Skocz do zawartości
Forum

Witam rodziców starszaków:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od miesiąca jestem "Rednacz" - co po ludzkiemu znaczy redaktorem naczelnym i czytam serwis od deski do deski próbując dostosować go jak najlepiej do Waszych potrzeb.
Buduje sie duża sekcja dla rodziców dzieci ze starszych klas podstawówki, i szkól ponad gimnazjalnych. Wszak parenting nie kończy się gdy dziecko kończy 7 lat.
Jakie tematy są wg was najbardziej palące do omówienie, jakich poszukujecie?
Proszę bardzo o podpowiedz a zrobię wszystko by pojawiły sie w serwisie.

Póki co czytam Wasze rozmowy i cieszę sie,*że tu jesteście.
D.

Odnośnik do komentarza

Witaj Doroto!
Cieszę się, że planujecie i już poruszacie problemy starszych dzieci - tego właśnie brakowało mi na innych forach dla rodziców.

Ja chyba najchętniej porozmawiałbym o tym jak pomoc dziecku przetrwać gorszy czas np. w klubie sportowym. Sa takie sytuacje, kiedy dziecko nie potrafi sprostać wymaganiom trenera, albo zwyczajnie coś się nie udaje, choć jeszcze nie dawno stawiane było za przykład. Klika ostrych słów trenera, czy instruktora może skutecznie nie tyle zniechęcić, ale podziałać demotywująco na młodego sporowca.
W jaki sposób rozmawiać z dzieckiem, żeby dodać mu otuchy?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-61990.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo się cieszę, że będzie taki dział :) Staram się myśleć o wychowaniu przyszłościowo więc chętnie poczytam tematy dla rodziców starszych dzieci i młodzieży.

Interesowałyby mnie przede wszystkim takie tematy jak:
- relacje młodzieży/ starszych dzieci z rodzicami
- zapobieganie używkom, itp.
- wspieranie w przypadku problemów w szkole, z nauką, z sympatią, itd.

Dziękuję :zwyrazami_milosci:

Odnośnik do komentarza
Gość kasia79

Witam Pani Doroto,

1.Mój 9 letni syn ostatnio zawalił sprawdzian z przyrody, co prawda wiedzieliśmy ale zwyczajnie zapomnieliśmy, i skutek jest taki że się nie przygotowywał a po drugie w trakcie testu zaczął jeść co spowodowało, że nie skończył testu. Moje pytanie jest takie gdzie popełniam błąd w wychowaniu? Może nie ja? generalnie w szkole uczy się dobrze, wszystko odrabia nie ma problemu ze ma coś nie zrobione, wymagam od niego aby sam pilnował swoich spraw no ale jest jak jest. Konsekwencją złej oceny jest szlaban na urządzenia typu ";tablet,psp, playstation do momentu aż poprawi ocenę? czy to jest za ostra kara?
2. jak tłumaczyć dziecku żeby pamiętało o swoich rzeczach,sprawach? problem dotyczy tego że on czasem potrafi celowo nie powiedzieć o czymś co ma do zrobienia bo np. wie, że mamy zaplanowany weekend tj. spotkanie ze znajomymi i ich dziećmi , a potem konsekwencją jest jakieś nie przygotowanie- rzadko to się zdarza ale zdarza jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...