Skocz do zawartości
Forum

Wielorazowe pieluchowanie


Glitter

Rekomendowane odpowiedzi

cześć! mam problem z moimi wielorazowymi pieluchami-może któraś z Was miała podobny i mi pomoze? pierwszego synka od urodzenia pieluchowałam wielorazowymi kieszonkami charlie banana i fuzzi bunz. niestety ostatnio zaczęły mi niektóre przeciekać a wszystkie bez wyjątku śmierdzieć ... wkurzyłąm się i stosuje je teraz na zmiane z jednorazówkami eko. jestem w 2 ciąży i powiem szczerze że zadowolona byłam z wielorazówek i zastanawiam się-może lepsze by były otulacze? może poprostu kieszonki są gorsze? co sądzicie na ten temat? zaznaczę jeszcze, że piorę je tak jak trzeba i suszę tak jak trzeba... raz na kwartał je wszystkie piore 3 razy pod rząd, i jak pogoda dopisze to suszę na polu... ratunku! :36_11_20:

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

ja zaczęłam uzywać jak młody miał 5 miesięcy, wtedy jeszcze mało sikał i wszystko było ok
teraz juz niestety zdażają sie przecieki, ale nie jakieś ogromne, zawsze z prawej strony ubranko jest lekko mokre, bo brzeg body wchodzi w pachwinki

ale włąsciwie to jest tak, bywa że kilka dni jest ok i żadnego przecieku, a czasem 2 razy dziennie musiałam przebrać małego, no i się nawściekałam i wyklinałam te pieluchy......ale to chwilowo ...używam dalej

ja mam włąsciwie tylko polskie pieluchy z Nappime i Babyetta, mam jedna kieszonkę Charlie
ale jakoś mi ona śmierdzi jak już jest zasiusiana, nie wiem dlaczego inne takiego zapachu nie dają

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

szukałam pomocy co do przecieków na różnych forach no i kobitki piszą że niestety taki urok wielo że przeciekną, to tylko materiał, a mają te z najwyższej półki pieluchy i też potrafią przepuścić siuśki :)

czytałam ze jeśli pośmierdują to w dłuższym cyklu prać może, ja mam taki program pierze 2,5 godz, ale czasem piorę w tym 1,5 godz i też jest dobrze

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

Gliter, proszę, z wątku o NHN:

jadzik
Gliter- raz na jakiś czas warto zafundować pieluszkom kurację odtłuszczającą. Pieluszki zatłuszczają się od proszku, czy kremu jak się smaruje pupcię :D Jak widzę ze pieluszki są mocno zatłuszczone, nie chłoną jak wcześniej, to namaczam najpierw je w ciepłej wodzie (tak około60-70st) z płynem do naczyń. Jak sobie tak trochę poleżą, raz dłużej jak krócej... To wrzucam do pralki i nastawiam na płukanie, potem nalewam do bębna na pieluszki jeszcze trochę płynu do naczyń, nastawiam na pranie na 60stopni z praniem wstępnym, do pojemnika z praniem nasypuję nieco proszku, ale do komory na pranie zasadnicze, do komory na pranie wstępne nie sypię niczego, bo do bębna dałam już płyn do naczyń ::): Po takim praniu pieluchy są bardziej chłonne, a jeśli śmierdziały, to już nie śmierdzą ::): Warto też same wkłady nastawić na pranie w 90stopniach, ale już wiadomo że bez pul-owych kieszonek, bo je można prać tylko w 60st najwyżej.

Odnośnik do komentarza

Glitter
Poziomeczko też się ciesze ;* myślisz że poprostu te charlie taki zapach mają? a Ty ze swoich jesteś zadowolona?

kurcze nie wiem dlaczego taki dziwny zapach zawsze jest po siuśkach, mój T mówi że śmierdzą rzeżuchą :)

w sumie charlie są ok, choć jakąś wybrakowaną sztuke kupiłam, bo jednej gumki nie mogę dobrze ściągnąć, nie ma tam takiej blokadki z materiału jak z drugiej strony, i cały czas wciąga mi sie gumka do środką, nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam o co chodzi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

