Skocz do zawartości
Forum

Chroń dziecko z rękawiczkami KIZZO


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Rodzice!

Wspólnie z KIZZO, producentem rękawiczek chroniących dzieci przed skutkami zbyt długiego ssania kciuka, zapraszamy Was do konkursu

CHROŃ DZIECKO Z RĘKAWICZKAMI KIZZO

Jeśli Wasze dziecko ssie kciuk zbyt często, grożą mu m.in. problemy ze zgryzem, otarcia skóry na paluszku oraz wady wymowy. Rozwiązaniem są rękawiczki KIZZO dostępne w licznych kolorach i rozmiarach.

Macie możliwość, by przetestować je i wygrać ręcznie wykonany drewniany chodzik!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Football%20Frenzy%205.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Flower%20Chick%203.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/flower%20power%204.jpg

1. Umieśćcie we wpisie w tym wątku wiek Waszego dziecka, rozmiar jego dłoni (Rozmiary | Kizzo) oraz krótkie uzasadnienie, czemu to właśnie Wy powinnyście testować rękawiczki.
2. 5 listopada wybierzemy 10 mam, którym prześlemy rękawiczki do wypróbowania.
3. Do 2 grudnia ich zadaniem będzie opublikowanie na naszym forum ich recenzji.
4. Najciekawsza z nich nagrodzona zostanie ręcznie wykonanym drewnianym chodzikiem!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Nagroda%20Kizzo.JPG

Zapraszamy i czekamy na Wasze zgłoszenia :)

Regulamin konkursu

Uwaga: Konik, którego otrzyma zwycięzca będzie niepomalowany.

Odnośnik do komentarza

Czemu moja córcia by miała testować rękawiczki Kizzo? Bo szczerze zastanawia mnie jedno, co z dzieckiem takim jak moje -prawie 3 latka, przecież jak zechce to zdejmie rękawiczki:hmm: próbujemy jakiś czas z preparatem do smarowania,ale on w nocy wyparowuje i zdarza się, że w nocy czy nad ranem mimo posmarowania palec wędruje do buzi, to dla nas poważny problem, córka nigdy nie akceptowała smoczka, a wadę zgryzu już ma, bardzo bym chciała jej pomóc, w dzień nie ssie, ,ale w nocy przez sen nie kontroluje tego :le:, nie wiem jak jej pomóc :nie_mam_pojecia:
P.S Rozmiar mogę podać jutro bo malutka już śpi i nie mam jak zmierzyć

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktdqk3a5z42nzc.png http://www.suwaczki.com/tickers/5b09qps645ovjlyc.png

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka Nadia, 22 miesiące, od jakiegoś czasu praktycznie nie przestaje wyciągać kciuka z buzi.
Wada z gryzu jest nieunikniona jeśli w dalszym ciągu będzie to robiła.
Do tej pory smarowałam jej paznokcie specjalnym lakierem na ich obgryzanie, jest gorzki w smaku, ale ona i z tym sobie radzi.Zlizuje go, aż do skutku. Niestety ten lakier powoduje podrażnienia na ustach małej.
Nadia to jest naprawdę mądra dziewczynka,która dużo rozumie, ale zauważyłam, że ssie kciuk odruchowo, nie zastanawiając się nad tym co robi.
Bardzo mnie to martwi bo nie wiem kiedy ona wsadzi paluszek do buzi, który nie zawsze jest czysty. Często mała ma wysypki i wypryski w okolicach ust, a ja wiem, że oduczenie dziecka ssania kciuka wcale nie jest proste:(
Próbowałam jej też zakładać zwykłe rękawiczki, ale ograniczają jej ruchy i mała szybko je ściąga.
Gdybyśmy dostały do przetestowania rękawiczki Kizzo myślę, że problem ssania kciuka odszedłby w niepamięć. Mojej małej modelce z pewnością podobałby się nowy, kolorowy dodatek (ona lubi się stroić i przebierać:)), a ja nie musiałabym się martwić o jej zdrówko:)

