Skocz do zawartości
Forum

Wielorazowe pieluchowanie


Glitter

Rekomendowane odpowiedzi

Glitter
poziomka
Dziewczyny ja tak troche z innej beczki :)

Czy są tu jakieś mamy których dzieci chodzą do żłobka w wielorazówkach, bo nie wiem czy mnie nie czeka oddanie małego do żłobka( jeśli moja mama nie podoła opiece) i jakoś nie wyobrażam sobie jak panie w żlobku miałaby sie uporać z tymi pieluchami

No bo jak i gdzie spierać kupy z pieluchy, ok uzywamy papierków ale czasem kupa znajdzie sie na pieluszce i gdzie w żłobku spłukiwać, pewnie nie bedzie im sie chciało, tyle dzieci na głowie, takie pieluchy to upierdliwe

i tak sie martwie jakby to miało ewentualnie być

ja też w żłobku nie mam ale znajoma ma w prywatnym i mówiła że problemunie robiły-musiałą tylko 2 zamykane wiaderka na zużyte kupić-na zmiane. nie zapierają-wyrzucaja tylko do wiadra i ubieraja nowe, a Ty musiisz reszte sama zrobic-bierzesz wiadro i zostawiasz nowe.

MArgeritka-miałąm ten sam problem ;D do kieszonki opróćz tegocozawsze wkładam szeroką:
- BAMBINO MIO - Wkłady
i już nic nie przecieka! poza tym piore osobno wkłady w 60-90 stopniach, a osobno pieluchy w 40.

no pewnie to zalezy od żłobka i pań...no to niby ok, ale tak mysle troche to uciązliwe po pracy zrąbana a tu jeszcze wór pieluch okupkanych :)
no coż zachciało sie wielo...

macie racje że takie pieluchy to bardziej dla mam które są w domu, łatwiej to ogarnąc, kurde mam nadzieje ze jednak młody nie pójdzie do złobka, a moja mama da sobie radę i z pieluchami

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka
dziewczyny, mam do Was pytanie, jak to jest u Was z przemiękaniem pieluch wielorazowych? ja mam te chińskie kieszonki i ich głównie używam, ale pojawia się problem, że bokiem coś przecieka przy większym siku...poza tym u nas bunt na zmianę pieluch, ucieka mi po całym domu i to taka walka z nią...u Was też tak jest że dzieci nie chcą siąść na nocnik (chowa go pod łóżku albo zanosi do łazienki) i nie dają się przewinąć? czy to mija? męczę się tak już od miesiąca...

ja to troche innych wkładów uzywam, mam prefolda Ecopi bawełnianego i dodatkowo jeden wkład z happy flute ma on warstwę bambusa i mikrofibry ale cienki jest, taki zestaw wytrzymuje 2 godz, czasem nawet 2,5

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

Poziomko, my z mężem myśleliśmy o daniu Córci do żłobka i też się zastanawiałam jak będzie z wielo... Niby Ula już prosi na nocnik, ale nawet dla babci nie zawsze powie, a co mówić o nowych, obcych osobach, w nowym miejscu... A ja nie bardzo sobie wyobrażam ją chodzącą kilka godzin w pampku... :/ Mam nadzieję, że znajdziemy żłobek z rozsądnymi wychowawczyniami. Już nawet miałam myśli, że jak coś to otworzę żłobek, gdzie mamy pieluchujące w wielo, stosujące NHN czy BLW bez problemu będą mogły oddać swoje dziecko, bo ich zasady będą stosowane też w żłobku, jeśli będą miały takie życzenie ::):

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

jadzik
Marg- zawsze zmieniałam po każdym siusiu, bo miała problem z pęcherzem i nie chciałam, zeby w mokrej chodziła. I nie raz było, ze ledwo jej założyłam, to musiałam zmieniać zaraz, bo ona bardzo dużo pije. Oliwka szczupła i nawet jak ma trzy wkłady, to ja jakoś nie obciska. Maluszka fajnie się pieluszkuje wielo, bo kładziesz na przewijak, nie ucieka i w ogóle ::): Adzie nie zmieniam oczywiście po każdym siusiu, bo siak tez przez sen :D

ale na maluszku Ci nie przeciekają?