Ja robię tak jak Jadzik i smrodki wyganiam :) Charlie banana można prać max w 40 st (ja parę razy wyprałam w 60 i w jednej mi się pul rozwarstwił), fuzzi w 60. Wkłady z mikrofibry, bambusa, prefoldy, tetry itp od czasu do czasu wrzucam na 90 st.
Teraz jest jeszcze problem z pogodą - na dworze pieluchy długo schną, jeśli w domu nie grzeją jeszcze kaloryfery to też kiepsko. I te wszystkie wkłady zamiast schnąć to się "kiszą" i zaśmierdują.
A może twojemu dziecku zęby idą? Wtedy siuśki bardziej intensywnie czuć - trzeba częściej stripping (czyli to co Jadzik opisała) zrobić.
Jeśli pieluszki przeciekają można dodać więcej wkładów na noc i dokładniej zapinać przy nóżkach. Sprawdź - może przy nóżkach mały ma za luźno - dzieci w tym wieku dużo się ruszają i szczupleją - przez co trzeba pieluszki ciaśniej zapinać. Choć moja młoda potrafi czasem tak siknąć, że nawet jednorazówka nie wytrzyma, mimo, że przewijam ją w nocy :whoot:

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ale u mnie normalnie mega rzeżucha (jakby to powiedział t Poziomki). robiłam ten stripping już pare razy... może o pare za mało? jak często robicie go przy ząbkowaniu? bo mi ten zapach przeszkadza strasznie... teraz częściej muszę zmieniac pieluchy niż jak miał 3 miesiące! a powinno byc teraz lepiej i rzadziej... częściej piore, bo codziennie i itak mi śmierdzi. a prała którakolwiek z Was je w płątkach mydlanych? bosię zastanawiam czy to nie obklei włókien?

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

Gliter, obiecuje już pisać tutaj na temat pieluchowania wielo ::):

A póki co nadal cytuję siebie z wątku o NHN, na który zapraszam :D

Tu o tym ile trzeba pieluszek:

jadzik
Dziewczyny, wszystko zależy od tego jak dzidzia kupkuje i jak często się zmienia. Ja raczej zmieniałam co każde siku jak się zorientowałam, a Oliwka różnie robiła kupki, często takie same bączki z kleksem robiła. Ja nastawiałam się na tetrę i używałam na początku tej cienkiej co można kupić w sklepie, bo mniejsza i wystarczała dla maluszka, potem już była zdecydowanie za mało chłonna :D Miałam jej na początek około 20 plus do tego kieszonki, ich miałam 5 i jakieś tam dodatkowe wkłady, konkretnie nie wie ile w sumie tego było, ale starczało. Zawsze można zdecydować się na inny system, nie na tetrę, tylko np na same kieszonki, ich zalecają mieć około 20-24... Gdzieś kiedyś napotkałam się na wzór jak obliczyć ile nam będzie potrzebne, ale teraz nie znajdę go. Uwzględniało się co ile dni będzie się prało, ile razy w ciągu doby zmieniało itp.

jadzik
Olśnienie, już wiem gdzie był ten wzór :D Poza tym można dużo się dowiedzieć :D Proszę nt pieluszek wielo: PORADNIK PIELUSZKOWY - BABYETTA Urszula Urbańska

W płatkach mydlanych nie prałam, chciałam wypróbować, bo czytałam ze można w nich prać, ale nie znalałam ich w żadnym w sklepie u mnie w mieście... Tylko dziwi mnie to, ze to płatki MYDLANE właśnie, a mydło podobno zatłuszcza, sama nie wiem. Ja piorę w zwykłym proszku dla dzieciaczków, wcześniej w loveli, obecnie mam dzidziusia. Sypię go minimalnie, nabieram go szklanką, taka zwykłą z uchem i proszku sypię dosłownie na wysokość około centymetra w tej szklance. Do tego BioNappyD (łyżeczka od herbaty) lub z olejkiem z drzewa herbacianego (kilka kropel, ile wpadnie;D).

Odnośnik do komentarza

Ja bym w płatkach mydlanych nie prała, moim zdaniem mogą zatłuszczać. Zresztą, w orzechach też nie można prać, a tam przecież mydliny z nich się robią :)
Piorę normalnie w proszku dla dzieci, albo jakis eko, albo w loveli, zależy na co mam kasę plus miofresh albo nappyfresh lub olejek herbaciany/lawendowy dla odkażenia.
Stripping robię wtedy, kiedy moim zdaniem pieluch tego potrzebują - czyli właśnie kiedy podśmierdują. Różnie bywa czasem co miesiąc czasem raz na kwartał.
Możesz jeszcze same wkłady puścić na długi cykl na 90 st ze dwa razy bez proszku - złogi powinny się porządnie wypłukać, może pomoże. Można jeszcze namoczyć w kwasku cytrynowym zamiast ludwika - też ponoć pomaga - nie próbowałam jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Glitter
kurde to muszę się rozglądać za nimi ;D i trzy Ci wystarczają? a co ile zmieniasz otulacz? tzn co ile sików?