Odnośnik do komentarza

Z nieba mi spadliście! Od kilku miesięcy walczymy z lewym kciukiem wciąż powracającym do buzi mojego 20 miesięcznego Franka. Stres- kciuk do buzi, sen- kciuk do buzi, zaciekawienie- kciuk do buzi, zakłopotanie- kciuk do buzi, inne małe dziecko- kciuk do buzi, znudzenie- kciuk do buzi itd itp... Kciuk wraca jak bumerang do pyszczka Franka i ani myśli opuścić owo ciepłe i mokre mieszkanko. A mama się boi i o zgryz i o bakterie, które siedzą na paluszkach Franusia. Wierzę, że rękawiczki Kizzo wypędzą kciuk z buzi i zmienią nasze życie na spokojniejsze. Poprosimy XS dla Chłopca:)

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo proszę o rękawiczki na mojego Wnuczka. Maluch ma już 2 latka i ciągle ssie palec. Wiem, że Synowa próbowała już wszystkiego: gorzkiego paluszka, bandaża i plastra na kciuka, specjalnego naparstka i niestety nic nie pomaga. Mały ssie palec zawsze gdy jest czymś zajęty lub wtedy gdy zasypia. A rękawiczki by się przydało by pocieszyć Synową i oszczędzić jej stresu. Bardzo bym chciał, by rękawiczki pomogły. Wnuczek (Alek), 25 miesięcy, rozmiar S.

Odnośnik do komentarza

Witam, trafiłam na ten wątek i forum poszukując po raz kolejny pomysłu jak oduczyć moją córeczkę ssania kciuka. Ma już prawie 4 lata, zaczyna jej się wada zgryzu i nadal ssie kciuk :-( oduczaliśmy ją malowaniem 4 razy w ciągu dnia paznokci kciuków "gorzkim paluszkiem", stosowaliśmy system nagród z naklejkami i były postępy, ale gdy córeczka poszła od września do przedszkola od nowa intensywnie ssie kciuk. I Panie w przedszkolu i pediatra mówiły żeby przez pierwsze tygodnie nie walczyć tak intensywnie ze ssaniem. Minęły 2 mies, córka po woli się aklimatyzuje w nowym miejscu, chodzi do przedszkola chętnie, ma koleżanki polubiła panią przedszkolankę. Dlatego z mężem postanowiliśmy wrócić do rzucenia nawyku. Mała jest strojnisią więc jestem pewna że takie kolorowe rękawiczki chętnie by nosiła. Bardzo prosimy o szansę wypróbowania rękawiczek :-)
Jeśli zechcielibyście Państwo nas wyróżnić takimi rękawiczkami do przetestowania - córeczka mimo że 4 letnia jest drobniutka, rękawiczki nosi w rozmiarze dla 3-4 latków.
Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Moja córcia ciągle wkłada kciuka do buzi i ssie. Próbowałam ją tego oduczyć ale w żaden sposób mi się to nie udaje. Nie zawsze jestem w stanie kontrolować czystość rączek mojej córki i zdarza się że ssie brudnego kciuka, poza tym ciągłe jego ssanie może powodować otarcia skóry w tym miejscu oraz wady wymowy. Pora temu zaradzić. Chciałabym przetestować rękawiczki KIZZO bo wiem, że dzięki nim córcia może oduczyć się tego zachowania. :36_15_33:

Wiek dziecka 26 miesięcy, rozmiar rękawiczek S.

Odnośnik do komentarza

Nasz synek za 2 tygodnie skończy 2 latka. Ssanie kciuka to dla nas coś nowego. W wieku 20mcy odstawilismy smoczek, bardzo się tego baliśmy, ale ku naszemy zdziwieniu, udało się bez większego problemu. Strasznie bałam się, że po odstawieniu smoczka Wojtuś zacznie wkładać kciuk, żeby 'wynagrodzić' sobie brak smoczka. Również ku naszemu zaskoczeniu nic takiego nie miało miejsca. Niestety od kilku tygodni zauważyliśmy z mężem, że paluszek synka coraz częściej wędruje do buzi:( Nic nie skutkuje, a przy zwracaniu uwagi strasznie się denerwuje:( Boję się, że może mieć problemy ze zgryzem.. a wiem jak duży problem to jest, bo sama przez tyle lat przechodziłam przez to.. niestety kiedyś nie przywiązywało się tak dużej uwagi do takich rzeczy jak ssanie kciuka..;/ Przeraża mnei rónież fakt, że przez ssanie kciuka do jego buzi mogą trafić groźne bakterie i zarazki:(