Odnośnik do komentarza

asiula84
Poziomko, my z mężem myśleliśmy o daniu Córci do żłobka i też się zastanawiałam jak będzie z wielo... Niby Ula już prosi na nocnik, ale nawet dla babci nie zawsze powie, a co mówić o nowych, obcych osobach, w nowym miejscu... A ja nie bardzo sobie wyobrażam ją chodzącą kilka godzin w pampku... :/ Mam nadzieję, że znajdziemy żłobek z rozsądnymi wychowawczyniami. Już nawet miałam myśli, że jak coś to otworzę żłobek, gdzie mamy pieluchujące w wielo, stosujące NHN czy BLW bez problemu będą mogły oddać swoje dziecko, bo ich zasady będą stosowane też w żłobku, jeśli będą miały takie życzenie ::):

no tak taki żłobek to ideał, może kiedyś takie powstaną...
no ale ciekawe jak to było kiedys jak my byłyśmy maluchami, przecież nie było jednorazówek, i my pieluchowani bylismy w tetrze, jak wtedy radziły sobie panie w żłobku?
co prawda ja nie chodziłam do żłobka

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

poziomka ja jestem dobrej myśli, zobacz wielorazówki są w sumie dość popularne, w wielu szkołach rodzenia mówią o nich, więc myślę, że nie jesteś jedyną mamą, która chce ich używać w żłobku, trzeba się tylko dogadać i te jednorazwe bibułki, o których pisze Jadzik, to bardzo dobry pomysł do żłobków:D poza tym pampersy też przeciekają i coś bokiem moze wylecieć i w żłobku też moze tak być, więc moim zdaniem będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza

Margeritka
jadzik
Marg- zawsze zmieniałam po każdym siusiu, bo miała problem z pęcherzem i nie chciałam, zeby w mokrej chodziła. I nie raz było, ze ledwo jej założyłam, to musiałam zmieniać zaraz, bo ona bardzo dużo pije. Oliwka szczupła i nawet jak ma trzy wkłady, to ja jakoś nie obciska. Maluszka fajnie się pieluszkuje wielo, bo kładziesz na przewijak, nie ucieka i w ogóle ::): Adzie nie zmieniam oczywiście po każdym siusiu, bo siak tez przez sen :D

ale na maluszku Ci nie przeciekają?

Ona robi takie maleńkie siusiu, że cienka tetra ze sklepu wytrzymuje dwa siuśki spokojnie, jak nie więcej ::): Nie przecieka. Przeciekało mi póki co tylko w kieszonkach, jak gumki do nóżek nie przylegały, ale nóżki zaczynają nabierać w tłuszczyk ::):

poziomka
asiula84
Poziomko, my z mężem myśleliśmy o daniu Córci do żłobka i też się zastanawiałam jak będzie z wielo... Niby Ula już prosi na nocnik, ale nawet dla babci nie zawsze powie, a co mówić o nowych, obcych osobach, w nowym miejscu... A ja nie bardzo sobie wyobrażam ją chodzącą kilka godzin w pampku... :/ Mam nadzieję, że znajdziemy żłobek z rozsądnymi wychowawczyniami. Już nawet miałam myśli, że jak coś to otworzę żłobek, gdzie mamy pieluchujące w wielo, stosujące NHN czy BLW bez problemu będą mogły oddać swoje dziecko, bo ich zasady będą stosowane też w żłobku, jeśli będą miały takie życzenie ::):

no tak taki żłobek to ideał, może kiedyś takie powstaną...
no ale ciekawe jak to było kiedys jak my byłyśmy maluchami, przecież nie było jednorazówek, i my pieluchowani bylismy w tetrze, jak wtedy radziły sobie panie w żłobku?
co prawda ja nie chodziłam do żłobka

