Skocz do zawartości
Forum

Ziołowe farby do włosów


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałam kiedyś VENITA HENNA COLOR. To taka pasta z henny, wygodna w użyciu, w odróżnieniu od zwykłej henny, która musisz zalewać wrzątkiem i powstałe błotko nakładać sobie na głowę:wymiotuje:
Co do siły krycia i tego jak długo trzyma kolor to trudno mi się wypowiadać z tej przyczyny, że mam czarne włosy i nakładałam je sobie tylko dla nadania ładnego odcieniu i połysku. Zaletą tych farb jest tez ich niska cena, więc możesz sobie bezstresowo wypróbować jakiś kolorek za bardzo nie odbiegający od Twojego naturalnego. Szukać można tych farb na allegro, w sklepach zielarskich, czasami w niektórych drogeriach
No tak, ale dopiero teraz doczytałam, że chcesz zmienić kolor na jaśniejszy-tego Ci się niestety ziołami nie uda uzyskać, pozostają tylko te najmocniejsze, trwałe farby z amoniakiem

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Mowa o farbie hennie ona się zawsze wypłukuje z myciem . Więc jak nałożysz to z każdym myciem ci spływa kolor . Trzba uważać na basenie jeśli ktoś ma henne położoną .
Fakt ona tylko oblepia włosy a nie wnika w niego . więc trudno powiedzieć czy na twoich włosach jesli masz ciemny kolor jasny by wyszedł . Trudno tez powiedzieć jakie ciemne włosy ,masz .

Niektórzy fryzjerzy mówią że to farbowanie henna jest gorsze od szamponów do włosów

Odnośnik do komentarza

Margeritka a czemu akurat na ziołowe się nastawiłaś? Tak pytam z ciekawości :)
Z takich to tylko henna mi się kojarzy. Próbowałam za czasów młodości, kiedy mama na zwykłą farbę nie wyraziła zgody :hahaha:
Ale to fakt jest, że ona włosy oblepia i potem żadna farba standardowa nie chce na tym złapać. Poza tym z kolorem też nie poszalejesz bardzo, bo henna z tego co mnie pamięć nie myli to tylko odcienie czerwieni/kasztana?

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

marzen@
Marg a coś takiego Farby do Włosów bez Amoniaku. Farby Naturalne Do Włosów - Herbatint Polska, u nas w aptece widziałam, ale nie stosowałam, więc się nie wypowiem co do jakości.

Praktycznie to samo co henna .
Dziewczyny pamietajcie ze nie ma farb bez amoniaku zawsze są jej pochodne mniej lub więcej , Bo ona wnika w strukturę włosa i wtedy macie kolor .

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie co do rozjaśniacza w sprayu Joanny - podobno jest w miarę naturalny, czy nadaje się do ciemniejszych włosów, czy może służyć jako rozjaśnienie przed nałożeniem farby? chciałam farbnąć sobie na jakiś odcień czerwieni, a mam zbyt ciemne, żeby bez rozjaśniania się obyło;) Nie chcę 2 razy używać mocnych środków żeby nie zmasakrować sobie włosów. Któraś używała tego sprayu?

Odnośnik do komentarza

Zioła są naturalne nie niszczą włosów a dodatkowo je wzmacniają. Trzeba uważać z częstotliwością stosowania ponieważ mogą przesuszyć włosy.

Wszystkie saszetki i farby w płynie są nie w 100% naturalne, często to tylko chwyt marketingowy.

100% naturalne są tylko sproszkowane zioła, takie jak henna, indygo, basma w zależności jaki odcień chcesz uzyskać.
Ponadto istnieje wile ziół które wspomagają rozjaśnianie lub przyciemnianie włosów.
Do włosów jasnym będą to: senna, rzewień, rumianek, senes, dodatkowo można dodać miód oraz cytrynę.
Do włosów ciemnych: indygo, pokrzywa, amla oraz większość ziół indyjskich, dodatkowo można zaparzyć mocną czarną kawę i dodać do całości.

Rude/czerwone: henna, hibiskus.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie sama ostatnio wypróbowałam taką farbę do włosów i mam mieszane uczucia. Niby kolorek ładny i fajnie to wygląda ale sama farba jest mało trwała.Przez pierwsze dwa tygodnie byłam zachwycona bo włosy wyglądały naturalnie.Teraz jednak już nie jestem

Czy Wam również ta cała farba tak szybko schodzila z włosów?

Odnośnik do komentarza

Sama zastanawiałam się przez jakiś czas nad pofarbowaniem włosów za pomocą henny, jednak zrezygnowałam. Nie wiem czy dobrze czulabym się w kolorze rudym ale podejrzewam, ze nie . Taka farba ponoć dobrze wpływa na włosy ale kolor ją u mnie totalnie dyskwalifikuje 😉 Wole farby w odcieniach zimniejszych, takie lepiej pasują do odcienia mojej skory.

Z tych mniej niszczących farb polecam Loreal Preference:

https://lavandin.pl/pl/products/loreal-preference-farba-do-wlosow-8-23-jasny-blond-opalizujaco-zlocisty-20603.html

Mam wrazenie, ze farba wręcz odżywia włosy. A na pewno nadaje im bardzo ładny blask. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...