Odnośnik do komentarza

cóż mogę napisać... wydawało mi się, że problem nie będzie mnie dotyczył. Dziewuszka ma dopiero 18 miesięcy, więc jak pojawiał się palec w buzi, to wkładałam jej smoczek, myśląc: z dwojga złego, lepiej już ten smoczek... ale Dziewuszka coraz częściej i częściej smoczek wyrzuca, jakby ją drażnił, jeden rozgryzła zębiskami ostrymi i miejsce zastępuje sobie paluchem w buźce... na razie nie jest koszmarnie, nie zasypia z nim w buzi zamiast smoczka, ale już zaczyna grymasić, kiedy ją karcę za palec w pyszczku, kiedy go wyciągam reaguje płaczem - nie histerią, ale jednak - symptomy są ...

jak Was przekonać - prowadzę bloga, więc wszystko zostanie udokumentowane nie tylko w recenzji, ale obszernego reportażu:) być może przyczynicie się do ładnego uśmiechu Dziewuszki, a nie skazania na aparaciki i inne takie... sprawicie mi ogromną frajdę, zmobilizujecie do porządnej obserwacji i dostarczycie na pewno mnóstwo zabawy...

więc pozostaje mi uśmiechnąć się szeroko, pokazać kciuk do góry i kciuki trzymać... oby nie w buzi!

p.s. rozmiar s:)

Odnośnik do komentarza

Mój mały Karol lat 2 odkąd pojawił się na świecie jego braciszek Wiktor (5mies)zachowywał się super ale jak u Wiktora rozpoczęło się ząbkowanie a wszystkie wiemy że wtedy maluszek ssie rączki Karol też tak zaczął robić i wkłada kciuka do buzi, na nic moje tłumaczenia, że tak nie wolno że tylko dzidziusie tak robią on nadal wkłada, więc może te rękawiczki nam pomogą

Odnośnik do komentarza

Kiedy nocka nadchodzi, gwiazdki złote mrugają,
dzieciątka w łóżeczku kciuki do buzi wkładają.
Uspokojenie i relaks im to gwarantuje,
niestety wadę zgryzu i ranki na skórze to powoduje.
Kiedy rączki dodatkowo nie są dobrze umyte,
bakterie w buzi mają warunki wyśmienite.
Moja córeczka także paluszki do buzi wkłada
i nie pomaga na to żaden sposób i rada.
Być może jak rękawiczki Kizzo na dłonie zakładać spróbujemy,
ten problem skutecznie rozwiążemy....

rozmiar S
16 mies

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Nam czyli mi i mojej prawie 3 letniej córeczce bardzo by się przydały takie rękawiczki. Z kciukiem Zuzanka nie rozstaje się od ok.dwóch lat i nie ważne czy jest dzień czy noc. Na początku nic nie zapowiadało takich kłopotów :( nie ssała żadnego smoka,a później zakolegowała się z kciukiem. Co gorsza nic jej nie zniechęca ani lakier,rękawiczki itp. Zaczynają się nam przez to kłopoty ze zgryzem oraz jak brzydko wygląda taki paluszek. Bardzo chętnie przetestowałybyśmy rękawiczki Kizzo może to jest nasze wybawienie?

