nauczyć swoje dziecko? siedzenia przed TV? Takie życie chce mu pokazać?
i pałą go w łeb :15_9_26:

u mnie to czasem pomaga - znaczy nie pała, ale awantura. Bo i ja często opadam z sił.
próbowałam i nie pomaga. czysty opór.
telewizji nie mamy. mamy projektor i tam czasem jakiś film puścimy.
a dziecko jak chce z ojcem spędzać czas (wg niego) to może przyjść i pomóc mu w konstruowaniu wynalazków maszyn i koniec.:ass:

Odnośnik do komentarza

ach bo Ty wyszłas za naukowca. No to nie prosta sprawa. Umysły czysto techniczne sa wyjątkowo ciężkie.

Czytałam Twoje pytanie do eksperta. Mąż zawsze taki był czy cos się nagle/systematycznie zmieniło? Jeśli tak, to zauwazyłas co tę zmianę mogło spowodować?

Odnośnik do komentarza

iszmaona
ach bo Ty wyszłas za naukowca. No to nie prosta sprawa. Umysły czysto techniczne sa wyjątkowo ciężkie.

Czytałam Twoje pytanie do eksperta. Mąż zawsze taki był czy cos się nagle/systematycznie zmieniło? Jeśli tak, to zauwazyłas co tę zmianę mogło spowodować?
wiesz pewnie powodów jest wiele. ja stałam się bardziej uległa, teraz to on zarabia i czesto czuję sie na jego utrzymaniu, on zaczął dyktować. kiedyś to np pakowałam się i wychodziłam na stopa poznawac nowe i jakoś często "wybiegał" z domu za mną poznawac nowe. teraz z dzieckiem to trudne gdzieś wyruszyć. pewnie nie jestem już dla niego taka ciekawa.
zawsze miałam wiele kolegów, choć nigdy nie był o mnie zazdrosny (to były zdrowe znajomości) to jakoś bardziej się mną interesował a jak się karmiło 2lata piersią trudno przebywać w męskim towarzstwie.
mogła bym tak długo.

Odnośnik do komentarza

Może któras z babek cos Ci podpowie, bo ja niestety sama nie potrafię dotrzeć do swojego męża z pewnymi sprawami które mnie bolą. Cóż, charakteru raczej mu nie zmienię a i czasu nie cofnę ;)
Curry twardo stoi na ziemi, ma wiedzę psychologiczną, może ona cos doradzi sensownego.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Może któras z babek cos Ci podpowie, bo ja niestety sama nie potrafię dotrzeć do swojego męża z pewnymi sprawami które mnie bolą. Cóż, charakteru raczej mu nie zmienię a i czasu nie cofnę ;)
Curry twardo stoi na ziemi, ma wiedzę psychologiczną, może ona cos doradzi sensownego.

To mnie kochana wezwałaś do odpowiedzi :)

Ciężko mi naprawdę coś doradzić, gdyż męża twego nie znam ;)
Wydaje mi się jednak, że nie o to chodzi aby wymyślać nowe pomysły co robić razem. Jeśli mąż nie chce aktywności, takiej aktywności nie będzie. Ja bym polecała wytłumaczyć mężowi na spokojnie jak Ty się czujesz, gdy on odmawia aktywności. Powiedz mu, że jest Ci przykro, że czujesz się odrzucona, że wydaje Ci się, że on się Tobą już nie interesuje. Powiedz mu, dlaczego tak bardzo zależy Ci na wspólnych wyjściach, że możecie być razem tylko dla siebie, a chcesz z nim spędzać jak najwięcej czasu, bo go kochasz. Niestety umysły techniczne mają to do siebie, że (zwykle) nie zdają sobie sprawy z uczuć innych ludzi, nie do końca dostrzegają ich potrzeby. Często są to introwertycy, którym ciężko zrozumieć potrzebę ekstrawersji. Oczywiście nie wiem czy Twój mąż taki jest :) Po prostu zgaduję. Może Twój mąż nie ma do końca świadomości dlaczego i jak bardzo jest to dla Ciebie ważne? Czasem wydaje się nam to oczywiste ale i tak trzeba powiedzieć to na głos.
Jest jeszcze metoda na biznesmena ;) Może próbować określić jasno swoje potrzeby. I określić jasno potrzeby drugiej strony. Wykazać, że Twoje nie są realizowane, a są równie ważne. A wtedy możesz próbować wynegocjować chociaż 1 aktywność w tygodniu. Wybierz coś, co mąż do tej pory lubił robić, coś sprawdzonego. Nie jakąś nowość. Naprawdę nie ma znaczenia co to będzie.
Jeśli uda się Wam zrealizować jakiś pomysł to powiedz mu jak było wspaniale, jak się świetnie bawiłaś dzięki niemu, jak było fajnie po to aby przekaz był pozytywny i po to aby wzmocnić pozytywne zachowanie (coś jak u dzieci).

