Skocz do zawartości
Forum

Karmienie na śpiocha


parysd

Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
Ja początkowo próbowałam, żeby po prostu piersiom ulżyć :) ale u nas niestety się nie dało. Kuba spał tak mocno, że nawet jak wsadziłam mu pierś do buźki, to nie ssał, tylko zaciskał na niej usta i spał dalej :)

znam to :) Maciek jeszcze się do tego jeszcze uśmiechał (trzymając pierś w buzi) :hahaha: komicznie to wyglądało

music is the healer.
No matter who you are.
http://lb1f.lilypie.com/I3QZp2.png
http://s2.pierwszezabki.pl/049/0494519c0.png?8463

Odnośnik do komentarza

Witam.
Jestem mamą 6miesięcznego Mikołaja. Ja co prawda nie karmię piersią, ale mm i niestety tylko na śpiocha ponieważ od 3 miesięcy odmawia ssania butli z mm. Zrobiliśmy już wszelkie badania (chyba) w kierunku refluksu, wykluczyliśmy alergie pokarmowe, ZUma i inne infekcje i dziecko dalej nie chce jeść na przytomnego. Herbatkę pije bez problemów, a mm pluje. Za namową gastroenterologa przeglodziłam Mikołaja - efekt 12h bez jedzenia i picia, każde podanie butli wiązło się z płaczem i totalna histerią jakby go ta butla parzyła. Lekarze rozkładają ręce i mówią, że taki jego urok. Z tego co czytałam jest to częsta przypadlośc u niemowląt i problem z jedzeniem zaczyna się właśnie ok. 3 miesiąca.

Odnośnik do komentarza

fikimiki
Witam.
Jestem mamą 6miesięcznego Mikołaja. Ja co prawda nie karmię piersią, ale mm i niestety tylko na śpiocha ponieważ od 3 miesięcy odmawia ssania butli z mm. Zrobiliśmy już wszelkie badania (chyba) w kierunku refluksu, wykluczyliśmy alergie pokarmowe, ZUma i inne infekcje i dziecko dalej nie chce jeść na przytomnego. Herbatkę pije bez problemów, a mm pluje. Za namową gastroenterologa przeglodziłam Mikołaja - efekt 12h bez jedzenia i picia, każde podanie butli wiązło się z płaczem i totalna histerią jakby go ta butla parzyła. Lekarze rozkładają ręce i mówią, że taki jego urok. Z tego co czytałam jest to częsta przypadlośc u niemowląt i problem z jedzeniem zaczyna się właśnie ok. 3 miesiąca.

a jakie mleko podajesz? może zmien bo smak nie odpowiada...czasem trzeba popróbować roznych ;)
albo smoczek zmień na inny ( kształt), moze za mało albo za mocno leci ;) hmmm... nie wiem co jeszcze...

Odnośnik do komentarza

FENSTARSS

a jakie mleko podajesz? może zmien bo smak nie odpowiada...czasem trzeba popróbować roznych ;)
albo smoczek zmień na inny ( kształt), moze za mało albo za mocno leci ;) hmmm... nie wiem co jeszcze...

Dzięki za zainteresowanie. Podane opcje też już sprawdziliśmy z mężem. Mamy w domu zestaw smoczków i butelek wszystkich firm. Rózne przepływy, kształty, materiały. Mleka wypróbowaliśmy hmmm 6 różnych i za każdym razem to samo. Herbatkę pije, a mm nie i koniec. Tylko właśnie najbardziej zastanawia mnie to, że jest to dośc powszechny problem wśród dzieci, który zaczyna się w wieku 3-4 miesięcy.

A i wczoraj natknęłam się na to, że w dużej mierze tez dotyczy to dzieci z niska wagą urodzeniową. Miki jest hipotrofikiem.

Odnośnik do komentarza

Nas ten problem dotknął jak Kinga miała jakieś 3,5 m-ca. Karmienie było koszmarem, przez to przestałam ją karmic piersią i przeszliśmy na butle i też tylko na śpiocha. Podawałam jej butelkę kiedy zaczynała sie lekko wybudzac albo zasypiac ale nie mogła za bardzo się wybudzic ani za bardzo zasnąc bo wtedy już mleka nie wypiła. U nas problem zniknął w okolicach 6 m-ca. Ale co przeżyliśmy..., dodam że ilości jakie wypijało moje 5 miesięczne dziecko to około 500 ml mleka na dobę a ratowaliśmy się jedzeniem łyżeczką obiadków.
Trzymam kciuki żeby się u was sytuacja unormowałam bo wiem co przeżywacie.
Dodam że Kinia cały czas jest od tego momentu na 3 centylu z wagą.

Magda, Maja i Kingusia

http://www.suwaczek.pl/cache/373167d4cb.png
Maja ur.23.09.2007 3390/54
http://www.suwaczek.pl/cache/885a393640.png
Kinga ur.29.11.2011 3300/55

Odnośnik do komentarza

U nas niestety ten sam problem, synek nie chce mleka, jestem na skraju załamania nerwowego, nie wiem co robić, jeśli mama która tu kiedyś pisała jeszcze zaglądaoproszę o informację jak się zakończyła sprawa karmienia.
A może jest tu ktoś kto ma ten sam problem? Proszę o odzew

Odnośnik do komentarza

Witam
Moja corka karmiona piersia od 2 miesiaca zycia zaczela marudzil przy karmieniu. Potem robila dlugie przerwy co 4/ 5 godzin zaczal sie placz wykrecanie. Po 1,5 miesiaca walki zeby zjadla mialam dosc! Odtawilam ja i przeszlam na butelke ktora tez nie bardzo, wszystkie smoczki butelki i mleka byly podawane. Jedynie na spiocha cos zjadla. I tak do dzisiaj

Odnośnik do komentarza

Witam,

moja Zosia ma sokladnie to samo do 3 miesiecy jadla jak maly glodomor. a od 3miesiecy butelke tylko na spiocha a piers jak sie uda albo sie wykreca i tzuca i puszcza sutek albo odmawia. (tylko w nocy ladnie ssie piers a butelki nie chce). czy ktos moze.napisac kiedy to pdzeszlo? jestem zalamana zycie opiera sie na usypianiu i karmieniu a w ciagu dnia wypija moze 300ml a ma juz prawie 6.5kg. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość basia2376

Mam ten sam problem, córka odkąd skończyła 2 miesiące zaczęły się problemy, a odkąd 3 zaczęła już wyłącznie jeść tylko na śpiąco. Teraz ma 5,5 miesiąca i dalej to samo. Usypiam ją do karmienia 6 razy dziennie... psychika, kręgosłup , nogi, wszystko mi już siada od tego ciągłego usypiania. Zyje w strachu kiedy znowu zrobi się głodna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...