Rękawiczki w rozmiarze XS dla dziewczynki

Odnośnik do komentarza

Moi Drodzy. Od 21 miesięcy jestem mamą słodkiego Szkraba, który trzy miesiące temu został dumnym bratem cudnej Księżniczki. Synek pokochał Siostrę od pierwszego wejrzenia. Jednak wraz z Siostrą w domu pojawił się problem ssania kciuka. Mały jak tylko jest z Siostrzyczką (a jest z nią praktycznie przez cały dzień) od razu pakuje sobie do ust kciuka i nie ma sposobu by go wyjął w jej obecności. Nie pomaga prośba, tłumaczenie, groźba, przekupstwo (tak, tak... nawet do tego próbowałam się posunąć...) Nie chcę smarować mu palca "gorzkim paluszkiem", bo Mały jest alergikiem i nie wiem jak zareaguje na ten chemiczny specyfik. Dlatego bardzo chętnie przyjmiemy pod nasz dach śliczne rękawiczki chłopięce z guziczkiem w rozmiarze XS:) Pozdrawiamy ciepło choć już jesiennie:) Kasia, Marcin, Franek i Stefa

Odnośnik do komentarza

Witam
Mój synek skończył 3 lata i dalej męczymy się z tym nieszczęsnym kciukiem. Ma już problemy ze zgryzem i niektóre wyrazy faktycznie mówi niewyraźnie, nie pomijając tego, że kciuk jest cały obolały i czerwony w miejscu gdzie mały "traktuje" go zębami - zrobiło się coś w rodzaju blazy. Żadne argumenty do mojego synka nie trafiają. W dzień nie ma problemu tylko w nocy i choć staramy się to kontrolować, to synek strasznie się denerwuje i mimowolnie wkłada palucha do buzi nawet podczas snu i dlatego proszę o możliwość przetestowania rękawiczek...może to nas a raczej mojego synka wybawi :uff:
Rozmiar S.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Córeczka ma 8mc, jej bliskość z paluszkiem trwa już kilka ładnych miesięcy, jest niezastapiony przy zasypianiu, ewentualanie nie sięga po niego jak jest zabudowana po uszy w kombinezonie- nie ma dostępu do swojego uspokajacza. Nadal karmię piersią, na początku starałam się pierś podsuwać zamiast tego paluszka, ale córcia zawzięcie po niego sięga, naprzemienie raz z lewej, raz z prawej rączki. Z tym paluszkiem rzuca się, podnosi , siada, próbując zasnąć i nie może się od niego oderwać, próby zabrania go jej są awykonalne. Smoczka trzyma w ustach przez chwilę i zaraz wypluwa ( na początku w ogóle nie chciała), traktuje to jak zabawę, ma kilka rodzajów smoczków różnych firm, ale niestety przegrywają w starciu z jej osobistym smokiem-własnym paluszkiem.Noszę ją czasem bardzo długo zanim zaśnie, żeby odwrócić jej uwagę od kciukolca (a piórkiem to już nie jest:) lecz przeważnie zaraz po tym jak ją odkładam do łóżeczka jej ukochany paluszek ląduję tam gdzie zawsze:-). Kiedy córcia w nocy chciałaby coś przekąsić, automatycznie wybudzam się na dźwięk ssanego palca.Paluszki robią się zaczerwienione, zwłaszcza, że mój kochany Szkrab ma już 4 ząbki, wydaje mi się że górne wychodzą nieco przechylone, obawiam się że to wynik niezdrowego nawyku ssania kciuka, chcę uchronić stałe ząbki przed zły ustawieniem, a córeczkę przed korektą zgryzu w przyszłości. Dodatkowo malutka jest na etapie, że wszystko dotyka, wszędzie wtyka swoje małe łapci, po czym wkłada je do buźki, często nie zdążę umyć jej małych macek przed ich wylądowanim w ustach.Obawiam się, że córcia będzie rosła, a przywiązanie do paluszka nie minie .Rękawiczi Kizzo to ciekawe i łatwe w użyciu rozwiązanie, bardzo bym się nam przydały i chętnie je przetestujemy i podzielimy się opinią na forum z innym zaineresowanymi. Potrzebowałybyśmy rękawiczek w rozmiarze xs.
Jeśli nas wybierzecie do testowania, to z góry :23_30_126:

Odnośnik do komentarza

Witam
Aleksander 8 miesięcy, rozmiar XS.

