Skocz do zawartości
Forum

Ziołowe farby do włosów


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście śmiało polecam naturalną hennę indyjską Rahjasthani Raj BAQ zapakowana w ECO Friendly Pack. Henna jest 5-krotnie przesiana.
Nadaje się do farbowania włosów - nadaje czerwone tony oraz do mehendi.
Instrukcja stosowania Henny przy farbowaniu włosów jest dość prosta:

W zależności od długości włosów, przesyp odpowiednią ilość proszku do naczynia.
Dodaj składnik zakwaszający, np. sok jabłkowy, hibiskus, kwasek cytrynowy.
Wymieszaj hennę z ciepłą wodą (najlepiej z żelem lnianym).
Pozostaw hennę na ok. 7-8 h (im jest cieplej, tym henna szybciej wydziela barwnik).
Po odstaniu, nałóż hennę na wilgotne włosy umyte wcześniej oczyszczającym szamponem bez dodatku filmformerów.
Rozprowadź hennę na włosach. Przykryj głowę folią.
Trzymaj hennę minimum 3 h – może być dłużej w zależności od odcienia jaki chcesz uzyskać.
Spłucz głowę czystą wodą i nie myj włosów przez 48 h – henna potrzebuje czasu, żeby utlenić się do ostatecznego koloru.
Produkt oczywiście w 100 % wegański. Sklepik producenta:
https://allegro.pl/oferta/eko-henna-rajasthani-raj-baq-najlepsza-sklep-9788481680

Odnośnik do komentarza
Gość Marcelina_2

Dla mnie skład farby jest naprawdę ważny. Wybieram wyłącznie takie o dobrych składach, bez silikonów, parabenów i amoniaków.
[reklama usunięta]
Żadnych drażniących zapachów, a włosy wyglądają na zdrowe i są jakby bardziej odżywione po farbowaniu.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Na temat ziołowych farb do włosów coś m się obiło o uszy, ale nic więcej nie wiem tak na prawdę, bo nigdy jej nie stosowałam. Z Welli miałam farbę dawno dawno temu.  A tak to z Joanny farbuję jak już, bo mnie nie piecze skóra głowy. Ja niestety też mam problemy z ŁZS głowy, dlatego farbować farbuję rzadko no i muszę stosować raczej apteczne szampony. A propos fryzur, czy któraś z Was sama podcina sobie włosy ? Pytam, bo chciałam zakupić takie nożyczki fryzjerskie jak tutaj https://salonova.pl/nozyczki-fryzjerskie i nie wiem czy zakupić takie z drogerii czy bardziej takie profesjonalne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...