Kiedyś wszystkie dzieci były w tetrze, wiec panie w żłobkach nie miały wyboru, nie znały jednorazówek. A teraz powiedzą, że nie chcę wielo i koniec... Ale nie wszystkie panie są przeciw wielo :D

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny

mam kolejny kryzys pieluchowy :( zęby idą i siuśki okropnie smierdzą!!!
nie daje rady z tym smrodkiem

po raz kolejny myslę zeby zrezygnowac z pieluch i ze to nie był jednak dobry wybór..a tyle pieniędzy wydanych :( no ale jednak chce dupke naturalnie pieluchowac

kurde pewnie powinnam jeszcze częściej zmieniac pieluche, ale czasem to juz po pół godzinie jest sik i smierdzi, zreszta nie wystarczy pieluch na cogodzinne zmienianie...i chyba zwariowałabym co chwile rozbierajac brzdaca i zmieniajac mu pieluche, zwłaszcza ze to nie lada wyczyn :)

eh czasem to mam serdecznie dośc
a na dodatek boje sie zeby w nowym mieszkaniu nie zrobił sie grzybek od tego ciagłego suszenia i wilgoci od pieluch, bo w poprzednim tak własnie sie pojawił

no dobra ponarzekałam sobie :)
troche tu cicho sie zrobiło
pozdrawiam was!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

Skóra jest największym organem człowieka. Dlatego wybierając ubrania dla swojego dziecka bardzo dbany o ich jakość, aby były miłe w dotyku, z naturalnych włókien, bezpieczne, bez toksycznych barwników. Bo ubrania mają kontakt ze skórą dziecka 24 godziny na dobę. Pieluchy TEŻ! Przez 2-3 lata życia dziecko ma ciągłą styczność z pieluchami. Jednorazowe pieluchy to celuloza bielona toksycznym chlorem, równie chłonny co trujący poliakrylan sodu, sztuczne barwniki i substancje zapachowe, oraz nieprzepuszczająca powietrza cerata. To tłumaczy powszechność nawracającego pieluszkowego zapalenia skóry. A przecież może być inaczej. I taniej! Pieluchy wielorazowe są zdrowe, przyjazne, i łatwe w obsłudze. Pieluchowanie wielorazowe jest w ogólnym rozrachunku sporo tańsze niż pieluchy jednorazowe! A korzyści zdrowotnych nie da się wycenić.

colchones baratos - PozdrawiamOla1kr1c

Odnośnik do komentarza

mnie tylko w wielo nie podoba się to, ze tu na początek trzeba sporo zainwestować, a potem jest tak, że coś się sprawdza, a coś nie...w sumie to wielu rzeczy trzeba wypróbować , zanim znajdzie się coś najlepszego dla siebie, poza tym zimą trudniej utrzymać pieluchy w suchości i czystości - wkłady zazwyczaj długo schną i można coś raz źle uprać i wkłady się zamulają, albo otulacze psują...a materiały użyte do produkcji wielo takze mogą powodować uczulenia i odparzenia, różnie to bywa...

Odnośnik do komentarza

Margeritka
mnie tylko w wielo nie podoba się to, ze tu na początek trzeba sporo zainwestować, a potem jest tak, że coś się sprawdza, a coś nie...w sumie to wielu rzeczy trzeba wypróbować , zanim znajdzie się coś najlepszego dla siebie, poza tym zimą trudniej utrzymać pieluchy w suchości i czystości - wkłady zazwyczaj długo schną i można coś raz źle uprać i wkłady się zamulają, albo otulacze psują...a materiały użyte do produkcji wielo takze mogą powodować uczulenia i odparzenia, różnie to bywa...