Olek od początku miał doczynienia z piersią, był tylko cycusiowy. Problem zaczął się, kiedy zaczęły

wychodzić pierwsze zęby (2 dolne jedynki były jak miał 3,5 miesiąca).

Zaczął wsadzać palce do buzi, a potem zaczął ssać kciuka, co było dla mnie niepokojące.

Od razu postanowiłam szukać pomocy....14 czerwca założyłam watek "Bardzo mocne ssanie kciuka"

w dziale DZIŚ PYTANIE - DZIŚ ODPOWIEDŹ.Zastosowałam się do rad doświadczonych koleżanek, ale pomogło to na jakiś czas.

Potem problem się nasilił, Olek wsadza kciuka do ssania bardzo często...jak coś mu nie wychodzi (np. ucieka

zabawka), kiedy jest głodny lub senny.

Najgorsze jest to,ze usypia z kciukiem i kiedy próbuje mu wyjąć jak już uśnie - budzi się.

Parę dni temu na maila dostałam reklamę....rękawiczek KIZZO...wchodzę, patrzę i

nie wierzę - pierwsza myśl - skąd ktoś wie,ze my z synem mamy problem z

kciukiem:36_19_2: .

Zajrzałam na stronę, zaczęłam czytać oglądać i chciałam już kupić - ale który wzór wybrać - czekam na męża pomoże.

A za 2 dni patrze, a tu wiadomość od parentingu..... konkurs.....wchodzę, czytam i znów

nie dowierzam (jest szansa przetestować rękawiczki) ...... piszę i próbuję,może nasza

historia i "walka" którą toczymy od 5 miesięcy się jury spodoba.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

Antoś ma 2 latka, za pół roku idzie do przedszkola. Niestety, ma zbyt dużo swoich przyzwyczajeń, które zwłaszcza w przedszkolu mogą być kłopotliwe zarówno dla niego, jak i dla opiekunek, m.in. nie rozstaje się ze swoją kołderką, kiedy chce odpocząć, śpi z kilkoma wybranymi zabawkami, ssie kciuk... W ciągu dnia raczej już nie śpi, jedynie wycisza się i odpoczywa, ale niestety z palcem w buzi, przykrywając się ulubioną kołderką i stertą zabawek. W nocy podczas snu jest tak samo. Paznokieć zaczął mu się rozdwajać, a kciuk jest poraniony od ząbków. Próbowaliśmy stosować gorzki lakier, ale przedostawał się podczas posiłku na jedzenie i Antoś stracił apetyt.

Nasza starsza córka ma już krzyżową wadę zgryzu – z tego samego powodu. Chcielibyśmy uniknąć tego u synka. Może za sprawą rękawiczek KIZZO uda nam się rozwiązać choć jeden problem nawyków Antosia.

Rozmiar S

Odnośnik do komentarza

Wika kciuk do buzi wkłada,
Gdy zmierzch zapada.
Śpi z nim noc całą,
Mimo, że rodzice za rękę ciągają.
Wszystkie domowe metody już testowała
I z każdą równie szybko się uporała.
Przyszedł czas na broń ostateczną,
Miejmy nadzieję, że tym razem skuteczną.
Rękawiczki Kizzo Wiki będzie testowała,
A po wszystkim mama na forum opinie będzie pisała.

Wiktoria, 14 miesięcy, rozmiar XS

Odnośnik do komentarza

Wyniki jak najbardziej są, oto one:

katklim
aggutek
izulka
nascituruss
mam.maila
soniek
mlodamama2012
Villemo79
bb26
malnad

GRATULACJE!!

:zwyrazami_milosci:

Prosimy o podanie danych adresowych na maila konkursy@parenting.pl wraz z rozmiarem rękawiczki, jeśli ktoś jeszcze nie podał!!
Tytuł maila: Kizzo - Twój nick
Rozmiar można sprawdzić według tabeli zalinkowanej w poście początkowym.

Pozdrawiamy!
Redakcja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...