Te trzy to miałam przy malutkiej Oliwce, bo w rozmiarze S (5-9kg), ale poza tym miałam jeszcze kieszonki, Flipa i Close Parent. Teraz mam Dwa wełniane, Flipa i ClosePArent nadal, bo są onesize, No i kieszonki. Zmieniam w razie potrzeby, czasem po jednym wielkim siku jest do prania, a innym razem mamy jeden cały dzień, bo mało sika w pieluszkę, rznie to bywa.

Odnośnik do komentarza

Wklejam z wątku NHN

marzen@

Przewijam po każdym siku, dodatkowo moja na początku też często kleksy robiła, więc otulacze + prefoldy się fajnie sprawdzały. U mnie szło początkowo 15-20 pieluch - taki z młodej sikacz był, ale ja ponoć też taka byłam - mama mówi, że przy mnie miała 50 szt tetry i ledwie starczało, a sąsiadce wystarczało 30. Spróbujcie na początek ze 3-4 otulacze, ja używałam rozmiarowych, bo OneSize dla noworodka trochę duże są - no chyba, że się spodziewacie dziecka ok 4 kg to będą ok. Do tego z 12-15 wkładów (prefoldy, tetra, muśliny, flanelki co tam kto lubi, najlepiej samemu wypróbować). Ja miałam jeszcze ze 2 aio i jakieś kieszonki i było ciężko na początku. Po miesiącu, jak zaczęłam używać też tych OS (otulacze, kieszonki i ze 4 aio) to zwykle wystarczało na pranie co dzień lub co półtora - zależy jaka była pogoda i jak szybko schło.

jadzik
Marzen@- jakich rozmiarowych otulaczy używałaś? Bo faktycznie przypominam sobie, że te onesice były takie duże na małej pupci Oliwki :D Choś Flip jakoś się fajnie ukłądał, bo to cieniutki pul tylko.

Glitter
może mój jest duży sikacz i stąd wiecznie przesiuranie... myślicie że moge w otulacze wkładać wkłady z kiesznek? czy musze miec prefody albo tetre?

Ja miałam początkowo Bambino Mio, dość małe są i niedrogie, teraz mam weehuggers, flipy, econobum.
W otulacze można wkładać co komu pasuje, z tym, że ja np. nie lubię, żeby mała miała bezpośrednio przy pupci mikrofibrę, wolę bawełnę albo bambus.

Co do papierków jednorazowych - kiedyś używałam, ale odkąd młoda nie robi kupki do pieluszki to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Ja też używam do teraz otulaczy, mam jeden do 12mc, ale nadal pasuje na młodą, więc jak kryzys z tych ulubionych, to i taki zakładam :D

Pieluszki i otulacze onesize (jednorozmiarowe, te z guziczkami) zazwyczaj pasują od 3miesiaca najlepiej z tego co czytałam i zaobserwowałam, bo wcześniej faktycznie za duże... Właśnie czaję się na jakieś otulacze dla noworodka, bo Oliwce zakładałam takie za duże właśnie i miałyśmy przecieki kupki :Oczko:

Odnośnik do komentarza

a pytałaś na forum eksperckim? Bo jest podforum dotyczące pieluch wielorazowych. Ja się zajmuję podpaskami wielorazowymi, ale sama pieluchuję córkę w wielorazowych pieluchach i mogę powiedzieć tyle -Charlie Banana ZAWSZE nam przeciekały. Nie wiem, czy to kwestia dopasowania przy nóżce, czy coś innego. Mogę polecić Nappime, bardzo fajne pieluszki i super wkłady bambusowe. Spróbuj też odtłuścić pieluszki w misce z wodą i płynem do naczyń - może straciły chłonność.
Pozdrawiam :)

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

marzen@
Ja bym w płatkach mydlanych nie prała, moim zdaniem mogą zatłuszczać. Zresztą, w orzechach też nie można prać, a tam przecież mydliny z nich się robią :)
Piorę normalnie w proszku dla dzieci, albo jakis eko, albo w loveli, zależy na co mam kasę plus miofresh albo nappyfresh lub olejek herbaciany/lawendowy dla odkażenia.
Stripping robię wtedy, kiedy moim zdaniem pieluch tego potrzebują - czyli właśnie kiedy podśmierdują. Różnie bywa czasem co miesiąc czasem raz na kwartał.
Możesz jeszcze same wkłady puścić na długi cykl na 90 st ze dwa razy bez proszku - złogi powinny się porządnie wypłukać, może pomoże. Można jeszcze namoczyć w kwasku cytrynowym zamiast ludwika - też ponoć pomaga - nie próbowałam jeszcze.

A jeszcze propo Nappy Fresh, dla dziewczyn z forum jest zniżka 5% tutaj wystarczy wpisać kod: SK5
:)

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...