Odnośnik do komentarza

currycurrytrafiłaś w 10 z tym intro i eksta- wertykiem. ja kiedyś miałam jakieś badanie psycho (chyba przy doradztwie zawodowym) i tam psycholog powiedziała że jestem książkowym ekstrawertykiem a mój mąż na odwrót. do tego ja i on to dwa lwy więc lubimy czasem powalczyć i musimy mieć swoje terytoria.
sprawdzonej wspólnej aktywności nie ma, wcześniej jeszcze dał sie na spacery wyciągnąć. mam nadzieję że może go te klocki (prezent dla córy) wciągnął i jakoś wyciagnę go z jego świata trochę.

Odnośnik do komentarza

curry
Hmmm a jeśli on jest umysłem technicznym to może jakaś aktywność z tym związana przejdzie?
Np. tak aby mógł dziecku opowiedzieć o swojej pracy tak jak np. maszynista, który pokazuje pociąg. Zwykle pasja zwycięża ;)

słuchaj to takie wykłady są dla córy. tylko że mnie to średnio interesuje, takie stanie na wykładzie i kiśnięcie w piwnicy. zresztą ostatnio ciężko mu znieść moją obecność.
mają razem z córką malować tą jego najnowszą maszynę.

Odnośnik do komentarza

Moj malz lubi po pracy polezec lub co gorsze bral mlodego i konczyl prace na kompie....niestety ma tylko trzy godziny dla malucha za nim go polozymy, wiec na mojego zadzialaly argumety typu: co chcesz by maly pamietal ze tata ciagle na sofie.... Albo jak koledzy zapytaja co robiles z tata? A nic siedzielismy przed kompem.
Plus dodalam iz mlody chodzi wystarczajaco wczesnie spac by mogl on sam w spokoju usiasc w biurze i skonczyc
Pomoglo....

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

paczanga
curry
Hmmm a jeśli on jest umysłem technicznym to może jakaś aktywność z tym związana przejdzie?
Np. tak aby mógł dziecku opowiedzieć o swojej pracy tak jak np. maszynista, który pokazuje pociąg. Zwykle pasja zwycięża ;)

słuchaj to takie wykłady są dla córy. tylko że mnie to średnio interesuje, takie stanie na wykładzie i kiśnięcie w piwnicy. zresztą ostatnio ciężko mu znieść moją obecność.
mają razem z córką malować tą jego najnowszą maszynę.

Hmmm... to brzmi troszkę niepokojąco, że ostatnio ciężko mu znieść Twoją obecność.
Zastanawiałaś się dlaczego?

Rozumiem, że średnio zachęcają Cię pasje męża ale dlaczego oczekujesz, że on będzie realizował Twoje jeśli Ciebie nie interesują jego pasje?

Odnośnik do komentarza

curry
paczanga
curry
Hmmm a jeśli on jest umysłem technicznym to może jakaś aktywność z tym związana przejdzie?
Np. tak aby mógł dziecku opowiedzieć o swojej pracy tak jak np. maszynista, który pokazuje pociąg. Zwykle pasja zwycięża ;)

słuchaj to takie wykłady są dla córy. tylko że mnie to średnio interesuje, takie stanie na wykładzie i kiśnięcie w piwnicy. zresztą ostatnio ciężko mu znieść moją obecność.
mają razem z córką malować tą jego najnowszą maszynę.

Hmmm... to brzmi troszkę niepokojąco, że ostatnio ciężko mu znieść Twoją obecność.
Zastanawiałaś się dlaczego?

Rozumiem, że średnio zachęcają Cię pasje męża ale dlaczego oczekujesz, że on będzie realizował Twoje jeśli Ciebie nie interesują jego pasje?
bardzo mądre pytania z tymi pasjami.

Odnośnik do komentarza

no dobrze przez moje kataklizmy rodzinne już przeszliśmy, ja sobie trochę w głowie poukładałam, za wszytskie odp. bardzo dziekuje.
teraz drogie Panie licze na wywody zgodne z tematem. Jak spędzacie wolny czas tak całą rodziną chodzi mi szczególnie o dni wolne od pracy gdy jest sporo czasu do zagospodarowania, bo w dzień powszedni to czasem nie starcza czasu na wypełnienie obowiązków a co mówić o czymś ekstra.

