Skocz do zawartości
Forum

Dziecko po wizycie w szpitalu


banitka

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn ma zdiagnozowany zespół autystyczny,nie ma dużych problemów rozwojowych bo wiele wypracowaliśmy tzn.zaczął mówić,więcej wie i lepiej łapie kontakt,nie unika ludzi,nie ma swojego świat
Ale jest problem w porozumiewaniu sie bo jego mowa w stosunku do innych rówieśników jest w tyle,rozumowanie również,ale daje radę i czasami potrafi współgrać z innymi dziećmi (zabawa)
ale jest problem z posłuszeństwem i to nie mały,nie da sie go niczym przekupić,ani nie pozwala sobie wielu rzeczy wytłumaczyć...ma nadwrażliwość na dotyk
W szpitalu zaczepiał pielegniarki,lekarzy,pokazywał im co narysował czy zbudował ...ale pobyt w szpitalu był traumą,częste pobieranie krwi,kroplówki zaakceptował po kilku dniach,chyba czuł że mu pomagają bo również zaczął lepiej sypiać i zrobił się bardziej kontaktowny/rozumny.
Mamy duży problem z dotykiem,za winowajcę uważam szpital,badania na siłę,pobieranie krwi na siłę,wkłucia wenflonów,nie chciał sie kąpać w szpitalu,po powrocie do domu syn zaczął nas bić gdy chcemy by zrobił coś wbrew jego woli,nie wiem jak reagować...proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Od momentu napisania wiadomości upłynęło już sporo czasu, ale postanowiłam odpowiedzieć, gdyż możliwe, że niektóre informacje przydadzą się innym osobom, które mają podobne problemy. Nadwrażliwość dotykowa bardzo często występuje u dzieci z autyzmem i objawia się unikaniem dotyku przez dziecko, negatywnymi reakcjami na dotyk ubrania, małą odpornością na zmiany temperatury, preferencją delikatnego dotyku, dużą wrażliwością na ból itp. Jak radzić sobie z nadwrażliwością dotykową? Pomóc może terapia integracji sensorycznej (hamowanie odruchu obronnego przed dotykiem osiągane poprzez dostarczanie bodźców głębokich – proprioreceptywnych – opartych na stosowaniu mocnego nacisku na różne części ciała za pomocą woreczków, materacy, piłek; przełamanie obronności dotykowej poprzez stymulację najmniej wrażliwych na dotyk części ciała z wykorzystaniem pianki, kremów, pędzli itp.). U dzieci cierpiących na nadwrażliwość dotykową występuje czasem niechęć do noszenia butów czy niektórych ubrań. Zaleca się noszenie bawełnianej odzieży. Bardzo dobry wpływ na neutralizację nadwrażliwości ma kontakt dziecka z wodą. Ważna jest też odpowiednia dieta dziecka. Dla dzieci z autyzmem poleca się dietę bezglutenową i bezmleczną, która ma wiele korzyści dla zachowania dzieci. Wiele wskazówek można również znaleźć na forum Fundacji SYNAPSIS (http://autyzmwpolsce.pl/forum), która zajmuje się pomocą osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...