Tu się nie zgodzę,bardziej uczulić może proszek,który używany jest do prania niż te materiały,a odparzenia będą jak ktoś za długo trzyma w mokrych pieluchach,przy zmienianiu pieluchy zaraz po zabrudzeniu nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Margeritka
mnie tylko w wielo nie podoba się to, ze tu na początek trzeba sporo zainwestować, a potem jest tak, że coś się sprawdza, a coś nie...w sumie to wielu rzeczy trzeba wypróbować , zanim znajdzie się coś najlepszego dla siebie, poza tym zimą trudniej utrzymać pieluchy w suchości i czystości - wkłady zazwyczaj długo schną i można coś raz źle uprać i wkłady się zamulają, albo otulacze psują...a materiały użyte do produkcji wielo takze mogą powodować uczulenia i odparzenia, różnie to bywa...

Tu się nie zgodzę,bardziej uczulić może proszek,który używany jest do prania niż te materiały,a odparzenia będą jak ktoś za długo trzyma w mokrych pieluchach,przy zmienianiu pieluchy zaraz po zabrudzeniu nie ma mowy.

proszku do prania pieluch dodaje się minimalnie, więc jeśli na ubrankach nie uczula, to i na pieluchach nie będzie, wkłady ok, są z naturalnych chłonnych materiałów, ale otulacze nie zawsze...

Odnośnik do komentarza

Margeritka
poziomka nie przejmuj się, na szczęście ząbkowanie ma to do siebie, że szybko mija:D już połowa lutego, wiosna idzie, więc pieluchy powędrują na balkonik :Oczko:, ale jak teraz czujesz się zmęczona pieluchowaniem, to przejdź na jednorazówki, po ząbkowaniu znów możesz wrócić do wielo

oj chyba jednak kupowanie jednorazówek nie wchodzi w gre, no bo to kolejny wydatek..już wystarczajaco duzo poszło na wielo :)
no mogłyby te zęby juz wszystkie od razu wyjśc to byłby problem z głowy

a dziś i tak załamka, mega kupa sraczka ze sie tak brzydko wyrażę :), wkłady tak ubrudzone, ze ciężko było sprac te plamy...eh takie cos mnie czasem też z równowagi wyprowadza, zwłaszcza tuz przed wyjściem do znajomych :)

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

IWA23
Margeritka
mnie tylko w wielo nie podoba się to, ze tu na początek trzeba sporo zainwestować, a potem jest tak, że coś się sprawdza, a coś nie...w sumie to wielu rzeczy trzeba wypróbować , zanim znajdzie się coś najlepszego dla siebie, poza tym zimą trudniej utrzymać pieluchy w suchości i czystości - wkłady zazwyczaj długo schną i można coś raz źle uprać i wkłady się zamulają, albo otulacze psują...a materiały użyte do produkcji wielo takze mogą powodować uczulenia i odparzenia, różnie to bywa...

Tu się nie zgodzę,bardziej uczulić może proszek,który używany jest do prania niż te materiały,a odparzenia będą jak ktoś za długo trzyma w mokrych pieluchach,przy zmienianiu pieluchy zaraz po zabrudzeniu nie ma mowy.

U nas po wyjściu ze szpitala i zastosowaniu wielo odparzenie zniknęło po 1 dniu u noworodka :) Ale z tymi uczuleniami obie macie rację - bardzo rzadko, ale jednak się zdarza, że dzieci są uczulone na mikropolar lub wełnę. Niemniej alergie na chemię zastosowaną w jednorazówkach zdarzają się zdecydowanie częściej.

Odnośnik do komentarza

mamaleo
Znam ten ból, ja zamiast papierków jednorazowych używam pociętego szalika z polaru, bardzo łatwo z niego usuwa się kupkę no i jest "wielorazowy". Pupa się nie odparza.

Fajny pomysł z tym szalikiem :) Moja córcia nosi pieluszki nappime z polarkiem od ciała i nie mamy problemów z odparzeniami. Jedyne momenty, kiedy skóra się czerwieni, to jak wychodzą ząbki... :(

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...