Odnośnik do komentarza

paczanga
no dobrze przez moje kataklizmy rodzinne już przeszliśmy, ja sobie trochę w głowie poukładałam, za wszytskie odp. bardzo dziekuje.
teraz drogie Panie licze na wywody zgodne z tematem. Jak spędzacie wolny czas tak całą rodziną chodzi mi szczególnie o dni wolne od pracy gdy jest sporo czasu do zagospodarowania, bo w dzień powszedni to czasem nie starcza czasu na wypełnienie obowiązków a co mówić o czymś ekstra.

U nas sa to roznego rodzaju wyjazdy, spacery, spotkania ze znajomymi... Zima camping i narty

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

ja też mam męza z umysłem technicznym, lubi bawić się z Olą, ale nie będzie zajmował się nią przez pół dnia, bo to nie jest dla niego konkretne zajęcie (konkretne to dokończyć póleczkę przy lustrze, popracować nad wylewką na strychu, zrobić jakieś zakupy), na szczęście jak coś remontuje, to Ola biega za nim jak szalona i wszędzie mu włazi pod nogi, on jej daje jakieś bezpieczne narzędzia do zabawy i oboje są zadowoleni:) naśladuje wkręcanie śrubek itd...

Odnośnik do komentarza

Hmmm... ja jestem typowy umysł ścisły i jakoś mi to nie przeszkadza w spędzaniu czasu z Kubą :) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kiedy lepię bałwana z ciastoliny czy buduję garaż z klocków 'wartość dodana' że tak to ujmę :wink: jest nieco mniejsza niż gdybym w tym czasie ugotowała obiad czy przeprowadziła operację na otwartym sercu :) Ale to taka dygresja tylko :)

Weekendy spędzamy praktycznie w 100% we trójkę. To taki nasz czas, bo w tygodniu nie zawsze się udaje. W okresie letnim głównie spacery, wyjazdy w góry, pikniki na zielonej trawce :) Kiedy pogoda się psuje, to czasem Aqua park, kino, oczywiście spacerki również czy najzwyklejsza w świecie zabawa w domu.

Odnośnik do komentarza

Wspólnie:
1.gramy w rodzinne- gry planszowe(np.Domino,Memory,Monopol itp.)
Takie gry to dla dzieci trening liczenia,ćwiczą koncentrację,pamięć,spostrzegawczość.
-gry zręcznościowe(np.kręgle,bierki)
Te z kolei kształtują orientację w przestrzeni i mają wpływ na sprawność całego ciała dziecka.
2.Zabawy na świeżym powietrzu(w ogrodzie,parku,na placu zabaw czy na łące).Sprzyjają doskonaleniu koordynacji ruchowej.Bawimy się w chowanego,ganianego,różnego rodzaju zabawy z piłką-gramy w kosza lub piłkę nożną.
3.Układamy klocki i puzle.
Kiedy pogoda nie sprzyja aby spędzić czas na świeżym powietrzu,siadamy w salonie na podłodze i konstruujemy budowle z klocków oraz układamy puzzle.To doskonały trening dla dłoni i palców moich dzieci.
Myślę ,ze każda zabawa daje dużo radości dziecku,kiedy może bawic sie z mamą,tatą,rodzeństwem czy przyjaciólmi.

Odnośnik do komentarza

My lubimy razem pichcić i dzieciaki włączają sie czy to w pieczenie ciasta, czy robienie pizzy, mała tez. Jedną z naszych " wyjściowych" potraw są pierogi, dzieci pomagają, asystują, tata gniecie ciasto, razem chłopcy wałkują, ja farsz i lepię. mała podaje mąkę itd. Czasem ta " pomoc" jest przeszkadzaniem,ale za to ile radochy.Lubimy też wycieczki i wspólne spacery,,rysowanie lub klejenie, ludziki z plasteliny.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

mama225
My lubimy razem pichcić i dzieciaki włączają sie czy to w pieczenie ciasta, czy robienie pizzy, mała tez. Jedną z naszych " wyjściowych" potraw są pierogi, dzieci pomagają, asystują, tata gniecie ciasto, razem chłopcy wałkują, ja farsz i lepię. mała podaje mąkę itd. Czasem ta " pomoc" jest przeszkadzaniem,ale za to ile radochy.Lubimy też wycieczki i wspólne spacery,,rysowanie lub klejenie, ludziki z plasteliny.

też bym tak chciała:36_3_13:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...